Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan lehet tudni, hogy egy...

Honnan lehet tudni, hogy egy kutya hamarosan támadni fog?

Figyelt kérdés

Sétáltam az utcán, és volt egy ház, ahol nem volt kerítés, csak kb 1m-hogy látni lehessen, hogy az egy telek. Kiugrott elém egy rotweiler féle, de nem az, valami keverék. És ugatott. Nem szaladt nekem, csak nézett rám, és ugatott. még felemelte a fejét ugatás közbe. Én megálltam, nem néztem a szemébe, nem kezdtem el futni, nem tettem hírtelen mozdulatot. Ott áltam vagy 3 percet, és Ő ugatott engem. Kijött a gazdája, és oda hívta. Elnézést se kért...se semmi. Mintha semmise történt volna.

Javítsatok ki ja tévedek, de a kutya nem a területét védi? Szóval a házat/kertet. De, akkor miért uhrott ki az utcára, és ugatott engem? Ha probáltam volna kikerülni, vagy közeledni felé, lehet nekem ugrik? Lehet látni a kutyát, hogy bármikor nekem képes ugrani?


2010. júl. 11. 21:51
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Általában vicsorít, és teljesen megmerevül az egész teste.
2010. júl. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy kutya általában morogni szokott meg vicsorítani, a farkát, felfelé állítva tartja és felborzolja rajta a szőrt, és a hátán is. A fejét is úgy tartja ahogy mondtad. Általában akkor ugrásra kész, ha a törzse első fele, kicsit lejjebb van mint a fara, és mint egy rugó, hirtelen kilő.
2010. júl. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

felhúzza a száját és közben ráncolja a pofáját.

vicsorog,és morog..kinmutatja a fogait..ilyenkor jobb ha szép lassan elmész onnan.

2010. júl. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, védte a területét, jelzett, hogy idegen élőlény ólálkodik a territóriuma körül. Ez a részéről természetes viselkedés.

Elméletben: ha te véded a házadat vagy a családodat, akkor te is előtte védekezel (vagy a család elé ugrasz széttárt kézzel), mintsem a házon belül, illetve a családtagok között.

Ezzel a kutya is így van. A területe határáig jelez és elriaszt (ugatás), a területen belül támad (persze kutyánként változik, ez csak általánosság).

Az már egy másik kérdés, hogy akinek nincs kerítése, az vagy építsen kennelt a kutyájának, vagy tartsa a házban. A gazdának kötelessége gondoskodni arról, hogy a kutya ne okozhasson sérüléseket (pl. faléces kerítésen kiharapó kutya).

A kutya támadási szándéka: megmerevedett test, borzolás, felálló farok (ha félelemből támad, be is húzhatja), esetleg a farka végét picit csóválhatja (idegesség, feszültség jele), vicsorgás, morgás, ugrásra készültség (első lábak kicsit behajlanak, a fenék picit feljebb van).

A támadó morgásnak jellegzetes, egyenletes, mély, hosszan tartó színezete van, míg pl. a játékos morgás, rövid, szakaszos, magas hangú, vegyülhet vinnyogással, sikítással, stb.

2010. júl. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a legtöbb esetben szinte észre sem venni ,olyan gyorsan történik, DE A KUTYÁK ELLENI TÁMADÁSÓL VAN SZÓ,

embert gyakorlatilag nem támadnak meg ( az esetek nagy részében a támadást félreértelmezik )

te nagyon jól reagáltál, a legjobb ,ha ilyenkor csak símán kikerülöd és mész tovább lassan .

ez nálam mindíg bevált.

2011. márc. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!