Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpehörcsögről vélemény?...

Törpehörcsögről vélemény? Valakinek tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretenék egy törpehörcsögöt már sok oladalan utána olvastam de hátha valaki tud valami okosságot meg.

2019. jan. 3. 18:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%

Dzsungit vagy roborovszkit, esetleg campbellt szeretnél?


Fontos tudni, hogy mindegyiknek min.60*50-es hely (lehet terra, doboz vagy ketrec) kell, és min.20-as zárt futókerék. Bár szerintem a 60*50-es hely elég szűk, érdemes minél nagyobbat választani. Például egy 80*50-es hely már kényelmesen berendezhető. Kötelező felszerelés a csincsilla fürdőhomok, min.2 ház, bújók, széna, itató és etetőtál. Naponta kell zöldséget kapniuk, gyümölcsöt max.hetente egyszer, de ha egyáltalán nem kapnak, az sem gond :) Fehérjét 2-3 naponta kell kapniuk, ez lehet lisztkukac, szárított hal, gyászbogárlárva, tücsök stb... Akár zsírszegény sajtot, túrót vagy tejfölt is kaphatnak, de csak ritkán, havonta 1-2 alkalommal. A táp min.20 összetevőből álljon, legjobb a dream eleség. És minden törpehöri (kivéve a campbellek) magányos állatok, csak egyedül tarthatók. A Hörcsömgmentésnél csomó édes kis höri vár gazdira, érdemes vagy innen vagy tenyésztőtől (ne kereskedéstől vagy magánszemélytől) beszerezni őket.


[link] -ez az egyetlen normális magyar nyelvű weboldal :)

2019. jan. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%

Az előzőt kiegészítenem nem kell :) Csak tapasztalatot írok

A Moondance tenyészetből van dzsungáriai törpehörcsögöm. Aranyos és rendkívül cukipofa állatok :D Sokszor nevetek rajta mikor valami hülyeséget csinál. Pl régebben a magok egy befőttes üveg tetejében voltak neki (azóta a probléma megoldására mécsestartóba tettem) amit a házikója tetejére tettem. Lelkesedésében rendszeresen a fejére borította a magokat :) Kezes, barátságos hörcsög, még a nevét is megtanulta (ami nem kis teljesítmény, figyelembe véve hogy mekkora agyuk van, s általában véve milyen "értelmesek") így amikor előjön, akkor hívogatom és már mászik is a kezembe :)

2019. jan. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%

Huha, nekunk dzsungáriai volt, három is, de egyszer sem vittük ennyire túlzásba a gondoskodást. sajnos mar nem lesz több hori, a kutyus miatt nem lehet :(


A fontos hogy legyen mindig tiszta vize (az utazó jobb mint a földön levo tál, abba állandóan belemegy az alom), játszó része, hörcsögkerék (!!!!) es egy hely ahova elbujhat. Mi sima faforgácsot használtunk a földszinten, emeleten fa játékok voltak. Legyen rágóköve, a fogkoptatás miatt kell, vagy valamilyen fa dolog ha nem szereti. Szerintem jobb a ketrec, mert ugy hallja a kinti dolgokat, egy akvariumban vagy üvegben el van zárva a külvilágtól. Viszont figyelni kell hogy ne kapjon huzatot es ne legyen kitéve hangos zajnak (pl porszívó).


Étel szempontjából majd kialakul mit szeret. Mi nálunk mindig volt előtte a kisállatkereskedésben kapható megkeverék (kifejezetten torpehorik szamara), naponta kapott valamilyen zöldet (petrezselyem, karalábélevél) es kétnaponta friss zöldséget (bőven megmaradt két napig), paradicsomot, paprikát, karalábé, karfiol, káposzta, répa, stb... Mindegyiknek más volt a kedvence :D van egy olyan szabály, hogy nem lehet neki adni K betűs zöldséget, de ez nem tudom mi. B@roms@g szerintem, semmi bajuk nem lett tőle. Hetente kaptak friss gyümölcsöt (almát általában, de szeretik a banánt, a körtét es a barackot is), amikor meg elfogtunk egy pókot vagy bogarat a lakásban azt is beadtuk nekik (poloskával kifejezetten vicces volt :D ). Ó, fogkoptatásra jo a szárított kenyérkocka is, imádják. Néha néha kaptak sajtot, parizsit vagy ilyen kis finomságokat.


