Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sürgős! Kemény has, gyomorcsav...

Sürgős! Kemény has, gyomorcsavarodás lehet?

Figyelt kérdés

Etetés után a kutyám hányt egy kicsit, de ez nála előfordul ha sokat evett, nem mozgott utána. Megsimogattam és kemény a hasa, talán kicsit puffadt is, nem tudom a szőr miatt. Amúgy mászkál, nem látszik hogy fájdalmai lennének, nem nyugtalan.Ahogy üget hallani hogy víz lötyög a hasában(többször ivott).

A gyomorcsavarodásnál olvastam hogy hányni próbál, zihál, nehezen vesz levegőt, terpesztett lábbal áll-ezek nála nincsenek. Csak túlaggódok és a sok evéstől ilyen feszes, keményebb a hasa?


2010. júl. 12. 20:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem csak a sok evéstől,de ha bágyadt, hívd a dokit! Amúgy milyen fajta, mert van amelyik hajlamos erre a betegségre. pl újfounlandi, bernáthegyi...
2010. júl. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
belgajuhász, köszi hogy válaszoltál! Természetesen figyelem továbbra is.
2010. júl. 12. 21:30
 3/10 anonim ***** válasza:
A belga juhászra nem jellemző, de ez nem jelenti azt, hogy nincs neki. Még mindig fenntartom a véleményem, hogy szerintem nem az van neki, ha nem mozgott utána jeletősen. A bernáthegyinél, pedig ha nagyon bezabál, elég előre dőlnie, és már megvan a baj. De ha tényleg látod, hogy rosszul van, azonnal hívd a dokit!
2010. júl. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azt is figyeld, hogy kakál-e. Ha nem megy neki, az is gyomorcsavarodásra utalhat.
2010. júl. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Rendben, de most elment az óljába aludni.
2010. júl. 12. 21:51
 6/10 anonim ***** válasza:
Én írtam a másik kérdésnél neked. Szerintem nem gyomorcsavarodás, legalábbis a puffadáson kívül azt mondtad nem utalnak ré tünetek. Szóval csak puffad a kutya, mint az ember, náluk is előfordul, hog kicsit megtömi a gáz a pociját. Ne aggódj szerintem.
2010. júl. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Akiteki ***** válasza:
Ha gyomorcsavarodás lenne, már nem élne. Néhány óra alatt elviszi. Sokat evett, azért kemény a hasa.
2010. júl. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a jótanácsokat, ma reggelre kutya baja, ténleg csak bezabált szerencsére:)
2010. júl. 13. 09:57
 9/10 anonim ***** válasza:
Gyomorcsavarnál úgy kong a hasa, mint a dob, ha óvatosan megütögeted... a kutyán látszik a fájdalom, a miénk szétvetett lábakkal állt, lógatta a fejét... azonnal műtötték, megmenekült!
2010. júl. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 K.Zsozso válasza:
Ha nagyon sok vizet ivott és evett is de kakilt és puffadt a hasa akkor az már becsavarodás?
2013. jún. 8. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!