Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezdenétek egy neveletlen...

Hogy kezdenétek egy neveletlen kutya nevelését, ha a család nem tart be semmit?

Figyelt kérdés

Anyósomékhoz költöztünk amíg felújítunk, van egy 5 év körüli yorkijuk.

Soha nem volt nevelve, a nap nagy részében egyedül volt, nem sétáltatják csak az udvarra engedik ki néha, kutyakaját se kap, azt eszi amit ők. Sütit, csokit, hiába mondtam, hogy ezekkel kinyírják a kutyát. A korábbiak is elhízás miatt idő előtt haltak meg.

Mivel itthonról dolgozom itt vagyok vele, de azt hiszem hiába kezdenék el következetesen valamit, ha a család többi tagja folytatja az eddigieket.

Épp most kakált rá az ágyra, apósom gyakorlatilag dicsérő hanggal szokta jutalmazni, hogy jaj kiskutya, hát rákakiltál az ágyra, akkor most kiengedlek kicsit az udvarra.


Egyrészt egy eredetileg is idegbeteg, túltenyésztett kutya lehet, anyósom mesélte, hogy amikor elhozták a többi kutya szépen feküdt az anyja mellett, ő meg ugrált, ugatott, bebújt a kabátja alá, harapdálta. És neki ő kellett.

Dominanciaproblémák is vannak, az egész ház az övé, ágyon alszik - még az én párnámat is kinézte magának, betúrja magát a vetett ágyba - az asztalra is felugrál a széken át, anyós a saját tányérjából eteti. Ha nem adok neki a kajámból megharapja a lábam, a gyereket is megharapta.

Az idegen kutyákat támadja (múltkor egy akitát is!), bármilyen zajra idegbeteg ugatásba kezd.

Első körben mondjuk sétálni vinném, más kutyákkal ismerkedni, az összevissza mindennel etetésről leszoktatás se ártana - csak ezt 2 napig tartotta anyósom, azóta újra "azt a csokit a kutyának vettük" van. Szóval anyósék nem nevelhetőek, de legalább ne lenne ilyen agresszív és ne tojna oda mindenhová.



2019. máj. 16. 08:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos itt egyedül az segítene a kutyán, ha kikerülne onnan, és utána is hosszú munka vár rá - trénerrel együtt.


Anyósodéknak több kutyája is meghalt a felelőtlen tartás miatt, de képtelenek belátni az összefüggést.


Viszont ha el is hoznád a kutyát, szereznének újat, és az egész kezdődne elölről.

2019. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%

Engedd el ennyi idősen komolyabb dolgokat nem fog tanulni.

A leirtak alapján nincs is nagyon igény rá, így szeretik. Ezzel se tudsz mit kezdeni. Szerintem első körben a gazdikon kéne nevelni. Az is esélytelennek tűnik.

Szóval el kell fogadni, hogy nem otthon vagy. Egyszerűbb :)

2019. máj. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A kutyát még simán át lehetne nevelni de attól tatrok, hogy a családot nem.
2019. máj. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem a te kutyád, te is csak vendég vagy ott, próbáld meg elfogadni... Ha kutyázni szeretnél, vegyél magadnak egyet vagy járj el menhelyre segíteni.

A mindenféle szeméttel etetés gáz, de a többi nem igazán árt a kutyának. Az én kutyám is oda mehet, fekhet, ahova csak akar, de én biztos nem hagynám szó nélkül, ha egy vendég le akarná erről nevelni. Csukjátok a szobátok ajtaját és akkor nem fog bemenni a kutya, majd alszik az anyósnál.

2019. máj. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%

Én nem költöztem volna ilyen fertőbe, ahol a kutya az asztalon sétál, és az ágyba szarik...


Kinti benti 10 éves kutyám van, szóval nem vagyok állatellenes.

De ez csak akkor működik jól, ha a kutya normálisan van nevelve.



