Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek szólhatok, hogyan...

Kinek szólhatok, hogyan segíthetek? (szomszéd kutya ügyében)

Figyelt kérdés

A szomszédunkban autószerelőműhely van, évek óta zárva, melósok külföldön. Míg aktívak voltak, befogadtak egy kicsi keveréket és egy németjuhászt. Mindkettő kan. Korukat nem tudom, de minimum 10 éve ott van mindkettő.

A németjuhász erőszakos a kicsivel, főleg, mióta nem pezseg körülöttük a mindennapi élet, nincs inger. A telken van egy ház, az egyik srác szülei élnek benne, tehát van gazdi, de kb tojnak rájuk.

A napokban vettem észre, hogy a kicsi kutya vak. Az egyik szomszéd is megerősítette, hogy igen, a nagyobb kutya bántalmazásának az lett az eredménye, hogy a kicsinek mindkét szeme kifolyt. Most ott járkál az urdvaron és nekimegy dolgoknak. Ugyanakkor a nagykutya ha valamilyen ingert kap 8gyalogos, másik kutya az utcán, érkezik valaki, szomszéd a kerítésnél, stb), akkor úgy vezeti le az ideget, hogy elkezdi bántani a kicsit. Az meg sír, de olyan hangosan, hogy a környék zeng. Ugyebár egyre jobban félhet a nagytól.

A gazdával beszéltem a napokban, de az is csak arra volt jó, hogy még jobban felhúzzam magam: a nagy acsarkodott rám a kerítésen át, a gazda rászólt, a nagy elkezdte tépni a kicsit, mire a gazda a kezében lévő valamivel rá akart csapni a nagyra, de az elugrott, és a kicsi kapott... ott szédelgett utána szegény.

Annak a kiskutyának pokol az élete, a gazdi lexarja, a nagy kutya állandóan bántja, már sebes, vak, minden baja van. Törvényszerű, hogy így élje le az életét, félelemben, fájdalomban, vagy lehet neki valahogy segíteni? Kihez menjek?

(a gazdi mindent tagadott, ő nem tud semmiről, meg nem is vette észre, hogy vak a kicsi... hagyjuk).



2019. júl. 14. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
97%
Állatvédő szervezetek, állatorvos, tényleg bármi. Akkor elvinnék onnan a kicsit, és kapna egy szerető családot.
2019. júl. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Rendben, felhívom holnap az állatmentő egyesültetet itt helyben, hogy segítenek-e.
2019. júl. 14. 10:08
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg átsegítik a megváltó halálba, mert senki nem fog elvinni egy vak, ideggyenge kutyát.
2019. júl. 14. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Átveheted a kicsit vagy ellopod és elhelyezed egy normális családnál- gondolom ezek szerint chipje se lehet. Én nem várnék szervezetekre ha csinálnak is valamit csak nagy sokára
2019. júl. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Te nem tudnád a kicsit befogadni?
2019. júl. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rá kapacításod, akkor akár te is elhozhatod, aztán hirdetheted facen és/vagy különböző szervezetekkel is felveheted a kapcsolatot (Tetovált Állatmentők, Civilek az alltkínzás ellen, esetleg Valentin Projekt, ők gyorsan rárepülnek az ilyen esetekre).

Ha tudsz beszélni a gazdával, hogy adja oda neked a kutya érdekében hátha meggyőzhető. Szurkolol! Majd írd meg, hogy sikerült-e légyszi.

2019. júl. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ellopni nem fogom, illetve hát remélem, nem kerül idáig a dolog és tényleg segít valaki.

Beszélni nem tudom, lehet-e gazdival, a múltkori óta nem hiszek benne, de megpróbálom. A kutyát én nem tudom befogadni, max ideiglenesen, míg esetleg örökbe adom, vagy szervezeten keresztül gazdit talál. Én egy 8. emeleti panelban lakom, a kérdésben szereplő ingatlant örököltük, áruljuk, nem lakunk ott.


Meg fogok próbálni gazdit keríteni a szerencsétlen kiskutyának. Ha jutottam valamire, megírom.

2019. júl. 14. 23:02
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Megírnám a fejleményeket. Beszéltem a szomszéddal meg egyszer. Paráztam, de meglepően normális volt, szerintem a múltkori beszélgetés óta számított rá, hogy nem fogok leszállni a témáról. Időközben állítása szerint nekik is tiszta lett, hogy a kiskutya nem maradhat így. Beszéltek az Ausztriában élő fiukkal, akié a kutya, és ő vállalta, hogy elviszi. Facebook-on én is megkerestem, és azt írta, sajnos nem tudta, hogy a kiskutya ennyire rossz helyzetben van, mert neki nem mondták, és még februárban volt itthon utoljára valamikor.

Mondtam a szomszédnak, ha gondjuk van az elhelyezéssel, elkülönítéssel, akkor tudok segítséget, mert van állatmentő ismerősöm (nincs, de azt akartam, hogy érezze, hogy figyelve van). Mondta, hogy elszeparálja a kicsit, láttam is később, hogy egy mobilkerítéssel le van választva a kiskutya az udvar fedett részén, a terasznál.

A srác azt írta, júli 26-án hazajön a kutyáért. Vele nagyon normálisan elbeszélgettünk. Tőle tudtam meg, hogy a kutyus csak 7 éves, szóval rosszul tudtam a korát.

Megbeszéltük, hogy ha itthon van, beszélünk személyesen, úgyhogy azon a hétvégén lemegyek majd.


Ha sikeresen elkerült a kiskutya, akkor majd megírom azt is.

köszi mindeninek a támogatást és az ötleteket. Úgy tűnik, megoldódik, mert a fiú tök normális, csak a szülei ilyen belesz**rósak (látszik az udvarukon is amúgy).

2019. júl. 17. 10:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!