Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha sétáltok a kutyával engedit...

Ha sétáltok a kutyával engeditek hogy szaglásszon más kutyát vagy továbbmentek?

Figyelt kérdés
Nem utcán sétáltatott kutyára gondolok,hanem amelyik a kertből ugat.Illetve azon az oldalon sétáltatjátok vagy másikon?
2019. aug. 18. 12:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
Nem szabad oda engedni mert a kerítésen túli kutya nagy valószínűséggel megharapná. Hisz a barátkozni akaró kutyus nem ront rá ugatva a másikra.
2019. aug. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

A német juhászom megtanítottam közömbösnek lenni a kertből kiugató kutyákra és a séta alatt másik sétáltatott ugató kutyára is.

Nem megyek át a másik oldalra. Annyiban könnyítek a kutyám helyzetén, hogy az ellenkező oldalra hívom, ahol hosszabb kerítésnél őrjöng a benti kutya.

2019. aug. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%
A feljebb említett okok miatt nem megyünk közel, mert az otthon lévő ugató kutya védi a területét.
2019. aug. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
A kerti kutyát hergelni bunkóság, a te kutyádnak meg veszélyes mert megharaphatja. Ha nincs forgalom akkor az úton szoktunk menni.
2019. aug. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer nagyon összevesztem ezért egy csávóval, arra mentem ki, hogy őrjöng a kutyánk, egy fickó meg ordibál rá. Az okos ugyanis sétáltatta a kölyök labiját, odaengedte a kerítéshez, a mi kutyánk meg elkapta és összemarta az orrát! Amikor kimentem és megkérdeztem mit üvöltözik a kutyánkra (akkor még nem tudtam mi történt), rám förmedt, hogy "takarodj vissza a házba te hülye picha"! Erre már kijött a párom is, és ott pattogott nekünk a fickó, hogy a kutyánk megharapta az övét... De komolyan, ki az a hülye, aki a kölyökkutyáját odaengedi szaglászni a kerítésen belül ugató, területüket védő kutyákhoz? Sajnáltuk a kutyust, de a gazdája egy gyökér volt, és elküldtük a francba. Szóval NEM, ne engedd oda!
2019. aug. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
13%

ma 13:53

Azért becsületes kutyás, ha tudja, hogy a kutyája hajlamos kiharapni a kerítésen, akkor megcsinálja a kerítését úgy, hogy ne tudjon a kutyája kiharapni.

Mindig lesznek olyan kutyások, akiknek a kutyája odamegy a kerítéshez. Mindig lesznek olyan szülők, akik odaengedik a kisgyereket a kerítéshez.

2019. aug. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
82%
Utolsó, van olyan h*lye aki benyúlkál a kerítésen és a gyerekét/kutyáját is erre bíztatja, szóval akkor is megharaphatja a házőrző kutya ha nem tud kinyúlni. Tapasztalatból mondom. Falat meg nincs pénzem építeni pár h*lye miatt.
2019. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy pl egy sima rácsos kerítésen egy nagy kutya nem fér ki de egy kisgyerek keze vagy egy kiskutya orra simán befér.
2019. aug. 18. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Kertben lévő kutyához nem engedem oda, kivéve ha esetleg ismerjük és haverok vagyunk. Nyilván, akkor a másik kutya is felismer minket. A többi sétáló kutyához oda engedem, ha szimpatikus a kutya testbeszéde. Értsd: a kutya nem feszül, nem borzol, a gazda nem fogja rövidre a kutyát, nincs rajta szájkosár stb. De amikor póráz fegyelem, akkor nem engedem oda senkihez. Ezt a kutyám is nagyon jól tudják, szépen haladunk tovább. Néha korrigálnom kell, de értik.
2019. aug. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem sétálok olyan helyeken, eddig csak nyaraláskor voltunk ilyen kertes övezetben, ott meg nem mentünk közel a kerítés mögött ugató kutyákhoz, ha épp a járdán mentünk, akkor is az úttest felőli oldalon.
2019. aug. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!