Amugy ahány hori annyi személyiség. Mindegyik mást szeret, mindegyik más természetű. Nekunk volt egy par, két tündéri hori, látszott hogy szeretik egymást. A fiú nagyon nyugodt volt, es a piciknel mindig o ,,nevelte" őket 😆 Aztán a kislány meghalt szülés közben :( akkor a fiú kapott egy másik nőstényt, na az kibírhatatlan volt. Harapott, megsértődött, minden baja volt. A fiú csak akkor volt jo, ha... Az kellett :D amugy elvoltak egymás mellett egy ketrecben, néha összevesztek, olyankor a him fel lett küldve buntire az emeletre. De nagy hangjuk volt, az biztos 😂 Csak a lány.. Hat, megette a kölyköket, bántotta őket, az apa védte meg őket. Miután ez a nőstény is meghalt, a fiú élt meg kb egy evet egyedül, de képzeld, az utolsó pillanatig kitartott, amikor mar betegeskedett, egyik este nem jött ki a házból. Reggel mikor meghallotta hogy kint vagyok kijött, es utoljára rájött a kezemre... Elköszönt a kis drága :) utána délutánra mire hazaértem o is meghalt... Par ev múlva kaptam mégegy horit, egy fiút, o egyedül volt, kis izgága, állandóan mozgott. (Az előző fiú annyira nyugodt volt, hogy kreáltam a mellkasomra, simogattam es elaludt :D ). Aztán daganatos lett, de o is szép kort megélt. Mar meghalt sajnos, azóta meg nem volt horcsogunk.


Bocsi, ezt jól esett most elmesélni 😅


Amugy lányok egyedül gyakran ingerlékenyebbek, harapnak, fiúk egyedül nyugodtabbak, de budosebbek. Ha egy part tartasz, készülj fel havonta-kéthavonta a picik érkezésére, fiút fiúval vagy lányt lánnyal nem érdemes tartani, bár akkor mar inkább a lány lány, a két fiúnal területvédelmi ösztönök elojohetnek. Bár nálunk az apa-fia szépen éldegéltek egymás mellett egy darabig, az anya kevésbé tűrt meg mást, de hat o egy hisztis pi** volt 😅


Amugy aranyos kis állatok, ha sokat mondod a nevet egy idő után felismeri a hangod es előbújik ra :) aztán ha berakom a kezed, fel mászik ra :D csak vigyázni kell, ha megnőnek kimaszhatnak a ketrecből.


Na igen, ha mar itt vagyunk, ha megszökik (általában nőstények szoktak szülés elott, fogalmam sincs hogy paszirozza ki magát...), olyan helyre mennek ahol gyűjthet almot, egyedül lehet. Meg kell nézni a vezetékeket, nem rágta-e meg őket. Amugy ilyenkor befogni magukkal, sajttal lehet, de kedvencük a csoki, csak fontos hogy ne legyenek hozzászokva mert akkor soha nem jönnek elő. Kulon műsor befogni őket, van hogy egy egész napos meló. Emiatt érdemes atrakni egy kulon jól zárható hordozóba vagy terrariumba, azert is mert ha megszületnek a kicsik, kimásznak ok is, es aztán lehet őket kergetni... Nálunk egyszer éjszaka szokott ki, anya kint volt a konyhában es a sötétben egyszer csak raharapott a hörcsög az ujjara. Akkor éppen a mosogatógép mögé bújt el... Érdekes kis lények :D


Ha ugy döntesz lesz hori írj rám, vannak használt dolgaim amik amugy is eladásra várnak... ;)

2019. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%
Bocsi, hosszú lett :D es miközben írtam más válasz is jött ra :D nekem is dzsungáriai volt, es ugy látom ugyanazok a tapasztalatok :D (előző voltam ;) )
2019. jan. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a beszamolot es a tobbi valaszt is, meg egy kerdesem lenne, hogy sokan mondjak hogy nagyon büdösek ez mennyire igaz?
2019. jan. 3. 22:02
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Normális méretű helyen, megfelelően vastag alomréteggel (min.10 cm) nem büdösek. A pisis részt 2-3 naponta kiveszed, a többi részt elég 1-2 havonta a felét kivenni, és frisset rakni a helyére.
2019. jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
44%

Nőstények ivarzáskor szoktak büdibbek lenni de nem vészes. Ilyenkor maga a höcsög büdös és nem szaglik maga a helye, de egy kézmosást érdemes utána beiktatni. Havi 1-2 alkalommal ivarzanak, 2-3 napig, de nem végig nagyon büdösek, csak a közepe felé.


Egyébként egy normális méretű (80×50 cm) 10 cmes forgácsú almot kb 2 havonta kell teljesen átalmozni.


Nem jó a túl gyakori vagy a túl ritka alomcsere sem.


A hármas egy csomó kreténséget írt, ezt szeretném rendbe tenni.

Egyrészt:

Normális minőségű magkeveréket általában nem egyszerű beszerezni. A legjobbak: HamsterDream (hörcsögmentés), Mixerama, Rodipet, Nager küche, Kellis, Real Nature, Bunny expert (nevével ellentétben hörcsög kaja)

Minimum 20 különböző féle magokból kell álljon, a lisztes és olajos magok aránya pedig 7:3. Kerüld a színes, préselt, cukrozott granulátumokat és a túl kevés vagy túl sok hizlaló magot tartalmazó magkeverékeket! A kukoricát akár teljes mértékben elhagyhatod, hiszen amúgy is csak keveset kaphatnak a keményítő tartalma miatt, de egereknél bebizonyították, hogy rákkeltő hatású.

