Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszakértők tanácstalan...

Kutyaszakértők tanácstalan vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 napja hoztam el egy kutyust egy menhelyről. hazavittem, és szabadon van az udvaron, de amikor hazahoztam nem azt csinálta mint más kutya, hogy körbeszaglászik és végig fut az udvaron, hanem ment 2-3 lépést, és megállt egy pl. virág előtt, és kb. 4-5 percig körbe körbe futotta úgy 40 cm átmérőjű körönként a virágot, és ez így megy amióta elhoztam. aggaszt, hogy miért csinálja, és elmúlik, e, mit tegyek, hogy kizökkentsem, és körözgessen (már én szédülök nézni.)nem tudom kizökkenteni, még egy labdával sem. olyan mint aki transzba esik. nem figyel ha szólok neki, csak talán akkor, ha sikerül szemkontaktus teremteni, mert elég nehéz, hogy a napja abból áll, hogy körözget. kérdeztem állatorvost, de azt mondta, szokatlan a hely neki, és még bizonytalan, de nekem ez inkább rendellenes. Megpróbált a férjem játszani vele, de nem lehet, oda jön hozzá, de megint csak körözget. Mit tegyek, hogy segítsek rajta? a menhelyen láttam, hogy hűti a vízzel magát, fürdeti magát, oda tettem egy kis kádat hátha azzal is elfoglalja magát, egy pár percig bevált, és folytatja tovább! Segítségeteket előre is köszönöm!!!
2010. júl. 13. 13:40
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
1 éves a kutya elfelejtettem leírni.
2010. júl. 13. 13:42
 2/23 anonim ***** válasza:

Szerintem, hagyd egy kicsit. Meg kell szoknia az új helyet. eddig menhelyen volt, előtte meg ki tudja milyen rossz tapasztalatokban volt része.


Természetes, hogy most nem akar kapásból játszani.

2010. júl. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
türelem, és ne játszani akarjatok vele még, hanem ismerkedni, a bizalmát megszerezni....simogatás, jutifalat, dicséret, ha odamegy és beszéljetek hozzá folyamatosan
2010. júl. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
akkor szerintetek hagyjak időt, és bízzak, hogy elmúlik. akkor tudok neki beszélni, és a szemkontaktust felvenni, ha sikerül leültetnem, de az se tart sokáig. és mnnyi időt várjak, meg mit tegyek ha nem változik a helyzet?
2010. júl. 13. 13:54
 5/23 anonim ***** válasza:

Helyes lehet :=). Szerintem is hagyd, hogy a maga módján élvezze a hirtelen szabadságot, jólétet, a saját ritmusában ismerje meg az új otthonát és az új családját!

Biztos vagyok benne, hogy meg fog nyugodni, viszont, ha mindig kizökkentitek az elmélyült tevékenységéből, elbizonytalanodhat, megijedhet.


A mi egyik menhelyi kutyusunk például a kocsiból azonnal egy bokor alá repült és ki sem jött estig. Akkor elment a kapuhoz, odafeküdt és étlen-szomjan töltötte az éjszakát (kinthagytunk mindent, de semmihez sem nyúlt hozzá). Másnap reggel már farokcsóválva, de még tisztes távolságból üdvözölt minket, nap végére már evett-ivott és egyszer körbesétálta a kertet is. Hetekbe telt, amíg teljesen feloldódott.


Nem tudhatod, honnan, milyen körülmények közül került a menhelyre. Szerencsés, hogy ilyen szerető, aggódó gazdikhoz került, mint ti vagytok!

Türelem!

2010. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
pár hét múlva érdemes lesz kutyasuliba vinni, hogy kicsit szocializálódjon ;)
2010. júl. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ez egyáltalán nem nromális és szólhattak volna a menhelyen erről. Ti komolyan cukinak meg semmiségnek tartjátok? Én azonnal elvinném egy másik orvoshoz. A kutya nem így fejezi ki hogy idegen helyen van...
2010. júl. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
48%
de igen, némelyik menhelyi kutya pont így viselkedik, nincs neki semmi baja a stresszen kívül, az meg enyhülni fog, amint megbízik az új gazdáiban
2010. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Sztem ez idegrendszeri vagy egyensúlyi probléma lesz, de majd úgyis kiderül h megszokik e vagy nem.
2010. júl. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szia! Kicsit neurotikus tünet, igen, de egyelőre szerintem is maradjatok türelmesek. Ne is akard kizökkenteni, és pláne ne akard magad ráerőltetni, várd meg, míg ő közeledik hozzád. Hagyd, hadd nyíljon ki a maga ütemében, lehet, hogy ez egy hónap is lesz, de meg fog nyílni!


Aztán ha már nyugisabb, a kutyaiskola tényleg jó ötlet, segíteni fog.


Addig pedig olvasgass: *****


Valahol az elején van benne egy kedves kis történet egy menhelyi jack russelről, és arról, hogy ő hogyan oldódott fel.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. júl. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!