Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a legjobb eledel a törpehör...

Mi a legjobb eledel a törpehörcsögnek?

Figyelt kérdés

Mit tartalmazzon napi szinten az étrendje, mi az ami csak néha kell? Eledel márkát is írtok? Vagy magam állítsam össze a tápot?

Mekkora ketrec kényelmes neki és mit tegyek bele futókereken, házikón, etetőtálkán, fürdőhomokon, itatón kívül?

Milyen forgácsot használjak és fürdőhomoknak melyik a legjobb márka(vmelyeikben vannak éles darabok)?

Milyen helyre tudom kiengedni?Mert random a szobába nem merem, mert beszorulhat az ágy mögé vagy ilyesmi. Hogy kerítsekk körbe egy részt? Vagy hogyan csináljam meg, hogy ne szoruljon be sehová? Éjjel szeret játszani, azt tudom, én legtöbbet éjjel vagyok fent úgyis.

Köszönöm annak, aki segít nekem, hogy a legeslegjobbat nyújthassam a nemsokára érkező kis kedvencemnek:)



2019. jan. 28. 10:26
 1/6 A kérdező kommentje:

Ja és az még lemaradt, hogy mennyiszer kell cserélni a forgácsot(almot) a ketrecében?

Illetve az alap ételek mellé jó-e, ha adok neki mézes rágcsarudat vagy ilyesmi vitaminos jutalmat?

2019. jan. 28. 10:29
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem ilyen igényes a hörcsög, mint gondolod... Én úgy választok a hörcsögnek forgácsot, hogy oda van írva, hogy hörcsög forgács. Így a fürdőhomokkal... Egyébéknt vegyél ilyen fa cuccokat azon kívül, amit mondtál, amit tud rágni. Én a hörcsögnek változatosan adom a kaját, minden növényt, gyümölcsöt megeszik, néha adok neki lisztkukacot is. Szóval legyen mit rágnia, tudjon mozogni, és legyen változatos étrendje. Egyébként tudsz venni ilyen műanyag elkerítő kerítést is..
2019. jan. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
52%

Nekünk 5 törpehörcsögünk volt eddig. Mind mást szeretett enni. Ki kell tapasztalni. De a napraforgó magot mind szerették. Nagyon jópofa amikor törögetik. Elég ha abból adsz neki, ami a hűtődben megtalálható: pl. répa, káposzta, saláta, gyümölcsök. Burgonyát, hagymát ne. Nagyon keveset esznek. Majd kitapasztalod, hogy mi lesz a kedvence.


A mézes rágcsálórudat szeretik, mert könnyen fel tudnak rá mászni.

Fürdőhomokot enyéim nem szerették.

Annyi holmi elég a ketrecbe, amit leírtál. A legfontosabb a kis házikó, ahová be tud vackolni.


Szeretik a wc papír gurigát is.


Forgácsot nagyobb darabosat vegyél. Hogy mikor kell cserélni, azt meg fogod érezni a szagán. Nyáron sűrűbbe n kell majd.


Kiengedni majd csak akkor tudod, ha már kézhez szokott. Ennek kell egy pár hét. Bárhová kiteheted, ha nem zavar, hogy sokat potyogtat.


Nagyon cuki, mókás kis állatok. Nekünk most nincs, mert kisbabánk lett. De ha nagyobb lesz biztos, hogy megint veszek. 😊

2019. jan. 29. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Táp: legalább 20-25 összetevőt tartalmazzon, ne legyen benne színes, pelletált cucc, túl sok szotyi vagy kukorica. Ilyenek pl Real Nature, Dream.

Minden nap kell neki zöldség, heti kétszer fehérje pl lisztkukac. A mézes magvas rúd, vitaminos karika, fogkoptató kő stb levélnehezéknek jók, másra nem, csak ártanak.

Hely:legalább 60*50 centis, az emelet nem számít bele. Kerékből legalább 20 centis, zárt futófelületű, tehát nem rácsos. Ilyen pl a Trixie Hypno kerék. A fürdőhomok: csincsilláknak vagy deguknak való kell. A márka mindegy. A forgácsnál is mindegy a márka, a lényeg hogy ne legyen poros.

Lépj be facebookon a Hörcsög imádók csoportba, rengeteg jó tanácsot kaphatsz!

Itt egy weboldal, minden le van írva helyesen, a többi magyar oldal nagyon elavult vafy kb 11 éves kislányok írták

[link]

2019. jan. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Dream hörcsögeleség a legkiemelkedőbb magkeverék Magyarországon. Rengeteg féle mag van benne, gyógynövény és sok fehérje.
2019. febr. 10. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ewferhjhjre válasza:
Sziasztok degu ehet hörcsög kaját???
2020. ápr. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!