Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS bébi süni!?

SOS bébi süni!?

Figyelt kérdés

Az imént találtam egy kölyök sünt, kb akkora mint a tenyerem közepe, egy kb ennél kisebb süni lehet: [link] Persze nem fehérhasú törpesün. Felnőtt külleme van már, tehát nem szopós csupasz egyedről van szó (bár a szeme mintha félig lenne nyitva? sajnos most nem látszik rendesen ahogy védekezik és riadt), mászkált az udvarban, a kutyák megtalálták és vihar jön így behoztam. Néztem a környéket hátha találok tesókat vagy az anyját, de semmi, és már egy jó ideje itt császkálhat fel alá, mert órák óta ugattak a kutyák. Nagyon aprócska, előtte még soha nem láttam ilyen kicsit élőben, főleg nem ilyen későn az évben. Teleltettem már október-november tájékán talált fiatal, méreten aluli sünt régen, de ez most látszik hogy speciális ellátásra fog szorulni. Valakinek valami tapasztalata? Mit adjak neki enni? Van itthon kutya-macska eledel, száraztáp és azt hiszem a lisztkukacot is meg tudom oldani, alutasakos is van ha esetleg kellene. Tejpótlóra szükségük van még ilyenkor? Úgy látom bolhás, valamilyen bolhaport kaphat? Holnap konzultálok egy állatorvossal de most nem akarom este zaklatni ha nem muszáj.


A másik kérdésem a saját paranoiám miatt van, de ugye nem lehet veszett? Az utóbbi időben van egy ilyen tök irreális parám a veszettségtől, tudom hogy ragadozó emlős és azok kaphatók rá, de kb mennyi az esélye hogy az lenne?


Bármilyen segítséget előre is nagyon köszönök!



2018. szept. 7. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%

Tavaly találtam egy pici sünt. Neki még nem volt nyitva a szeme. :)


1) legyen neki kuckó. Mi ruhát raktunk be és hasmelegítőt/langyosvizes palackot tettünk be, hogy melegítse. Kifejezetten szerette


2) tejet nem lehet adni. Nekünk szerencsére már megette a cica babáknak való alutasakos kaját. Sőt, a bébikajából is kapott picit. Emellett gilisztát kapott később.


3) kicsi az esélye hogy veszett legyen. Kutya/macska bolhairtót nem lehet rá használni. Sajnos a sünik bolhasak többnyire.


Ha úgy gondold nem bírsz vele, akkor helyi állatkert beveszi.

Mi is azért neveltük, mert elfogadta a kaját.


Sok sikert a picihez!

Ha kérdésed van nyugodtan írj :)

2018. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ! Öt lisztkukacot találtam, azt meg is ette szépen, inni kicsit ivott. Így ez után nem kérte az áztatott cica tápot, az alutasakost még nem adtam neki, úgy gondoltam most hogy evett várok pár órát és megpróbálom, a gilisztával együtt. Tejet semmiképp sem akartam adni, tudom hogy azt nem szabad mert laktózérzékenyek. Egyenlőre papírcsíkokból és szénából kapott kuckót amibe be is bújt, jóllakottan alszik.


Annyi lenne még a kérdésem hogy hány óránként érdemes etetni, vagy esetleg érdemes előtte hagyni folyamatosan valamennyi ételt?

2018. szept. 7. 20:57
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Én előtte nem hagytam. 2-3 óránként próbálkoztam nála. Ha elfogadta, akkor evett, ha nem akkor később újra próba. :)


Ahogy cseperedik, úgy fog tolódni ez az idő is. Meg az étvágya :D


Akkor már sok baj nem lehet ha eszik :)


Ja és még valami... 'anyai szívemnek' - igen, idezojelesen - elég rosszul esett, hogy mikor kinyilt a szeme elég morcos lett. :)

Egyrészt azért örültem, hogy nem emberközpontú, így a kertben el lehetett engedni egy ismerősnél.

