Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudok segíteni a...

Hogyan tudok segíteni a kutyámon? Kiskori trauma miatt agresszív minden kutyával.

Figyelt kérdés

Kölyökként több alkalommal is megtámadták nagyobb kutyák, mielőtt örökbefogadtam. A sérülései súlyosak voltak, alig élte túl. Most 2 éves.1 éve van nálam. Ivartalanított nagytestű kan. Rendszeresen viszem kutyaiskolába kiképzőhöz de nem segít semmit. Agresszív a többi kutyával szemben. Magától nem megy egyből lerohanni a többi kutyát, csak akkor támad ha a többi kutya megközelíti. Támadás előtt mindig elém ugrik mintha védeni akarna. Viszont ha nem vagyok a közelében akkor is rátamad a közeledő kutyákra.

Ő alapvetően egy nagyon okos, jól nevelt kutyus. Szót fogad ha nincs 10méteren belül egy kutya se. De amint jön egy kutya szinte meg se hall.

Ha túl közel jön egy kutya akkor úgy támad, hogy lenyomja a földre és beleharap majd rázni kezdi. Ugyanezt teszi a nagy és kistestű kutyákkal.

Csak a kutyákra reagál így, az embereket imádja és a cicákat és minden más állatot is. Nyugodt természete van, sose reagál agresszívan mégha kisgyerekek nyúzzák is.

Ami még fontos lehet: mindig pórázon sétáltatom és a pórázon és a nyakörvén is van sárga szallag. Természetesen szájkosárt is adok rá. Ha egy póráz nélküli kutya szalad felénk akkor kiabálni is szoktam a gazdának, h hívja vissza. Sajnos ahol lakunk nagyon sok a neveletlen kutya, akiket póráz nélkül sétáltatnak emiatt sokszor kerülünk ilyen helyzetbe. Viszont eddig sose sebesültek meg láthatóan a megtámadott kutyák, még karcolások se voltak a bőrükön. Jobb híján én szoktam a kutyák közé állni, h ne essen egyiküknek se baja viszont ezt nem bírom sokáig. A kutyám nagyon erős és én pedig elég alacsony termetű nő vagyok. Több alkalommal is megsérültem már a támadások során.

Tudnátok ajánlani egy szakembert vagy bármilyen módszert amivel elérhetném, h legalább figyelmen kívül hagyja a közeledő kutyákat?



2019. júl. 21. 13:01
 1/3 anonim válasza:
100%

Legcélszerűbb elvinni egy kutyapszichológushoz. Budapesten és környékén van több is. Lehet tudna segíteni.

Nem biztos hogy sikerül, de egy próbát szerintem megér! Fontos, hogy a trauma helyére olyan emlékek kerüljenek, amikor jól érezte magát más kutyákkal.


Addig is kitartást! :)

2019. júl. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kutyus!:(

Amúgy amit az első válaszoló írt,azt csak megerősíteni tudom.Szerintem is megér egy próbát.

2019. júl. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy sima kutyasuli ezen nem fog segíteni. Olyat keress, ahol rehabilitálnak is.
2019. júl. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!