Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni, szükséges...

Tudnátok segíteni, szükséges szénhidrát-bevitel kérdésben?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 20 éves lány vagyok. (169/48)

Nagyon sokat fogytam, viszont mostanában kezdem azt érezni, hogy több szénhidrátra lenne szükségem, mert éhes vagyok. Átlag napi 1000-1100 kcal T, és 50-60 ch-t eszem hónapok óta (sokáig nem direkt volt). Sajnos nem tudom, hogy súly tartásához valójában mennyi kcal/ch-ra lenne szükségem. Valaki tudna ebben segíteni?

Hízni nem igazán szeretnék (max 1-2 kgt.)

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!



2018. okt. 15. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy jön ki az 1000-1100 kalória ha 50-60 szénhidrátot viszel be egy nap? Az 200-240 kalória az 1000ből. Zsírt meg fehérjét nem számolsz?

Egyébként 1300at nyugodtan ehetsz, nem fogsz még annyitól sem hízni.

2018. okt. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem teljesen értem, amit írsz.. kifejtenéd kérlek?

Köszönöm

2018. okt. 15. 22:06
 3/5 anonim ***** válasza:

Biztos vagy benne, hogy ch kell neked s nem kalória? Ki nem éhezik 1000-1100 kcal mellett? Elég kevesen, azt hiszem.


Nem lehet tudni, hogy neked mennyi ch kell, ezt neked kell kitapasztalnod. Én speciel jóllakott vagyok 30 gramm ch és aktívabb élet mellett is, csak elég sok legyen a zsír. De van, akinek sok ch kell, hogy jól érezze magát (néha nekem is, annyi jó kis szénhidrátos étel van ;)).


Az ember élelmi szénhidrátigénye nulla, szóval ez nem segít, mint a másik két makrónál, amik esszenciálisak, úgyhogy az egyedi igényt kell kitapasztalni.


Ne koplalj. A kalóriaigényt ki kell tapasztalni, lehet 1400 és 2500 kcal is ilyen adatokkal, de az utóbbihoz aktivitás is kell, ha pedig tartós koplalással belassítottad az anyagcserédet s nem mozogsz, inkább az előbbi.

2018. okt. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas választ! A zsír bevitelét általában magas, rengeteg sajtot és húst eszem illetve zsírban főzök.
2018. okt. 16. 07:17
 5/5 anonim ***** válasza:
Túl alacsony a testsúlyod, túl keveset eszel, szóval ne csodálkozz, ha éhes vagy.
2018. okt. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!