Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszakértők tanácstalan...

Kutyaszakértők tanácstalan vagyok mit tegyek?

Figyelt kérdés
1 napja hoztam el egy kutyust egy menhelyről. hazavittem, és szabadon van az udvaron, de amikor hazahoztam nem azt csinálta mint más kutya, hogy körbeszaglászik és végig fut az udvaron, hanem ment 2-3 lépést, és megállt egy pl. virág előtt, és kb. 4-5 percig körbe körbe futotta úgy 40 cm átmérőjű körönként a virágot, és ez így megy amióta elhoztam. aggaszt, hogy miért csinálja, és elmúlik, e, mit tegyek, hogy kizökkentsem, és körözgessen (már én szédülök nézni.)nem tudom kizökkenteni, még egy labdával sem. olyan mint aki transzba esik. nem figyel ha szólok neki, csak talán akkor, ha sikerül szemkontaktus teremteni, mert elég nehéz, hogy a napja abból áll, hogy körözget. kérdeztem állatorvost, de azt mondta, szokatlan a hely neki, és még bizonytalan, de nekem ez inkább rendellenes. Megpróbált a férjem játszani vele, de nem lehet, oda jön hozzá, de megint csak körözget. Mit tegyek, hogy segítsek rajta? a menhelyen láttam, hogy hűti a vízzel magát, fürdeti magát, oda tettem egy kis kádat hátha azzal is elfoglalja magát, egy pár percig bevált, és folytatja tovább! Segítségeteket előre is köszönöm!!!
2010. júl. 13. 13:40
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
51%

Én azzal a kollégával értekl egyet, aki szerint ez nem olyan reakció amivel az új helyen, bizalmatlanságot, vagy szorongást fejezné ki.És nem is vidám játék.

Teljesen kutyaidegen, és rendellenes.

Egy másik dokinak szerintem meg kellene mutatni.Olyan ez mint a gyereknél az első orvos ritkán jó inkább csak a 10. orvos válik be.

2010. júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
48%
ne vicceljetek már, ha idegbeteg lenne a kutya a menhelyesek megmondták volna, hogy válasszanak másikat...adjatok neki időt ;)
2010. júl. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Jajjaj, azért a menhelyesek sem szentek... Az anyám kutyáját is albérletbe adták pedig ezt nem szabad és meg sem nézték hova jön... Miért ne titkolnák el hogy milyen a kutya hogy elvigyék végre?
2010. júl. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
48%

Ahol ilyet csinálnak, az nem menhely, hanem sintértelep. Legalábbis a jobb menhelyeken olyan szigorú feltételek vannak, hogy én pl. nem kaptam kutyát, pedig egy idős kutyust szerettem volna elhozni. Épp az albérlet miatt amúgy...


Így végül vettem, már 5 éve kutyázok, úgyhogy én tudom, hogy megbízható vagyok, de a menhelyesek nem bíztak bennem.


Egyébként szerintem ez pont olyan dolog, mint a farokkergetés, semmiben sem különbözik. Azt pedig jellemzően szereptévesztésből adódó szorongás, vagy a foglalkozás hiánya szokta okozni.


Azért a menhelyen kérdezzétek meg, hogy csinált-e már ilyet, és hogy ők mit gondolnak mitől van, biztos fognak tudni segíteni.

2010. júl. 13. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Egyltalán nem sintértelep, új, tiszta, modern menhely, kedves emberekkel és kutyákkal, szép honlappal stb. És mégis ez van mert mindenki el akarja passzolni a menhelyi kutyákat, ők is csak emberek.
2010. júl. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Először is hívd fel a menhelyet, hogy ott volt-e vele ilyen probléma, bár én nem ijednék meg ennyire.

Menhelyi kutyusom van. Az első két napban azt hittem ki fog purcanni, olyan furcsán viselkedett. Rám se bagózott, csak feküdt és zihált két napon át. Utána kezdett érdeklődni. Azt hogy játék, meg kellett neki tanítanom, azt sem tudta mi az a labda..Szerintem kicsit hagyjátok békén, a saját tempójában fedezze fel a terepet.

Ha 1-2 nap után sem változik a helyzet, akkor lehet tényleg orvosi segítséget kell kérni.

Az egyik válaszolónak, aki már pár hét után kutyasuliba küldené, még nem ajánlom. Először tanuljon meg bízni a gazdiban kicsit, majd utána. Mikor én elhoztam, rá 4-5 hónapra mentünk iskolába és elég kemény kötődési problémáink voltak még. Bár ezt ott az iskolában lerendeztük, de még csak 1 napja van nála a kutyus, még pár hónap minimum mire kezdenek egyáltalán összebarátkozni igazából.

2010. júl. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
albérletbe miért ne mehetne kutya? ha a főbérlő megengedi, és a gazdi jó gazdi, akkor a menhelynek tök mindegy...sajnos egyes helyeken olyan szigorúak, hogy már nem is a kutya érdekét nézik
2010. júl. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi egyszer akartunk menhelyről ill.ideiglenes örökbefogadótól elhozni kutyát.

Hosszesan kerestünk kutyát aztán találtunk egy kis cuki kutyát.Kicsit félénk, de teljesen normálsi kutya volt,de már akkor is gyanus volt a nő aki ideiglenesen befogadta.

Szerinte ez a félénk kutya antiszociális(nem volt az)nehezen ismerkedik(persze 1 perc mulva odabujt hozzám)

Utána aját ötletből elvittük a mi kölyökkutyánkat hogy összeismerkdjenek(kb 80km-t utaztattuk).Ők mint két kölyök egymésnak estek nem bunyóztak, semmit, csak két kölyökkutya játéka,ennek láttán ez a nő teli torokból üvöltött hogy ÚRISTEN VIGYE INNEN A KUTYÁKJÁT de vagy 10 percig.

Ismétlen nem volt semmi aggresszió.

Aztán otthagytuk a szerencsétlen kutyát meg az idegbeteg nőt.


Úgyhogy akkor megfogadtuk, hogy egy vadidegen menhelyes senki, soha többet nem fog engem mérlegelni, meg megítélni, hogy alkalmas vagyok e kutyát nevelni.

Főleg,hogy egy 10 éves gyerek is jobban értett a kutyákhoz mint az a nő.Utánna még legalább egy évig hirdették azt a szegény kutyust.

2010. júl. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

A "körözés " tipikusan az a mozgás amit szűk helyen , ingerszegény környezetben tartott kutya tesz még akkor is ha már bőségesen van területe. Mindenképpen várnék vele és nem rohannék állatorvoshoz, Kutyasuli is ráér..


Ha egyensúly zavar lenne akkor a kutya egyenes mozgás közben is rendellenesen mozogna.

2010. júl. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az utolsóval értek egyet. Kicsi volt a hely, ahol élt, és nem szokta meg ilyen gyorsan , hogy "kinyílt a világ". EGyszerűen csak időre, sok simogatásra és kedvességre van szüksége, és rá fog jönni, hogy el szabad sétálni ide-oda, nem lesz baj belőle.
2010. júl. 13. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!