Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya a menhelyen már...

Ha egy kutya a menhelyen már összebarátkozott egy másik kutyával akkor rosszul fogja érezni magát ha elhozzuk?

Figyelt kérdés
Két kutyát sajnos nincs kapacitásunk befogadni. Válasszunk inkább másik kutyát?
2019. júl. 13. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Egy ideig igen de megszokja. Semmi baja nem lesz. 2 hétig amúgyis meg kell szólnia az új helyet.


Tévhit hogy egy kutya nem bír elszakadni a társától vagy a gazdájától.

2019. júl. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mihago ***** válasza:
10%

El bír szakadni, de ugyanúgy egész életében emlékszik a barátaira, társaira, mint mi.


Komoly dilemma ez, mert ha a menhelyen hagyod, nem biztos, hogy életben marad, viszont ha elhozod, szomorú. De hát miért nincs kapacitásod két kutyára? Ahol egy elfér, ott kettő is!

2019. júl. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze Mihago tudja hogy ahol egy elfér, ott kettő is :"D Egy szaporító aki mindig mindenhol igyekszik tudatni, hogy idézem "az igazi kutya csakis a németjuhász" XD XD már sírok tőled
2019. júl. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
87%

Mihago: a kutyák agya nem számítógép. 4-5 év elteltével a saját anyjára nem emlékszik. Két kutya meg dupla annyi idő, energia, pénz. És egyáltalán nem biztos hogy ahol egy elfér, ott kettő is.


Szomorú meg max egy hétig lesz. Nem traumaként éli meg hogy végre lehet egy szerető gazdája és normális életet élhet.

2019. júl. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én kutyám is menhelyes stafi keverék . Nekünk sem volt kapacitásunk 2 kutyára és nem is szerettünk volna . A testvérével volt nagyon rossz körülmények közt szegény .azóta nagyon boldog kutya lett belőle és a fiammal imadják egymást . Én a lelkemet azzal nyugtattam hogy követni kezdtem őt facebookon hogy hogyan fejlődik az öcskös és ki és mikor fogadja örökbe . A tesóját is elvitték rá 3 hétre és szép boldog kutya ő is mert kaptam róla képet . Ha meg kölyök akkor 1 2 hét alatt ha szeretetben él kitöltöd azt a hiányt amit a tesója elvesztése okozott neki . Ja és nem utolsó sorban ha a tesóját nem is tudod de őt megmentheted :)
2019. júl. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat rosszul irtam


A barátját

2019. júl. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha menhelyről viszed mindenképp örülni fog hogy családba kerül. A másik kutyát is remélhetőleg befogadja valaki és még tarthatjátok is a kapcsolatot ha a távolság engedi. Szerintem a menhelyi kutyák többsége már ennél rosszabb dolgokat is átélt úgyhogy ez ne tartson vissza.
2019. dec. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!