Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tartják néhányan gáznak...

Miért tartják néhányan gáznak azt, ha öltöztetik a kutyákat?

Figyelt kérdés
van egy 3 hónapos toy uszkárom és szerintem télen simán lehet adni rá kabátot, hogy ne fázzon. miért tartjátok gáznak az öltöztetést??
2010. júl. 12. 12:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
13:03 A Kínai kopaszkutyát nyáron naptejjel kell kenni, mint téged is, mikor ki fekszel napozni.
2010. júl. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Én egyedül a valóban fázós kutyánál tűrném el, de nem vennék olyat emiatt. Törpeuszkárnak például folyton növő szőre van, miért nem hagyod télen hosszabbra a frizuját és egyből nem lenne szüksége ruhára. Ráadásul nehezen, nem természetesen mozognak benne és a legtöbb darab alig melegít, mert eláll a testtől.
2010. júl. 12. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az agyoncicomázást tartom gáznak. De végülis egy előttem szólóval egyetértve még mindig jobb dolga van egy agyoncicomázott kutyának mint egy kert végében láncrakötött elhanyagol ebnek.


Egy barátom skótjuhászának a nyakában egy skót kockás kendő volt kötve. Nagyon jól állt a kutyának és jópofa is volt. Nem melegítette nem akadályozta a mozgásban.. Jól állt nekik és kész.. ilyen is van

2010. júl. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Korcsnak tartok minden kutyát, amelyik a küllemre van tenyésztve nemzedékek óta. Amelyiknek fajtaként nincs praktikus haszna (vadász, őrző-védő-jelző, terelő, igavonó). Amelyik egy-egy jellegzetes tulajdonságának kiemeléséért a szervezete torzult (cocker spánielek határozott stopja, rotweilerek csípőproblémái). A törpévé tenyésztett fajtákat. A kopasz fajtákat.


Stb. Tehát a korcsot nem köznapi, leszóló értelemben használtam, hanem az "elkorcsosult" jelző rövid formájaként.


A kutya nem azért maradt az ember mellett, hogy ölben lehessen hurcolni. Nem ezért indult az ember és a kutya (farkas, sakál) kommenzalizmusa, már-már szimbiózisa. Ezért tartom azokat a kutyákat természetellenesnek, amelyeket télen úgy kell mesterségesen életben tartani.


Mikor nagybátyám vizslája a fagyos vízből kihozta a meglőtt kacsát, utána természetes, hogy a kutya hordhatta aznap nagybátyám télikabátját, mert gondoskodni kell a kutyáról, megérdemli... De hogy "normál felhasználás" mellett minden baja legyen a kutyának, az nem normális.


Valaki írta, hogy sajnálja azokat a kutyákat, amelyek télen-nyáron kint vannak, és csak a kertet látják. Ez utóbbiért én is, de a változó évszakok sokkal jobban megfelelnek a kutyának, mint a nyári 22 fokra légkondizott, télen 22 fokra fűtött lakások.

2010. júl. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Nekem őz pincserem van.Aki tudja milyen kutyus annak nem újdonság hogy már a hűvösebb napokon remeg a lakásban.Hát ilyen látványosan tud fázni.Ígyhát természetesen van ruhatára,és örömmel viseli magán.Persze a kánikulában nincs öltöztetve.Imádjuk mert ő a kedvenc,de mindig szem előtt kell tartani a kutya érdekeit.Az öltöztetése pedig nem gáz,és lassan ,nagyon lassan,magyar ország is felfejlődik bizonyos dolgokhoz.pl arra hogy ma már nem azért tartunk kutyát,hogy egy darab láncon élje le az életét,hanem kedvencként,társként tartjuk és minden földi jóval elhalmozzuk.
2010. júl. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Lassan, nagyon lassan a GYÍK.hu olvasói is fejlődnek, és Magyarországot már nem "magyar ország" formában írják...


És még a kutyáját is öltözteti...

2010. júl. 15. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!