2018. szept. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Neki nyitva van már a szeme de nem rég nyílhatott ki, ahogy egyre több videót nézek a sünikről és a kölykökről amikor az anyjukkal mennek, hát ő annál kisebb, de már nem a csupasz kis vak, úgyhogy valami biztos történt hogy egyedül maradt.

Úgy tervezem hogy mivel teleléshez kicsi ezért mindenképp átteleltetem ha minden jól megy, és majd tavasszal engedem csak el valami erdei részen messze a várostól és utaktól. :)

2018. szept. 7. 21:29
 5/13 anonim ***** válasza:
96%

Aranyos tőled :)


[link]



A dinnyét, barackot imádta

:)

2018. szept. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Tündéri, az enyém ennél kicsit még kisebb most. :)


Közben sajnos kiderült hogy miért volt egyedül és szorult segítségre. Most estére láttam hogy lassul, és evett még egy gilisztát, de lassacskán. Hűvös volt, kivettem és végre hagyta magát tüzetesebben átvizsgálni, akkor láttam meg hogy a jobb füléből folyik a genny. Először sima fülgyulladásra gyanakodtam, pont a múlthéten írt fel fülgyulladásra való cseppet a doki a kutyámnak, megkérdeztem facebookon adhatom-e neki, azt mondta persze. Amikor cseppentettem neki akkor jött a borzasztó valóság, a belsőfülben nyüvek volta, három darab is...ráadásul elég nagyok, nem is tudom hogy egy ilyen kicsi fülben hogy lehetett három ekkora nyű. Ahogy a folyadéktól nem kaptak levegőt jöttek mindig ki, egész idáig tartott mire kiszedtem mindet, közben hagyta magát a kis szentem. De amint kijött az utolsó is egyből felélénkült, puffogott és egyből régi önmaga lett, ami megnyugtatott. De ezzel mindenképp elviszem állatorvoshoz, hirtelen éjjel viszont ennyit tudtam neki segíteni, meg kapott bőr alá pár ml folyadékot mert ki volt száradva.


Szóval valószínűleg vagy elhagyta az anyja mert úgy ítélte hogy nem életképes, vagy ő nem volt képes követni és elbóklászott. :( Szurkoljatok neki!

2018. szept. 8. 00:43
 7/13 anonim ***** válasza:
97%

Szurkolunk!


Sajnos sürget az idő az anyunak és a piciknek is,ugye fel kell hizlalni magukat a télre. A sérüléseket nehéz észrevenni, nehezen engedi magát egy vadállat vizsgálni.


Kitartás és örülök hogy vannak még jó emberek.


Most jó helyen van a pici. :)

2018. szept. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A mai helyzetjelentés: szerencsére jól van a pici, eddig úgy tűnik hogy az összes nyüvet sikerült eltávolítani, élénk és evett rendesen lisztkukacot (amiből leltem jó adaggal a farakás környékén) és gilisztát is. Sajnos a macskakaját se áztatott táp, se alutasakos formájában nem szívleli annyira. Ma megnéztem a száját belülről és hát fogai nem igen vannak, ezért a lisztkukacot is apróra vágom hogy meg tudja enni. Hétfőn mindenképp veszek macska tápszert neki mert biztos kelleni fog a hozzátáplálás, már csak erősítés céljából is.


Hamar belopta magát mindenki szívébe, a legédesebb amikor teli pocakkal elnyúlik a frissen melegített zselés párnáján. :)

2018. szept. 8. 12:13
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Képzeld ma találtam egy kiscicát egy út közepén...

Már megjártuk az orvost. Úgy néz ki kirakták

2018. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szurkolok a kis süninek, remélem rendbejön. :)

Pár hete párom is talált kis sünit a kertjükben, az nagyon barátságos volt, a kezében elaludt szóval írtunk a sünbarátoknak facebookon hogy mit kell tenni de a mérete miatt rá azt mondták valószínűleg most kezdi el felfedezni a környezetét szóval visszaengedtük oda ahol találtuk,

2018. szept. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!