Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bolognese kutyám rákapott a...

Ratkainé Kormos Emíl kérdése:

Bolognese kutyám rákapott a szomszéd kis csirkéjére. Eddig még nem bántotta csak haza hozta élve. Félek meg is ölheti. Megrendszabályoztam, kapott egy fülest, amikor kivettem a csirkét a szájából. Mit tegyek? Bennük is van vadász ösztön?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 10:22
 1/5 anonim ***** válasza:
57%

Naná, hogy van. Csak a kerítés megerősítésével tudsz védekezni, mert az erről lenevelés sosem sikerülhet teljesen és hosszadalmas folyamat. Beszélj a szomszéddal, hogy ez van, és ketten együtt eszeljetek ki valamit. Csirkét bezárni, kerítést megerősíteni.


Nekünk van csirkénk és a kutyámban (tacskó-német juhász keverék) igencsak van vadászösztön. Hozzászoktattuk a csirkéhez, szagoltattuk vele, hagyjuk, hogy őrizze őket. Persze erre azért van szükség, mert nálunk van a csirke, a szomszédéval ezt aligha lehet megtenni, szóval szerintem erődítményezni kell.

2010. júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
miért kapott fülest? Ez majdnem olyan mikor anyukád sütit süt oszt ellopod, oszt kaptál volna egy fülest, szerintem csak néztél volna. nem volt jó cselekedet. Nézd meg hogy hol megy át a szomszédhoz, és oda tegyél valamit, hogy ne tudjon átmenni. egyszer nekünk a kaukázusi kutyánk ment át a szomszédba, beült az ajtó elé,senki se mert kijönni.
2010. júl. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kerítés.
2010. júl. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én teljes mértékben egyetértek az elsővel. Nem tudok mást hozzáfűzni.

Hiába parancsolsz rá, az ösztön benne van és ha nem vagy ott meg fogja tenni újra.

Ha rendes a szomszéd beszéljétek meg és találjatok megoldást, ha félsz, hogy bántaná a kutyádat akkor egyedül csináld meg a kerítést mindenhol.

2010. júl. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
De jó, végre kiderült hogy ezek a szobacirkálók is csak kutyából vannak:)
2010. júl. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!