Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS bébi süni!?

SOS bébi süni!?

Figyelt kérdés

Az imént találtam egy kölyök sünt, kb akkora mint a tenyerem közepe, egy kb ennél kisebb süni lehet: [link] Persze nem fehérhasú törpesün. Felnőtt külleme van már, tehát nem szopós csupasz egyedről van szó (bár a szeme mintha félig lenne nyitva? sajnos most nem látszik rendesen ahogy védekezik és riadt), mászkált az udvarban, a kutyák megtalálták és vihar jön így behoztam. Néztem a környéket hátha találok tesókat vagy az anyját, de semmi, és már egy jó ideje itt császkálhat fel alá, mert órák óta ugattak a kutyák. Nagyon aprócska, előtte még soha nem láttam ilyen kicsit élőben, főleg nem ilyen későn az évben. Teleltettem már október-november tájékán talált fiatal, méreten aluli sünt régen, de ez most látszik hogy speciális ellátásra fog szorulni. Valakinek valami tapasztalata? Mit adjak neki enni? Van itthon kutya-macska eledel, száraztáp és azt hiszem a lisztkukacot is meg tudom oldani, alutasakos is van ha esetleg kellene. Tejpótlóra szükségük van még ilyenkor? Úgy látom bolhás, valamilyen bolhaport kaphat? Holnap konzultálok egy állatorvossal de most nem akarom este zaklatni ha nem muszáj.


A másik kérdésem a saját paranoiám miatt van, de ugye nem lehet veszett? Az utóbbi időben van egy ilyen tök irreális parám a veszettségtől, tudom hogy ragadozó emlős és azok kaphatók rá, de kb mennyi az esélye hogy az lenne?


Bármilyen segítséget előre is nagyon köszönök!



2018. szept. 7. 19:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Én is írtam nekik, az enyém még vastagon gondozásra szorul. Most látszik már hogy kezdenek nőni a kis fogacskái, jó étvágya van és annyit tud enni hogy utána csak élvezi hanyat fekve hogy simizzük a dagadó pocakját. :) Csak nem tudom mennyire lesz később önálló, attól félek hogy túl kezes lesz és nem lehet majd elengedni. Bár az is megoldható lenne mert van egy röpdés kifutónk, azt lehetne átalakítani neki ha nem lehet szabadon engedni.
2018. szept. 12. 22:51
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én júniusban találtam egy kis sünit, szintén egyedül kóborolt a kertben, de róla már mikor lehajoltam hozzá lehetett tudni, hogy nagy baja van, mert dögszaga volt. Szegényt valószínűleg egy damilos fűkasza skalpolta meg, pontosabban csak belevágott, a sebbe belementek a koszon kívül még a tüskéinek a levágott szúrós végei is. Néha csak nézegettem, hogy egy ekkora pici jószág biztos nem él túl egy ekkora nagy sebet! Nagyon féltem, hogy nem tudom megmenteni, de végül sikerült!!!

Kiszedegettem belőle a nyüveket 2-3 körben kb 70db-ot, mert még az épnek tűnő bőr alá is beették magukat, szabályosan hullámzott a bőre tőlük. Szegénykém egy nyikkanás nélkül tűrte, mikor én 1,5 órán át szedegettem belőle az oda nem tartozó dolgokat. Betadinoztam, napjában többször átmostam neki és a az elhalt rész feloldására kevés bórsav port is tettem rá neki, ez a legyeket is távol tartotta illetve az esetlegesen még kikelő nyüveket is elpusztította. Állatorvosnál is voltunk, de azt mondta, ennél többet ő sem tudna tenni vele. Kapott élősködő elleni spot-ot is. Eleinte egy terráriumban lakott, mert azt tudtam lefedni szúnyoghálóval, hogy ne férjenek hozzá újabb legyek. Mostanra nagyon szépen meggyógyult. A fél fejtetejéről leesett a bőr, de gyönyörűen begyógyult és még tüskék is nőttek rá neki, talán még sűrűbben is mint a teste többi részén.


Már van már egy kifutója is, de estére még behozom. A következő lépés az lesz, hogy visszaszoktatom az esti életre. A végső nagy lépés meg az, hogy vissza kell térnie a hagyományos étrendre (ez lesz neki a legkeményebb). Ő első perctől kezdve rajong a macska kajáért, lehet az száraz vagy alutasakos, de a süntápot is imádja.


Elengedni csak jövőre tudom majd, mert addig még sokat kell a sün létről tanulnia.

Én alapból úgy terveztem, hogy vagy visszavadítom és elengedem egy nyugis, autó és kutyamentes helyen, vagy beviszem az állatkertbe és ott élhet akkor is, ha nem lesz képes a szabadban élni (sünispotály).



Nagyon drukkolok nektek! Majd írd meg, hogy haladtok!

2018. szept. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leírtad a tapasztalataimat, örülök hogy mások is így lelkükön viselik a sünik sorsát. Borzasztó lehet egy ilyen súlyos sérülést látni, minden elismerésem hogy sikerült kezelni!


Az én sünikém szépen gyarapszik már, rengeteget eszik és végre vannak már fogai is, igaz még nem bújtak ki teljesen de tudja már használni, jobban meg tudja enni a lisztkukacot is.

Mostanában észrevettem hogy kicsit vakarózik, ezért jövő héten lesz egy látogatása az állatorvosnál, kíváncsi vagyok mit mond rá. Összességében nagyon büszke vagyok rá hogy ilyen szépen fejlődik és kitartó a kis szentem. :)

2018. szept. 16. 16:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!