Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Van olyan kisemlős, ami nem...

Van olyan kisemlős, ami nem irdatlan büdös?

Figyelt kérdés
Mindegy mi, csak ne legyen büdös. A kígyómnak régen vettem élő egeret, de olyan büdös volt egy nap után, hogy nem tudtam aludni. A hörcsögnek szintén elég erős szaga van, de az megszokható. Nagyon szeretnék valami szőrmókot, de nem szeretném, hogy büdös legyen. (Nem a kígyónak akarom adni)

2019. jún. 3. 22:05
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egy aranyhöri 100x50-es helyen van. Javaslom hogy jobb minőségi forgácsot/papíralmot használj (a forgács natúr legyen), legyen nagy a helyük, és napi szinten tisztítsd a "pisisarkot".

Alapjáraton ezek az élőlények nem büdösek (pl. a hörcsög ürüléke szagtalan(!)), a hörcsögnek sincsen semmilyen durva szaga, egy nap számtalanszor tisztogatja magát, ha az állatot megszagolod akkor elég semleges lesz vagy ha nőstény akkor akár édeskés illata is lehet - vagy szimplán forgács illatuk van az állatoknak. Egyedül a vizelet okozhat gondot, de ezt már fent írtam, miként orvosolható.

2019. jún. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem olyan érzékeny az orrom, mert vannak állataim. A terráriumoknak, a rovaroknak is van szaguk, de az egerek borzalmasak voltak.
2019. jún. 4. 11:59
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ki mire érzékeny. Én törpesüniket tartottam, ha a kakit kiszeded naponta akkor semmi szaguk nincs, mivel a vizeletűk nem tartalmaz ammóniát.
2019. jún. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%

8 saját hörim van, néha van nálam 10 is, kb. semmi szaguk nincsen. Antirágcsálósok is járnak hozzánk, minden esetben pozitívan csalódtak. Jó minőségű magkeveréket kapnak, minden esetben minimum 60x50-es helyen vannak natúr forgáccsal (egyéni érzékenység esetén papíralommal, de ez hamar büdösödik), csincsillahomokkal. A pisisarkokat, homokot rendszeresen takarítom, így teljesen szagmentesek.


Az egereknél több dolgot is elronthattál.

-ha a magkeveréknél nem Real Nature vagy Bunnyt értettél, akkor vlaószínűleg katasztrofális minőségű volt, ez okozhat szagot. (az összes mentett hörcsögöm büdösen került hozzám)

-4 egér nyilván többet pisil.

-ha nem futóegér, hanem mus musculusok voltak, akkor lapvetően tilos őket terráriumban tartani.

-szintén a mus musculusnál a forgács használata is tilos, mert nagyon érzékeny a légzőrendszerük.


Barátnőmnél 2 kutya, több mus musculus, pár futóegér, egy hörcsög, 2 tengerimalac van, de szintén semmi szag, mert mindegyik fajának megfelelően van takarítva és tartva. Ha egy rágcsáló büdös, ott valami nem okés.

2019. jún. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Hát, döglött állatok sajnos ezzel járnak
2019. jún. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
19 futoegerem van, es abszolut nem budosek!
2019. jún. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 emma2345 válasza:
Én úgy tudom hogy a törpesünik nem büdösek, csak az a baj hogy nagyon drágán adják őket :(
2019. júl. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!