Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja van a nyuszimnak?

Mi baja van a nyuszimnak?

Figyelt kérdés

Körülbelül 6éves oroszlánfejű törpenyusziról van szó, Tegnap előtt még viszonylag evett, ivott, tegnap szinte semmit nem, és ma reggel pedig próbáljuk belétuszkolni a folyadékot..Nem eszik, nem iszik, bogyókat sem láttunk, de pisit sem, gubbaszt, úgy nagyon elvan...

És a ketrecében van egy ilyen "odú" ahova nem látunk be, oda a 6év alatt egyszer sem ment be, és most pedig bemegy oda és lefekszik..

Mit tegyek?

Probiotikumos vízzel próbáljuk itatni, de elég nehéz, nincs itthon fecskendő..Holnap tudjuk csak elvinni orvoshoz, ha még nem késő..

Nemlehet hogy ivarzás van, vagy esetleg megérzi a frontot?Vagy ilyesmi?


2018. jún. 23. 12:12
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

6 éve vagytok nyúltartók és fogalmatok sincs arról hogy a nyuszi pár órán belül eltud pusztulni???!!!! Nem szabad megvárni a holnapot sose. Én 13 évesen is felszálltam arra a tetves buszra és elvittem a nyulam az orvoshoz mert beteg volt. És nem anyuci apuci finanszirozza nálam még mindig ezeket a költségeket hanem minden orvosi dolgot én. Már 60.000 forintot otthagytam 2 év alatt a nyunyimmal csak zsebpénzből. Szoval nem a csodára kellene várni hanem cselekedni és felszállni buszra vonatra azzal a nyuszival.


amugy egy tipp lépj be facebookon a Törpenyuszisok nevű csoportba. mindenki segítőkész és mindent megtesznek egymás nyunyiaiért.

2018. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Sajnos tegnap este, olyan 11óra után eltávozott az élők soraiból..

Felfoghatatlan nagy harag és gyűlőlet van most bennem..Megint azt érzem amit a kutyám elvesztésénél is, most már mellette pihen lent a kertben..

Felhívtuk az összes állatorvost,(30km-s körzetben) 1 vette fel, nála is csak holnap volt rendelés..Anyukám nem volt itthon, apukám nem vette komolyan, azthitte nem ennyire beteg..Én nemtudtam mit csinálni a viharban, 16évesen..Egyépként én tegnap, tegnapelőtt nem voltam itthon, aztmondta anyukám telefonon, hogy csak tegnapelőtt nem evett..Szóval lényegében 1nap alatt elvitte ez a dolog..

Ha eljutottunk volna az állatorvosig, akkor sem hiszem hogy túlélte volna, találtunk egy hatalmas nagy daganatot a lábánál, és kivolt ott kopva a szőr, illetve 1hete már bepisilgetett magától, cseppeket...

Gyászol az egész család, kb az egész házban már zsebkendők vannak eldobálva..Köszönöm azért a válaszokat..

Nyugodj békében..Öreg nyuszi volt már, de 2napja még ugrált a lábam között..És 1nap alatt ez történt..Felfoghatatlan

2018. jún. 24. 12:01
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Sajnálom!


De ha időben vittétek volna dokihoz, akkor meg lehetett volna menteni. Plusz nem most jelentkeztek a tünetek (azt írtad 1 hete máshogy pisil). Egyébként 6 éves nyúl nem öreg. Ha nincs a közelben orvos, akkor messzebbre viszitek, ennyi.

2018. jún. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
MOST KELL SÍRNI?? Egy hete beteg volt, leszartátok, jöttök a kifogással hogy "jaj nem tudtam hogy ennyire beteg" meg "csak 16 éves vagyok" szégyelljétek magatokat! Ne tarts többet nyulat, sőt, jobb lesz ha semmilyen állatot!
2018. jún. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Utolsó!Az hogy 1 hete néhány alkalommal, amikor kijön, cseppeket vettük észre?Mert kicsit bepisilt?Betegség?

Aztán szüleim megfürdették, és azóta 1x sem pisilt be..

Egyépként meg a 6éves ki nem ivartalanított nyuszi öregnek számít, lassan lett volna 7 éves, az átlagéletkoruk ha jól tudom 5-6 éves kor között van..

Nem bírom ezeket az embereket, akik lehordnak, hogy milyen állattartó vagyok, közben meg semmit nem tudnak..

1nap alatt vitte el ez a dolog, annyi hogy előtte 1nappal kevesebbet evett, igazából csak tegnap volt úgy rosszul, elbújt stb..

Régebben azthiszem 2éve sokkal rosszabbul volt, 1hétig így volt, orvoshoz járkáltunk vele, már akkor is mondta az orvos hogy látszik rajta hogy öreg már..

Most pedig csak 1napja volt így, és sajnos este eltávozott..

Olyan rossz egy házikedvenc elvesztése, bűntudatot érzek, hogy nem tudtam ott lenni vele minden alkalommal, és nem tudtam neki viszonozni azt a szeretetet amit ő adott..De szerintem szép 6évet élt..

2018. jún. 24. 13:40
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg ne keress kifogásokat, csak halgass az utolsóra és ne tarts állatot, láthatóan nem tudod kezelni ha megbetegszenek.
2018. jún. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Most lett elegem!Ti idióta barmok!Kurá*ra nem láttok be a kulisszák mögé..

1.Nem én tartom őket, hanem szüleim, és családtagként tekintünk rájuk.

2.Öreg volt, valószinű daganatos, mint ahogy le is írtam.

3.Ilyenkor együttérezni szokás, és nem kioktatni a másikat, kurv*ra de mi láttuk, hogy milyen állapotban volt, és még ugrálgatott is a tegnap este, nem tűnt halálos betegnek.

2018. jún. 24. 14:46
 18/27 A kérdező kommentje:

Rohadt idegesitő, amikor azt sem tudod ki vagyok/hol lakom/milyen körülmények között, és

Erre:

Ne tarts állatot, mert megbetegszenek..

De azt sem tudod hogy az előző kutyusunknak aki 1,5éve halt meg mi baja volt Igaz?

De ítélkezel..Te rohad*k.

2018. jún. 24. 14:48
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt öreg. Te voltál felelőtlen. Végignézted, hogy elpusztul, és semmit nem tettél, hogy jobban legyen.
2018. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:

Úgy írtam ki a kérdést hogy "nyuzim", pedig nem az én nyuszim volt, hanem a családé..Egy család tag volt, az egész család gondoskodott róla..Tegnap reggel anyukám elindult otthonról, ő mondta így: "Tegnap nem evett valami sokat, ma meg úgy elvan.. nem iszik nem eszik, rakok ki probiotikumos vizet, itassátok meg meg figyeljetek rá felhívom az állatorvosokat, majd holnap elvisszük"

Úgy beszéltek velem, mint ha 1hete haldoklott volna, és én direkt nem vittem el állatorvoshoz..

Nem értitek hogy nem volt olyan rosszul??

Egésznap simogattam, ki is jött mellém, este amikor lekapcsoltuk a villanyt, kimentem hozzá 10perc múlva, és már nem lélegzett..Egyépként meg látszott rajta hogy öreg, le volt fogyva..Szerintem valami daganat lehetett, amit találtunk a lábánál.

2018. jún. 24. 15:10
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!