Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az lenne a kerdesem hogy, van...

Az lenne a kerdesem hogy, van már görögteknősöm es halaim, de szeretnek meg valami kis szőrőset is tudnatok valamit javasolni?

Figyelt kérdés
Nézegettem a hörcsögöt, de azt hallottam hogy azert büdos. Valami olyat szeretnék amivel azert nem kell mondjuk mindenap takaritani hanem mondjuk hetente 1x 2x

2018. dec. 30. 11:26
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

A dzsungáriai törpehörcsög azért annyira nem büdös, hogy ne lehessen elviselni. Hozzá lehet szokni. És annak a ketrecét elég hetente 1× takarítani.

De mielőtt megveszed a hörit, nézz utána a tartásának, az igényeinek, és csak akkor vágj bele, ha tudsz neki megfelelő körülményeket biztosítani.

A torpehorcsog.hu-n és Facebookon biztosan sok információt találsz.

2018. dec. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A höriknél 2-3 naponta kiszeded a pisis részt (kb.10 másodperc), az alom felet pedig pár havonta elég cserélni. A takarítás nagyjából ennyi.


Persze ez csak akkor igaz, ha megfelelő méretű helyen (törpéknek min.60*50-es) és megfelelő alomréteggel tartod. (Min.10 cm, de minél több, annál jobb)


Egyébként én csak ajánlani tudom, nekem is két törpém van (külön helyen, mivel magányos állatok). Nagyon aranyosak, simizhetőek :) persze ez hörcsögfüggő is :)

2018. dec. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
A nöstény hörcsögök nem büdösek annyira. A hímek sem, ha szobatiszták, vagyis a ketrec egyik részét hasznàljàk csak ürítésre.
2018. dec. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%

Tengerimalac? A rágcsálók közt a legkevésbé büdös szerintem, és nappal van ébren, nem éjjel lomotol. Nekem volt néhány, jó fejek voltak.

A takarìtást viszont nem lehet megúszni, amelyik nem kakál, pisil, az halott vagy plüss. :-)

2018. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bamboocha466 ***** válasza:
51%

Patkányok.

Megtanírhatoak, hogy alomba végezzék a dolgukat, rendkívül okosak es érdeklődök.

2018. dec. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

csak a hörcsögöt kell ritkábban takarítani ahogy az előzőek írták.

A többi állatot 2 naponta ajánlott kiszedni a kakit pisit.

Nekem nyuszim van és naponta kell takarítani hogy szép tiszta helye legyen. A tengerimalacokat is ajánlott és a csincsillákat is.

Annyit tudni kell a kis szőrösökről hogy a t.malacot és a csinit kötelező párban tartani mert nagyon igénylik a társaságot.Még ha sokat foglalkozol vele akkor is.

A nyuszinál nem muszáj de nagyon nagyon ajánlott.

A hörcsögöt viszont tilos párban tartani.

És minden kisállatnak nézz utána egy megfelelő hiteles oldalon hogy mik az igényei. És fontos hogy ne kereskedésből vegyél állatot és ne is fogadj el ott semmilyen tanácsot mert sok esetben téves információt adnak.

2018. dec. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!