Friss gyümölcsöt heti 1-2 alkalommal kapjon, zöldséget akár naponta. Mindig legyen mellette friss zöld, s legyen változatos, sokféle. Gyümölcsökből egyszerre csak keveset és csak almát, epret, körtét, goji bogyót, ribizlit, szedret és málnát szabad adni, a többinek túl magas a cukortartalma. Így banánt, barackot nem szabad. A poloskás, pókos fasságot remélem nem próbálod ki, mert a hörcsög életével játszol. Párizsit, egyéb húsféléket nem szabad adni, ahogy se kenyeret se fogkoptató köveket. Fogkoptatásra a széna alkalmas, abból 2-3 nagy marékkal tegyél be, nagyon szeretik. A fehérjéről: legjobb a természetes fehérje, szárított vagy élő lisztkukac formájában


A DZSUNGÁRIAI ÉS KÍNAI CSÍKOS TÖRPEHÖRCSÖGÖK EGYÜTT TARTÁSA TILOS


Ha nem vagy tenyésztő, nem értesz a genetikához, és az alapvető tartási tudnivalókról sincs fingod se, szaporítani nem kell. Van elég állatkereskedés, ami tönkreteszi a hörcsögöket és akadályozza a bármiféle tudatos kisállattartás kialakulását.


Mivel a dzsungáriai törpehörcsög, magányos állat, egyedül nem ingerlékeny. Az enyém normális tenyésztőtől van, nőstény és egyedül él 100×50 cm helyen. Soha még meg sem kapott, pedig már egy éves.


A szökés veszélyére pedig figyelni kell, a felelős állattartó pedig megteszi ezt.


Kérdező, ilyen helyről ne vegyél felszerelést, a hörcsögök élete is tragikus volt, ha egy ilyen emberben megbízol, magadra vess!


Ha még több helyes tartással kapcsolatos tudnivalót szeretnél összeszedni, és nem pedig állatkínzók történeteit hallgatni, olvasd el azt a weboldalt, amit az első linkelt.


Üdv, a kettes

2019. jan. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%
Oh és azt ki is hagytam hogy én mécsestartóba teszek vizet, azt pedig felteszem a házikójára. Így sokkal természetesebb módon tud inni és valóban oltja a szomját, míg egy önitatóhoz kb ki kell törnie a nyakát, és még úgy is egy örökkévalóság, amíg rendes mennyiségű vizet iszik
2019. jan. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen tudom elolvastam a weboldalt vegig es nekem is szemet szurt pár dolog és koszonom megegyszer a tanacsokat
2019. jan. 3. 22:51
 10/12 anonim ***** válasza:
31%

Nem mondom azt hogy mindent úgy csináltam ahogy az a nagykönyvben meg van írva, de állatkínzó, kikérem magamnak nem vagyok!

Először is, senki sem beszélt dzsungáriai és kínai csíkos törpehörcsög együtt tartásáról, ha már ennyire kötözködni akarsz, legalább olvasni tanulj meg. Nem lehet mindent egy weboldalra rakni, nem tudom a te 1 éves hörcsögöd hanyadik neked, nekem volt 4 hörcsögöm, abból egy kettő megélte a 3 éves kort, egy két éves korában hunyt el, egy meg 5 és fél évig élt, szóval nem csináltam mindent rosszul és bárhogy is számolok, ezek hosszú életnek számítanak. Biztos sokkal jobban megéri szórakozni ilyen apróságokkal, mint hogy mennyi ilyen meg olyan magnak kell lennie a keverékben, nekem nem ez volt a fő szempont, és voltam vagy 10 éves mikor az elsőt kaptam. A többi ételt pedig, már ne haragudj, de talán a gyümölcsök kivételével én is ugyanezt mondtam. És ha magas a gyümölcsök cukortartalma, akkor csokoládét sem lehetne neki adni.


A rovarokkal csak szórakoztunk, nem mondtam hogy meg is ették, azt meg végképp nem tudom mi baja lesz egy kis házi póktól, amikor simán megeszi akkor amikor az magától mászik be a ketrecbe.


Szóval szépen kérlek, mielőtt bármit mondasz gondolkozz, mert ennyi erővel rád is lehet mondani, hogy állatkínzó vagy.


Ha már mindenbe bele akarsz kötni, amúgy sok minden amit csináltam más oldalak és könyvek szerint az volt a helyes. Szóval nem tudom hogy vagy vele, én inkább a tapasztalatra, mint egy kezdő okoskodására lennék kíváncsi, főleg abból kiindulva hogy más más oldalak mást mondanak.


A cuccoknak pedig semmi bajuk, vigyáztunk rájuk, és semmi köze ahhoz hogy milyen a gazdája magatartása, okostojás. Inkább más dolgokra pazarold az energiád, ne mások lehordására és jogtalan sértegetésére.

2019. jan. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!