Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nyúlszakértők vagy nyúltartók,...

Nyúlszakértők vagy nyúltartók, válaszolnátok a következő kérdésekre?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Hamarosan (1 hónap múlva) kapok egy házi nyulat. Régebben volt mår kettő, de mėg kicsike voltam, így évekkel később újra elhoznánk egy nyuszit, ezúttal viszont egyedül kell gondozzam, tehát felmerültek bennem a következő kérdések annak érdekében, hogy jól tartsam a nyuszimat, Oreót (mamåmék tenyésztenek nyuszikat, így tudom már melyiket hozhatom el):

1. 3 hónaposan még kézhez szoktathatók?

2. Muszáj pelletet våsárolni a nyuszi WC-be? Hallottam azt is, hogy van aki semmit sem rak a nyuszi illemhelyiségébe (xd), ilyenról lehet szó, vagy felejtős?

3. Van kedvenc praktikus nyuszis Insta oldalad? (FB is jöhet,a lényeg hogy trükkök és tanácsok legyenek benne, amik igazak)

4. A nyuszim egész nap rág. Mit adhatok a fogai koptatåsára, hogy ne a ruhámnak kezdjen neki?

5. Milyen játékok vannak, amik praktikusak? (Linkek is jöhetnek)

6. Az normális, hogy néha a nyuszkóm megáll egy helyben, és nem mozdítja a fejét? De nem ilyen ,,figyelek" stílusban, hanem mintha aludna vagy én nem tudom. Hozzåérek a fejėhez, s úgy csinál, mintha az előbb nem åjult volna el. Mással is volt már ilyen? Ez mondjuk csak pár mp-ig tart, de akkor is.

7. Anyukám azt mondta, hogy ne tartsam bent, mert büdösek. Valaki kérlek nyugtasson meg, hogy bent is lehet őket tartani megfelelő tisztítással, így nem lesznek büdik. (Kertes házban lakunk, így ki tudnám vinni, de azért ėjszakára semmiképp sem tartanám kint szegénykét)

8. Ősszel-tėlen széna, nyáron-tavasszal fű. Ez így megfelelő lenne?

9. Találtam egy tök jó kiegészítő tápot, viszont van benne napraforgó. Ha azt kiválogatnám, akkor úgy odaadhatnám neki? Vagy hagyjam inkåbb és ne bízzam a véletlenre?

10. Érdemes nyulas könyveket venni, vagy semmi pluszt nem adnak az interneten levő infókhoz?

11. Mi a véleményetek a hámról?

12. Mikor kell körmöt vágni?

+13 Marosvásárhelyen és környékén élők! (Erdély) Tudtok egy egzotikus dokit, aki megbízható? (Már találtam egyet, de nem elérhetők éjjel és hétvégén)

Nagyon köszönöm, aki rám szánja az idejét! Ha lesz még kérdésem, leírom ide. Szép napot továbbra is, nyuszitartók :D



2018. máj. 20. 16:36
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

+Biolapis por- hasmenésre ez probiotikum nyusziknak

Gastroferm M vit nyusziknak - szintén probiotikum

2018. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Ú, nagyon szépen köszönöm utolsó ezt a hosszú választ :)

Megfogadom a tanácsaid! :D

2018. máj. 23. 21:54
 13/13 anonim ***** válasza:
Hámot ne adj rá, mert mindentől megijed, és ha elkezd futni könnyen törik a csontja.
2018. máj. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!