Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögöt lehet a szabadban...

Hörcsögöt lehet a szabadban sétáltatni? Állatkínzásnak ugye azért csak nem minősül, ha minipórázon sétáltatom?

Figyelt kérdés
Az meg közel sem ugyan az, ha ketrecben viszem őt ki. De szerintem megérdemli, hogy kint legyen ő is. Nem fair, bezárva óvni őt, csak mert pici. Ezt megtehetem vagy nem fér bele az elfogadhatóba?

2019. márc. 25. 14:41
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#9-es, te meg ne nagyon hasonlítgasd össze ezt egy láncon tartott kutyával.

Elég értelmesen elmondtam, hogy az én hörcsögeimnek soha semmi baja nem volt se betegségtől, se stressztő.

Elhiszem, hogy lehet kockázata, akkor ezt nem tudtuk, de volt a vagy hörcsögünk, mindet sokszor kivittük nyáron az udvarra, a fűbe, egyiknek se lett tőle semmi baja.

2019. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
3
2019. márc. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
29%
#9 120-130 éve se volt nagy dolog hogy valaki gyereke 8 évesen a szénbányában 16 órázott aztán otthon kapott egy kis heroint hogy jól aludjon.
2019. márc. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
32%
#11 najó várjál, a saját kert teljesen más tészta, ott nem járnak emberek, állatok, sokkal kontroláltabb környezet mint az utca ahol folyamatosan olyan állatok szagát érzi minden irányból amik alapból vadásznának rá.
2019. márc. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
78%

A póráz minden rágcsálónál szigorúan tilos. Egy rossz mozdulat, és eltörik a gerince. Legyen az hörcsög, tengerimalac, nyúl, akármi.

Annyira borzalmas, és tragikus, hogy a boltokban egyáltalán lehet kapni ilyen vackokat... :( Csak a haszon... De mennyi állat halt már bele ilyen balesetbe. :(


Amúgymeg 100%, hogy nem tudnak olyan mini hámot összehozni, amiből a hörcsög nem fér ki, ez nonszensz, ők bármilyen lyukon kiférnek...



Ha szeretnéd, hogy kinnt legyen, akkor bőven jó az is, ha az udvarba lerakod a ketrec tetejét, és alá a hörit. Csak figyelni kell, hiszen ugye minden résen kiszökik.


Egyébként ha van neki megfelelő méretű kerék (aranyhörcsögnek 28 cm átmérőjű kell, törpehörcsögnek 20 cm), és megfelelő méretű a ketrec is (aranyhörcsögnek 80*50 a minimum, törpének 60*50), van fürdőhomokja, faházai, akkor elvileg nem unatkozik. Persze azért jó, ha szív néha egy kis friss levegőt :D Én is ki szoktam rakni a hörit, meg a tengerimalacokat. Csak nekünk van kifutónk, de mivel a hörcsög 90-es terráriumban lakik, ezért kicsit nehezebb a dolog, ám mindig meg lehet oldani. Az a baj, nekik nem lehet nagyon kifutót sem venni, azon is kibújnak :D

2019. márc. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%

az utolsónak annyit, a tengeri malac és a nyúl nem rágcsálók hanem kisemlősök (fűevő állatok )

a malacot tilos sétáltatni viszont nyuszot azt szabad de az is a nyuszi egyéniségétől függ és hogy mennyire félős.

Az én nyuszim pl. vígan legelészik akkpr is ha egy száguldó mentő autó megy el a közelben

2019. márc. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
51%

#16 a tengerimalac rágcsáló, legközelebbi rokonai pl a nagy és törpe mara és a kapibara (szintén rágcsálók).

A nyúl tényleg nem az de a tengerimalac rágcsáló.

2019. ápr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Szerintem sem kell rá póráz, én csak egyszerűen kivinném kézben és nagyon vigyáznék rá. Lehet, hogy egy-két alkalom elég is lesz, mert azt fogod látni hogy se neki, se neked nem olyan buli.


Halkan mondom, hogy "régen" se a póráz nem merült volna fel, se az hogy "jajj, ki se szabad vinni mert beteg lesz". Ne haragudjatok, de szerintem jobb világ volt.

2019. máj. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
meg fog dögleni
2019. jún. 18. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha még valaki erre jár, akkor érdemes ezt az oldalt tüzetesen átnézni, mindent leírnak és hasznos tanácsok vannak. [link]
2023. okt. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!