Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat céltalanul a...

Miért ugat céltalanul a kutyám minden éjszaka?

Figyelt kérdés
12 és fél éves német juhász kutyám minden éjszaka ugat egymagában már több hónapja ez van. Kap eleget enni, inni, ha visszaérek a munkából mindig meg szoktam fésülgetni, simizni (ebben a korban már nem nagyon játszik labdákkal...) vacsi után sétáltatom, hétvégén ha lehet kiülök a kertbe laptopozni, hogy ne érezze magát egyedül. Mindezek ellenére minden egyes éjszaka kb. hajnali 1-ig ugat... Sajnos másfél éve begyulladt a füle, amit műteni kellett, azóta nem hall. Olvastam, hogy süketség is lehet az oka. Mit tudok tenni ezügyben? Én még úgy ahogy elviselem, de a szomszédokról már nem vagyok biztos.
2019. aug. 7. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:
17%
Mert ugat a többi kutya is, macskák nyervognak, óbégatnak, éjjeli madarak dumálnak stb. Természetes dolog, más kutya is csinálja. Csak így nyáron feltűnőbb a nyitott ablak miatt.
2019. aug. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
25%

Mert nem foglalkozol vele. Munkakutya, akkor is ha öreg.


Játszál vele, menjetek nagyokat sétálni és fáraszd le

2019. aug. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
73%

A süket vagy hallás károsult macska is nyávog éjszaka.Volt egy 14 éves macskánk aki szintén hallás károsult lett.Éjszaka ha mászkált a házban néha nagyon ijesztő volt mikor egyszer csak a semmiből elkezdett nagyon horror filmbe illő hangon nyervákolni.Általában fokozatosan egyre hangosabban csinálta.Kimentem,megsimogattam,ott voltam vele egy kicsit aztán vissza feküdtem aludni.


Ha egyedül van,és nem hall semmit az állat azért is ugat,nyávog,nyerít,mert keresi a társaságot.Gondolj bele,egyszer csak egy udvar közepén a megszokott hangok helyett sehol semmi.Se másik kutya,se gazda,se a saját hangod..:/

Reggelig konkrétan semmit nem hall,sötétben van odakint és csak mozgást lát.Próbáld meg bevinni ilyenkor,hogy ne legyen egyedül.

2019. aug. 8. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!