Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Falkavezérségnek számít-e, ha...

Falkavezérségnek számít-e, ha a kutyát nyílt terepen magam elé engedem, hogy körbejárjon, szaglásszon, szaladgáljon stb?

Figyelt kérdés

2014. szept. 24. 14:54
 1/7 sippara ***** válasza:
69%
Mi az, hogy falkavezérségnek számít-e? Falkavezérségnek az számít, ha a kutyád tisztel és engedelmeskedik neked. Nincs olyan, hogy ha másfél méteres pórázon egy méterrel mögötted jön, az falkavezérség, ha meg két méteresen húsz centivel előtted, az meg nem.
2014. szept. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Elismert hozzáértőket idézek, ha azt állítom, hogy a falkavezér mindig elöl megy, ő derít terepet,övé minden esetben az elsőbbség.Ezért merül föl itt a kérdés, hogy mit él át a kutyám, amikor magam elé engedem és gyakorlatilag ő derít terepet, stb. Természetesen akkor jön vissza hozzám, amikor én akarom, sőt ha úgy tetszik bármikor kérhetem tőle azt, hogy mögöttem kullogjon.Mégis fölmerült a kérdés, hogy ilyenkor mi foroghat a kutya fejében. Nem az a fajta, akinek egy pillanatra is átengedhetem a stafétát.Ráadásul 1 éves, ugyhogy abban a korban van,amikor még próbálgatja tágítani a határokat.De azért kösz!
2014. szept. 24. 15:11
 3/7 anonim ***** válasza:
Hülyék körében elismert aki baromságokat mond ezek szerint. Ahogy az első mondta ,a felkevezér arra utasítja a kutyát amire akarja, ezért van az, hogy a kutya az életét is oddadja érted, ha parancsba kapja (olykor önként is). Mit él át? Hát kb ugyanazt, amit te, amikor a főnököd arra kér, hogy végezd el az ő munkáját és közben figyeli nem hibázol-e?
2014. szept. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád, amikor végre szabadon bóklászhat, hidd el, nem azon gondolkodik, hogy most ő a falkavezér, hanem élvezi a szabad mozgás minden percét.
2014. szept. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi az utolsónak, kb. én is erre gondoltam.

Amugy szerintem pedig az a "hülye" aki a kutya érzéseit emberre vetíti ki és azt hiszi, hogy amaz is úgy gondolkodik mint egy ember.

2014. szept. 24. 15:28
 6/7 anonim ***** válasza:

akkor vagy "falkavezér", függetlenül a kutyád helyzetétől, ha a kutya "folyamatosan" Rád figyel. értem ez alatt az, hogy 5-10-15 másodpercenként Téged keres a tekintetével, és várja a reakciódat.

farkasfalkában sem az alfa megy elől vadászatnál, de ő tartja egyben a falkát, és annak mozgását.

2014. szept. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt érzi, hogy nem akarod görcsösen magad mellett tartani :) És hogy NEKI kell figyelnie hogy el ne távolodjon túl messzire tőled.


(Egyébként szerintem teljesen mindegy hol megy a kutya, amíg nem kezdi húzni meg rángatni a pórázt és ha jelzel neki, bevár/visszajön.)

2014. szept. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!