Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartják néhányan gáznak...

Miért tartják néhányan gáznak azt, ha öltöztetik a kutyákat?

Figyelt kérdés
van egy 3 hónapos toy uszkárom és szerintem télen simán lehet adni rá kabátot, hogy ne fázzon. miért tartjátok gáznak az öltöztetést??
2010. júl. 12. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem azt tartják gáznak hanem aki divatból, menőzésből öltözteti.
2010. júl. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A téli öltöztetést nem tartom gáznak, nekem tacsim van, és neki is van kis kötött pulcsija, mert fázós, télen hordja. Én attól izzadok le, mikor ájjel-nappal télen-nyáron kis rózsaszín pólócska, meg szettek, sapik, stb van a kutyán. Nincs rá szüksége, nem is érzi feltétlenül jól benne magát, tehát valahol kínzás csak azért, hogy jópofi legyen.

De soha nem szólok bele, mindenki csinálja, ha neki jólesik. Én nem csinálom.

2010. júl. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, télen rá kell adni ha lakásban tartod és kiviszed....de nyáron nem!! Az kínzás..a kutya nem ízzad..a hőt a nyelvén keresztül vezeti le..nem kell megterhelni hamrinc fokban..
2010. júl. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
50%
A kutyaruhák közül egyedül az esőkabát lehet indokolt, ha nagyon muszáj, de alapvetően nem tesznek jót a kutyának. A kutya nem gyerek, azért van bundája, hogy ne fázzon. Ráadásul pont a saját szőrének a hőszigetelését teszed tönkre, ha ráadsz egy kabátot.
2010. júl. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
11%

Ki kell ábrándítsalak, a helyes arány az, hogy néhányan _nem_ tartják gáznak a kutya öltöztetését.


Egy kutyának ki kéne bírni azt a félórácskát, amíg télen megsétáltatják.


Igazából nem is az öltöztetés a gáz, hanem ezeknek a korcsoknak a léte.

2010. júl. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A kínai kopaszkutyát nyáron is öltöztetni kell, mert könnyen leég. Azt is gáznak tartjátok?
2010. júl. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A kopaszkutya más tészte, az ő szőrének nincs természetes szigetelése :)
2010. júl. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

én nem tartom gáznak ezért nem értem miért tartják néhányan annak, bár a divatból való öltöztetés kicsit sok.

13:01 pontosan melyik kutyát tartod korcsnak? mert szerintem egy toy uszkár nem korcs és sok kis méretű nem az. volt már törpe uszkárom is, de most erre vágytam.

2010. júl. 12. 13:11
 9/16 anonim ***** válasza:
ha a hideg miatt kap ruhát az nem gáz.
2010. júl. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
73%
A legtöbb öleb és kistermetű kutya azért viseli nehezen a hideget (telet), mert meleg éghajlatról származik. Pont ezek alól kivétel az uszkár, aki hideg éghajlatról származik, ezért ő nem tartozik a fázós kutyák közé. Amúgy engem nem érdekel még az se, ha valaki nyáron öltözteti a kutyáját és viszi magával mindenhova. Még így is jobban járnak az ilyen kutyák, mint azok a kutyák, akik télen-nyárom non-stop kint vannak tartva a kertben egyedül és az egész életük során a kerten kívül soha nem jártak még sehol se. Na az a gáz szerintem.
2010. júl. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!