Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Valóban szükséges lemondanom...

Valóban szükséges lemondanom a napi 3 kávéról annak érdekében, hogy sikeres legyen a diétám?

Figyelt kérdés

Kalóriaszámlálással eldöntöttem, hogy elkezdek holnaptól fogyózni. Beállítottam a célt, június 15-ig szeretnék ledobni 5 kilót (60-ról 55-re), és ehhez a kaloriabazis.hu szerint 1150 kcalt szabad bevinnem egy nap (plusz ugye sport természetesen). Sok honlapon olvastam azonban, hogy a kávéfogyasztás nem segíti elő a diétázást. Én sajnos koffeinfüggő vagyok elég fiatalon (18/L) és napi 3-4 kávét biztosan megiszok (3 dl). Ennek a nagy része fekete, azt öntöm fel tejjel.

Szerintetek eredményesebb lenne a fogyókúrám, ha napi 1 max 2 csészére ezt levinném, vagy nem ezen fog múlni a siker?


Köszönöm előre is!

160 cm / 60 kg



2017. márc. 28. 19:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Jaj, igen, bocsánat, elfelejtettem odaírni, hogy a kávét cukor vagy édesítő nélkül iszom, általában 1,5%-os zsírtartalmú tejjel.
2017. márc. 28. 19:40
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy ezen állna vagy bukna a dolog. Kicsit ugyan meghintáztatja a vércukorszintet, de vannak ennél sokkal rosszabb dolgok is. Lehetőleg ne mindjárt reggel igyad, az első kávét told minél későbbre. Ideális esetben 12 óra utánra. Valószínűleg sokan megköveznek majd, de tej helyett próbáld meg a tejszínt. Ugyan zsírosabb, viszont kevesebb elég belőle és kevesebb cukrot viszel be vele mint tejjel és finomabb. :-)
2017. márc. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Húha, ezzel egyedül az a gond, hogy reggel 5-kor kelek, nem is kerülök ágyba valami korán, és még kávé után is alig bírom kirángatni magam a takaró alól :D A másodikat általában megiszom 11-kor, a harmadikat 14:00 körül, mert akkor van ebédidőm. A negyediket néha elhagyom, de általában azt ha hazaértem (17:00 körül).

Nagyon durva ez így?


A tejszín érdekes felvetés, én erre még nem is gondoltam pontosan a magas zsírtartalma miatt. Te mit tanácsolnál, hogy hányat adjak hozzá a feketéhez?

Köszönöm a válaszod!

2017. márc. 28. 20:15
 4/10 anonim ***** válasza:
A Kávén nem fog múlni semmi, sőt felgyorsítja az anyagcserét. El ne hagyd ha jól esik!
2017. márc. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem a kávé az amiben sok kalória lenne, hanem amiket beleteszünk. Ha valaki rengeteg cukorral, tejszínnel, habbal issza, na az abszolút nem fogyókúrabarát.

Én nagyon szeretem a kávét, napi 3-at mindig iszom. Az elsőt rögtön ébredés után , ez mindig hosszú kávé, édesítővel, kis tejjel. A másodikat a reggelim után fogyasztom presszókávé felöntve 2 dl forró zsírszegény tejjel. Az utolsó presszókávé, édesítőszer, kis tejszín, és egy kis tejszínhab (ez amolyan nasi). Mégis lefogytam így is több mint 20 kilót. Szóval ha annyira szereted a kávét, nem kell megvonnod magadtól, nem ez az, amitől ne fogynál le.

2017. márc. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Reggel káve helyett zuhany?

Csak vicc volt! :-)


1,5% tej kalóriatartalma 44/dl. Kávétejszín nagyon sokféle van, sokféle kalóriatartalommal (legjobb ha megnézed a címkéjét). Átlagban 120 körül van. Tehát ha harmadannyi tejszínt raksz a kávéba mint tejet szoktál, kalóriában ugyanott vagy, de akkor inkább már zsírból legyen mint egyszerű cukorból. Persze ha az íze megfelel.

2017. márc. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem teszel semmit a kávéba, akkor 0 kalória van benne. Ha tejet rakás bele, akkor azt bele kell számolni a napi kalória keretedbe.

Én most már feketén iszom a kávét, pont fogyás céljából hagytam el mindent belőle, és lám, nem akadályoz a fogyásban.

2017. márc. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szükséges.

Én novemberben életmódot váltottam,akkor elhagytam a kávét egy egész hónapra.

Aztán szépen lassan visszaálltam a napi 3 kávéra.

Az égvilágon semmi negatív hatását nem éreztem,azóta -10 kg-nál tartok.

Szintén 5 kor kelek úgyhogy nekem reggeli mellé ez alap,a kövi 11-kor aztán a harmadik 3-4 között mikor hazaérek.

Annyit változtattam,hogy többnyire kókusztejport használok,vagy ha nincs otthon akkor víz+sovány tej keverékével.

Hajrá! :)

2017. márc. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Vlcskó-Lingl Ezsébet válasza:
Egyáltalán nem befolyásolja a fogyókúrádat a napi 3-4 kávé, csak ne " dobálj" bele mindenfélét, főleg szénhidrátot nem, mert az hízlal, s nem a zsír!
2017. márc. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves Erzsébet,a túl sok zsír vagy a túl sok fehérje ugyanúgy hizlal mint a szénhidrát,a rossz kombinációk meg főleg.
2017. márc. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!