Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszéd kutyája rengeteget...

A szomszéd kutyája rengeteget ugat. Egy idő után elvehetik?

Figyelt kérdés

22-5 óra között szinte állandóan ugat.

Beszéltünk a szomszéddal már többször is, azt mondta jó, majd megköti 🤦 Nyilván mióta szinte 0-24-ben ki van kötve, csak rosszabb lett.

A láncontartást szerintem nem lehetne egyértelműen igazolni, plusz ha 2 naponta elengedik 15 percre akkor már eleve nem is törvénybe ütköző. Természetesen ugyanúgy sz@rt se ér ha közben tojnak szerencsétlen fejére.

Szóval csendháborításért lehetne jelentgetni. Nem hinném hogy bármit is változtatnának, egy idő után meg csak elveszik a kutyát, nem?



2019. aug. 7. 22:45
 1/10 A kérdező kommentje:
Nekem is van kutyám, aktív fajta de foglalkozok vele. Így nem sokat ugat. Nyilván nem azt várom hogy meg se nyikkanjon, hiszen kutya, ugat. De ez egyértelműen túllépi a normális szintet. Szeretném relative humánus módon elintézni a dolgokat.
2019. aug. 7. 22:50
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
Az a szerencsétlen kutya meg sem nyikkanna egész éjjel, ha a kedves gazdi este 22kor beengedné a lakásba, s reggel 5kor engedné csak ki....
2019. aug. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Ez a kutyatulajdonos nem fog változni.

Hidd el: aki tojik arra, hogy a kutya jól ériz-e magát láncon, az tojik arra is, hogy téged az zavar-e.

még meg is sértődik, hogy beleszólsz a dolgába.

Szinte hallom. "az én kutyám, az én dolgom"

Mondanám az ugatásgátló nyakörvet, de a láncos kutyákat azért vadítják el, hogy hangosan ugasson minden mozgásra.

2019. aug. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Megköti? Miért, a láncon van valami hangtompító vagy mi a franc?
2019. aug. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Lehet birtokvédelmet kérni a kutyaugatás miatt a jegyzőnél. Azután akár kötelezhetik is rá, hogy eltávolítsa a kutyát.
2019. aug. 8. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2019. aug. 8. 09:51
 7/10 anonim ***** válasza:
47%
Minket jelentett már fel a kedves szomszéd állatkínzás vádjával mivel zavarta az ugatás. Kijöttek jegyzőtől, megnézték hogy hol tartjuk őket. Látták, hogy nagy kertben vannak, hogy téglafal van köztünk és a szomszéd között, ki vannak takarítva, ápoltak és hogy szót fogadnak nekünk, amikor ott vagyunk nem ugatnak, és semmi sem lett belőle. :)
2019. aug. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5: ennek mi köze a kérdéshez? :"D
2019. aug. 10. 10:16
 9/10 A kérdező kommentje:
Nyilván kva jól érzi magát szerencsétlen kutya, azért ugat rohadt sokat. Eddig se sokat foglalkoztak vele, most meg láncra tették és semmi. Gondolom szerinted ez rendben van.
2019. aug. 10. 10:21
 10/10 anonim válasza:
Az köze van a kérdéshez, hogy azt hittem zavar a kutyaugatás. Vagy nem azért írtad ki a kérdést? Én is hasonló cipőben vagyok, de mi már a jegyző elé vittük a dolgot.
2019. aug. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!