Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyával sétáltatás közben...

Kutyával sétáltatás közben csak akkor álltok meg ha ti akartok?

Figyelt kérdés
Tehát ha folyton megáll a kutya szaglászni,akkor ti engeditek? Mert ezzel ő érzi hogy irányít. Vagy csak akkor álltok meg ha ti is akarjátok.Meg állandóan húz.
2019. aug. 1. 18:23
 1/8 anonim ***** válasza:
93%

Én hagyom, hadd szaglásszon. Ez is külső inger, "facebook" - megtudja hogy ki/mi járt arra, és még ki tudja mennyi infót az adott arrajáróról.


Erre szükségük van :)


Ha muszáj tovább mennünk, akkor első szóra jön, nem kell húznom.

2019. aug. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Én sétáltatom őt, nem ő engemet.

A húzás ellen az a jó taktika, ha megállsz, mikor úgy érzed sok lesz.

A sajátommal első sétánál fél óra alatt haladtam kb. 100 métert, de ő unta meg hamarabb. 4-5 alkalom kell mire megtanulja.

2019. aug. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ezzel ő érzi hogy irányít. "

Ez komplett baromság. Ezek a tipikus elvetemült kindig le kell dominálni a kutyát felfogások nevetséges hülyeségek.

Ha nem engeded hogy szaglásszon, molyoljon akkor mi értelme van a sétának?


Csak mert a kutya nem a séta alkalmával fárad le, az csak egy minimálisan szükséges mozgás. De a séta valós lényege hogy a kutya rengeteg új ingerrel, szaggal, emberrel, kutyával, helyzettel találkozik.

Szóval igen, hagyom hogy megszaglássza a fákat, elidőzzünk, nem sietünk, nem lóverseny, a séta nem egy szükséges rossz.

2019. aug. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Hagyom szaglászni, mert neki ez inger, olyan, mint nekünk a facebook vagy egy napilap. Nem hagyom járdára, oszlopra üríteni viszont, még egy pisit sem, csak zöldterületen, ez nem ment egyből, de nem sok alkalom kellett, hogy megtanulja.
2019. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is hagyom szaglászni,de utána már rohan tovább próbálgattam hogy megállok megfordulok a másik irányba megyek pár métert utána megint húz.Most fél éves egyébként kaukázusi juhász.Szerintem még nem késő ilyen korban.Akkor az első sarokig mindig oda-vissza megállok megfordulok vagy fél óráig de nem hiszem,hogy utána nem fog húzni,hacsak nem fáradt le.
2019. aug. 1. 20:15
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Játékot vagy tanulást szoktatok beiktatni a sétába? Én az enyémnek például megtanítottam az irányokat, amíg nem ment neki, jó fárasztás volt, hogy tanulta, minden helyes kivitelezésért járt a jutalomfalat, most meg sokkal könnyebb úgy irányítani, hogy ezeket tudja. De lehet mást is.
2019. aug. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
12%

Nem állunk meg séta közben, ha pórázon vannak, nem szaglászhatnak, ha nélküle, akkor igen, de mindig úgy kell menniük, hogy lássam őket.


Az első kutyámnál már kriminális volt a szaglászás, szíve szerint 200 m-t egy óra alatt tett volna meg, nekem ez élvezhetetlenné tette a sétát, szóval (bár nehéz feladat volt) leszoktattam róla. A következőnél a hosszas egy helyben szaglászást kakiba fetrengés vagy kaki felzabálás követett, szóval őt is leszoktattam erről.

Azóta volt már nálam pár idi kutya és menhelyre is járok sétáltatni, de egy olyan kutyát nem fogtam még ki, akik hasonlóan viselkedtek volna, mint annó az enyémek.


A séta célja nekem a kapcsolatépítés, a kutya lemozgatása és egyfajta közös munka.

2019. aug. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha én akarnék sétálni nem vinném a kutyát. Azért viszem, hogy ő jól érezze magát. Ha megy megyek, ha megáll megállok.
2019. aug. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!