Ezt gondolom előtte is láttátok, hoyg így van tartva a kutya, és ennek tudatában költöztetek oda. Akkor szerintem nem neked kellene ezen változtatni, főleg, ha a gazdáknak így tökéletesen megfelel.

Arra felhívhatod a figyelmüket, hogy nekik ez lehet hogy jó, de a kutyának rohadtul nem. Aztán vagy változtatnak, vagy nem.


Meg mondjuk elkíséred őket sétára. De készülj fel, hogy nem szabad kutyához odaengedni, mert jó eséllyel bunyó lesz belőle. Vagy vegyetek neki szájkosarat.

2019. máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Azt még talán meg tudnád neki tanítani, hogy pl. nem mehet fel az ágyadra, bár félő, hogy ha anyósodék ennyire "értenek" a kutyaneveléshez, konfliktus lenne belőle. Tüneti kezelés, de egyszerűbb az, amit előttem javasoltak, hogy becsukjátok az ajtótokat. A gazdáit viszont - attól tartok - majdhogynem reménytelen megnevelni. Próbálkozhatsz "lassú víz partot mos" elven, hogy mondogatod nekik, hogy nem kellene, esetleg szövetkezhetsz az állatorvossal is, hogy mondja nekik, de ne fűzz hozzá sok reményt!

Sok kutya valamilyen szinten tudja kezelni, hogy egyes emberekkel másként kell viselkedni, például a tesómék elhanyagolt kutyája magasról tesz a gazdáira, de a szüleimnek szót fogad. Igaz, ő nem idegbeteg, csak unatkozik.

Séta: jó lenne neki, de bátor dolog lenne a részedről. Nem minden kutya viseli el az idegbetegen acsarkodó kiskutyákat és ha fizikai balhé van, valószínűleg a yorkie húzza a rövidebbet. Rehabilitálni szerintem csak a gazdával együtt lenne érdemes.

Esetleg megpróbálhatnád azt, hogy egyszerű dolgokat (ül, pacsi) tanítasz neki (pl. jutalomfalattal), sokszor, de rövid ideig foglalkozol vele.

2019. máj. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, így sehogy. Szomorú, mert sajnálom a kutyát, de azt tanácsolom, bele se kezdj... csak rámész idegileg.

Sétálni vidd el, ha lehet, azt legalább élvezi a kutya (bár ez sem biztos, ha nincs hozzászoktatva).

2019. máj. 16. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
83%
Illetve, ha megharap, akkor durr egy pofon. Azt megtanulja majd, hogy tőled ne kolduljon kaját legalább.
2019. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Dolgozz egy olyan szobában, amiből ki tudod zárni a kutyát. Nem lehet dolgozni úgy, hogy a kutya bolondsága miatt kell közben takarítgatni...

Az étkezések már bajosabbak, őszintén szólva én nem volnék hajlandó olyan tányérból enni, amiből előző körben lehet, hogy a kutya is evett, hiába van bármilyen gondosan elmosogatva.

2019. máj. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Arra simán rá tudod szoktatni hogy téged,a gyereket, a te személyes tárgyaitokat és tereteket tisztelje. Anyósék ügyesen alul vannnak a rangsorrendben, de ettől ti még lehette fölötte állók. Olvass utána, vagy nézz ilyen videókat (pl. Victoria Stillwell millió ilyen elkényzetetett kutyuskás videó van, ahol a gazdik szépen visszaszereztéka tekintélyüket és mindneki boldogabb lett, mint a mesében :))


De ez nem elég, mert ha az apósék ágyára szarik, akkor is részesülsz a "jóból" mert gondolom nincs külön mosógépetek. Emiatt 60 fok alatt nem mosható ruhát nem is hordhattok.

(amúgy meg miylen beteg dolog már hagyni hogy a utya az ágyra szarjon?)


Amúgy az unokáhoiz hogy állnak, őt nem tömik csokival? a kis yorki az onoka?

2019. máj. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!