Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kistestű kutyát,...

Szeretnék egy kistestű kutyát, de előtte mérlegeni akarom, hogy mi jár ezzel. Akinek pici kutyája van: Mikor viszitek le, mivel etetitek, mennyibe kerül a kutya úgy havonta (orvosi költséget nem nézve)?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 19:19
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
jah, és mennyit eszik naponta grammban mérve? konzerverset vagy szárazat?
2010. júl. 12. 19:21
 2/16 anonim válasza:
Gondolom a kutyus lakasban lenne...az elso par honapban,meg naponta 5x,neha tobbszor is ki kell vinni,mert meg kolyok,meg kell tanulnia h csak kint pisiljen.nemely kutyusoknal gyorsabban,nemelyeknel lassabb ez a folyamat,turelmesnek kell lenned.ha mar szobatiszta,akkor 2-3x is eleg,de figyelj oda milyen fajtat valasztasz,mer ha nagyobb mozgasigenyu kutyust,akkor nem eleg neki a 15 perc lent,igenyli hogy kifaraszd.a kisebb testu kutyaknal szerintem kisebbek a kolcsegek is,mivel kevesebbet eszik,a kajan kivul csak a jatekait,agyat neki,es nagyjabol ennyi.telre esetleg kis ruhat neki,nagyon cukik benne,es persze nem is faznak.ugyhogy nincs veluk nagy gond.milyen fajtat szeretnel?
2010. júl. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Mopszunk van, ami ugyan nem annyira kistestű, de inkább az.

Havonta a táp kb 10000 forint.

Én azt javaslom, az orvosi kiadások miatt is gondkodj el, ugyanis ezek a kkutyák eléggé túltenyésztetteék, így sok minden extra dolgot kell figyelembe venni. A miénknek érzékeny a gyomra, allergiás bizonyos dolgokra, így pl csak a legfelsőbb kategóriás tápot eheti, hogy meg is tudja meészteni, ne kelljen havonta dokihoz vinni.

Az oltások nem kerülnek annyira sokba, a vizsgálatok viszont igen.


Hajnali 5-6 között visszük le először, 1 éves kora ota ezután kibírja kb 3-4 óráig, amikor másodszor visszük le. Este 10 körül van még egy séta, nyáron ez a hosszabb , mert a meleg elviselhetetlen. Kiskorában kutyapelusra pisilt, az havi kb 3000 forint kiadás volt.

2010. júl. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
eloszor inkabb szaraz kajat,kesobb kombinald csak konzervvel,de vigyazz,hogy hazikosztot ne adj neki,mert aztan a szaraz kajat nem fogja akarni megenni.tobb szaraz kajat adj neki,abban minden szukseges vitamin megvan,amire szukseguk van.az hogy mennyit eszik,azmerettol is fugg.nekem jack russel terrierem van,o havonta kb masfel kg kutyakajat eszik,de kap neha konzervet is,mert szereti :D
2010. júl. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek.

igen, lakásban lesz tartva. mindegy milyen fajta, akár keverék is lehet, nekem tényleg tökre mindegy. a keverék egészségesebb is. a lényeg hogy picike legyen, minél kisebb. a jack russel nagyon jópofa, de annál jóval kisebbet szeretnék... nem tudom, hol érdemes keresni. néztem menhelyeket, de ott ilyen pici kutya nincs. van egy cicám, aki eléggé szociális, szereti a többi embert meg állatot, kéne, hogy a kutyus is jóban legyen vele. gondolom kölyök korban érdemes összeszoktatni a cicával. akkor egymásnak is jó társaságai lesznek, nem lesznek egyedül, ha én nem vagyok itthon. utánaolvastam persze, és ez a fajta macska jól összeszoktatható más állatokkal.


egyébként grammban kifejezve mennyit eszik egy ilyen kutyus? a macskám legalább megeszik egy konzervet egy nap, jó falánk:) plusz mellé még a szárazból is belapátol.

2010. júl. 12. 19:39
 6/16 anonim ***** válasza:
A jack russelnél a kisebb már csak a csivava, vannak olyan kicsi jack russelek is mint egy nagyobb csivava, ráadásul az patkányirtókutya, így a macskát is zsákmánynak nézheti könnyen.
2010. júl. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szia!

10.000 egy hónapra egy mopsznak? Mivel eteted, libamájjal?

Ez szerintem kicsit el van túlozva.

Az Orijen, meg Acana se kerülne ennyibe, ráadásul ezekből a prémium tápokból jóval kevesebb is kell neki.

Mindegy is, nem ez volt a kérdés, csak furcsállom ezt a választ.

Én Dog Chow-val etetem a kistestű kutyijaimat, és gyönyörűen fejlődnek tőle, szőrük és szép, székletük rendben.

Ennek kimérve nálunk kb. 600 ft kg-ja.

A felnőtt kutyimnak 1 kg elég egy hétre bőven, igaz, ő már csak 1x eszik, este, egy csészényit.

A picim csak 9 hetes, nos, ő meg még ennél is kevesebbet egyelőre.

A nagy kutyimnak 4x-i kivitel, elég, van, hogy csak 3x kell neki kimenni, a picit meg kb. 2 óránként kiviszem.

Ja. Egész éjjel nem csinál már be, kibirja reggelig.

Nagyon sok függ ám attól, honnan lesz a kutyusod.

Az én picim tenyésztője Hál Istennek egy nagyon tündéri kis nőci, a 8 hetes kiskutyijai már szinte szobatiszták, szépen szárazat esznek, nem válogatósak,és nem félősek, nem hisztisek.Látszik rajtuk, hogy rengeteg törődést, szeretetet kaptak, emellett azért nevelve is voltak.

2010. júl. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
bichon bolognese?
2010. júl. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


én 3szor viszem le a kutyámat naponta, költségvetés terén pedig pár ezer forintban kell gondolkodni havonta. Fajtától mérettől függően a kisebb kutyák étke olyan 4-8 ezer forintba kerülnek.

Száraztáp! Ez fontos. A konzerve csak úgy átcsusszan a kutyán, nem tudja belőle felvenni a szükséges tápanyagmennyiséget! Egy kicsit adhatsz neki finomságnak, vagy ízesítőnek, de ne konzerv legyen a fő tápanyagforrása!

2010. júl. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia! Jól mondod, a keverékek egészségesebbek. Szívből ajánlom neked, hogy egy keverék kutyust fogadj be, ingyen van és strapabíróbb, ráadásul megmented a menhely elől. Én vettem egy fajtatiszta kutyát (tenyésztőtől) és most igencsak meggyűlik a bajom a nyavalyáival. Soha többet nem veszek fajtatiszta kutyát.

Sok kiskutyánál meg tudják mondani milyenek voltak a szülők, de pl. egy állatorvos vagy hozzáértő ember kinézetre is megmondja neked, hogy mekkora lesz felnőtt korában.

2010. júl. 13. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!