Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igaz, hogy elsősorban a kutya...

Igaz, hogy elsősorban a kutya választ, nem az ember? Tényleg van első látásra szerelem? Ha az ember részéről nincs, halálra van ítélve?

Figyelt kérdés

Pl: menhely, megy a leendő gazdi megtalálni a következő xy évre kutyatársát. Igaz, hogy a kutya választ úgymond, tehát ha pont megfelel a követelményeknek, amelyeket az ember keres, és konkrétan a kerítésen keresztül majd meghúzza a karját, annyira szeretne hozzád érni, de amúgy igazából mindenkivel barátságos, tehát nyitott kutya aki szeretne otthont, társat.


Nos... ma voltunk. A fent említett kutyit lefoglaltuk, következő héten lesz még egy látogatás, utána hozhatjuk haza. Először képen láttuk, nekem nem tetszett, és igazán amikor megláttam se nyerte el a tetszésemet és azt a bizonyos első látásra szerelem érzést se éreztem, de az ottani kutyák közül senkinél. Pedig imádom a kutyákat. Apámnak képen is tetszett. Enyém lesz a kutya, tehát nagyrészt én foglalkozok vele, ergo nekem kell tetsszen. Elvittük sétálni, mint saját kutyára gondolva, közömbös voltam vele, de aztán a séta végére megkedveltem, független attól, hogy (még) nem tartom világszépének a kissé hiéna kinézetét (érdekes a színe).


Volt egy macskám, nemrég halt meg. Amikor ő, közel 10 éve hozzánk került az utcáról, szépnek tartottam (tényleg ritka szép volt, hófehér, tiszta, kék szemek, sugárzó elegancia és a báj), de a szeretet később alakult ki, kölcsönösen.


Ez nem vészes, ugye? Mert hát, egyelőre csak megkedveltem valamennyire, nem ismerem, csak 2 órát voltunk együtt, és azalatt a kutya akivel összefutottunk helységen belül, mindenkit körülugrált. Ez a része egyébként remélem, valamit változik, mert nehogy már az utcán meg akarjanak támadni, erre a kutyám lepacsizzon és az arcát nyaldossa az illetőnek... kissé hebrencs.


A nagy szerelem idővel megjön, amikor a családunk tagja lesz, megismerjük egymást?


Valószínűleg egy idő után a világ legszebb kutyájának fogom látni, csak mivel ismeretlen kutya, ismeretlen terep a kutya témában, ezért ezek felvetődtek. Egyébként nem akarom visszavonatni apámmal a foglalást, szeretném, hogy hozzánk kerüljön, csak kissé parázok.



2019. aug. 2. 21:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi most fogadtunk örökbe egy kiskutyát. Én csak képeken láttam, egyáltalán nem tetszett. De testvérem szerint, aki látta és végül elhozta a kiskutyát, teljesen hozzám illő. Hát nem találtam én se szimpatikusabbat, nem volt a többi sem első látásra szerelem, úgyhogy rábólintottam. A kiskutya az első percben kiválasztott engem. Azóta se tudom levakarni magamról. Rajong értem. Ha a család többi tagja hívja, meg se moccan, helyette az én lábam mellé ül. Csak 15 hetes és már most baromi egygazdás. Senki más nem érdekli rajtam kivűl. Pedig én nem őt választottam volna. Ő választott engem. Bár élőben azért jobban néz ki, mint a képeken. 5 napja van nálunk és már én is megszerettem. Annyira édesen igyekszik.


No para. Majd kialakul a kötődés.

2019. aug. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
40%
Egy kutyát sokkal jobban meg lehet kedvelni, mint a macskát. Ezért mondják, hogy a kutya az ember legjobb barátja. A macskák szépek, de nagyon önállóan viselkednek.
2019. aug. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Menhelyen önkénteskedem és eddig az a tapasztalatom, hogy nincs első látásra szerelem, mármint, hogy egy kutya, aki alapjáraton teljesen közömbös még az önkéntesekkel is, egyszer csak felugrik és odaszalad a rácshoz az 56. látogatónál.

Amelyik produkálja magát(pacsizik, bújik stb), az mindenkinek egyformán puncsol, aki nem, azt ki kell érdemelned, hogy szeressen.

Az írásod alapján szerintem meg fogjátok kedvelni egymást a kutyussal :)

Volt már nálam ideiglenesen egy, a menhelyen szuperbújós, ugrálós, mindig boldog kutyus, aki két nap után elkezdett mindenkit támadni (erről gyorsan leszoktattam) és csak muszájból ment oda az emberekhez, akik meg akarták simogatni, majd jött is vissza hozzám. Viszont egyáltalán nem biztos, hogy a tiéd is át fog fordulni. (amúgy elég kicsi az esélye, hogy bárki megtámadna az utcán)

2019. aug. 3. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szokták mondani hogy "engem választott"

"egyből hozzám jött"


Nyilván hogy odamegy az ismeretlen szaghoz személyhez ha az új neki. A kutya nem választ, fel se fogja hogy ő gazdához kerül, nem tudja mi az a menhely. Az emberek túlmisztifikálják. Nevetséges. A kutya csak odamegy hogy megismerjen és begyűjtse a simogatást. Ennyi. A kutyák sosem döntenek. Egyrészt mert nem tudnak másrészt mert nem övék a döntés joga. Az ember meg ember. Kiszínezi a legkisebb jelentéktelen dolgot is.

2019. aug. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!