Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszakértők, milyen kutyát...

Kutyaszakértők, milyen kutyát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Rengetegen feltették már ezt a kérdést, de.....

Első kutyám lenne és szeretném a hozzám legjobban illőt kiválasztani. Esetleg ti tudnátok mondani olyan kutyafajtákat, akikre ezek a tulajdonságok mind rá illenek.


-nagyon szereti a gyerekeket

-beéri napi 1-2 órás sétákkal ...esetleg 3

-rövid vagy félhosszú szőrű (hetente 1x, 2x kelljen átfésülni és sima szőrű legyen)

-könnyen tanítható

-60-65 cm-es

-nagyon édi legyen a pofája:), (a lényeg, hogy ne legyen ráncos)

-és ne legyen olyan kutya, akinek mindig kéne "munkát" adni

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 14. 23:09
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Rengeteg gazdira váró kutya van a menhelyeken. Esetleg ilyen irányba nem gondolkozol? Hidd el, nagyon hálás lenne.


Ha mindenképp fajtiszta kutyára vágysz, a feltételeknek legmegfelelőbb a labrador.

2011. júl. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ez egyedenként is változik. PL Golden retriever egy elég nyugis vérmérsékletű kutya, bár hosszúszőrű. Labradorról hasonlókat mondanak, ő már rövidebb szőrű. A gyerek szeretet is szintén egyedfüggő, ki mennyit visel el. Napi 3 óra séta szerintem egy nem túl aktív kutyának elég. Én úgy gondolom, hogy ha tudod a megfelelő módszereket, minden kutya könnyen tanítható.

A munkaadás meg olyan, hogy ha nem lesz lemozgatva a kutya, akkor talál magának munkát (ergo pusztítani fog:P)

Azt tudom ajánlani, hogy menj el egy labrador kennelbe, nézd meg az almot, és kérd ki a tenyésztő véleményét, hogy melyik az a kölyök, amelyik a legnyugisabb. Vele valószínűleg nem lesz probléma (persze ha a menhelyre mész, ott is el tudják ezeket mondani, és még egy életet is megmentesz:)

Jó kutyázást!

2011. júl. 14. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
és nem szeretem a rotikat,dobikat,NJ-ket.
2011. júl. 14. 23:28
 4/18 A kérdező kommentje:

a menhelyeket mindenképp megnézem!

a labin és goldenen kívül van más kutya?

nem mintha nem tetszene, csak kérdezem....

2011. júl. 14. 23:34
 5/18 anonim válasza:

A beagle-t ajánlom. kb 2 éves koráig hiperaktív, minden rosszaságot elkövet, de egy kedves játékos gyermeteg lélek és rendkívül szociábilis. Nagy a mozgásigénye és nagyon fontos számára a társaság és a szimatolás, -úgyhogy akármilyen nagy a kert, muszáj kivinni sétáltatni, futtatni.

Télen nem szabad kizárni a hidegbe, legfeljebb ha van egy jól hőszigetelt ólja. Könnyen felfáznak, (hólyaghurut, véres fájdalmas vizelés stb.) Ha csakis kinti kutyát akarsz, akkor németjuhász, puli, akita, bernáthegyi jöhet szóba, azok bírják a hideget.

2011. júl. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

esetleg a vörös-fehér ír szetter, az angol pointer?

vagy angol juhászkutya?

2011. júl. 15. 00:04
 7/18 aposom válasza:
Szerintem a bichon havanese az nagyon aranyos és beéri napi 1-2 óra sétáltatásal gyerekszerető és kicsit makacs kubai származási és a legaranyosabb kutya a világon én ezt a kutya fajtát mindenkinek csak ajánlani tudom
2011. júl. 15. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

de a bishon havagnese (nem tudom leírni) úgy tudtam, hogy nem 60-65 cm között van, nem ?

és az előbbiek közül melyik jó, esetleg más kutyák és lécci minden fentit tartsatok be!

2011. júl. 15. 00:38
 9/18 anonim ***** válasza:

Menhelyen tényleg nagyon sok ilyen kutyus vár gazdira. Én megnézném a menhelyek honlapját esetleg felhívnám őket és kimennék "terepszemlére".

[link]

[link]

(van mikor a közepesnél és nagynál is van 60-cm-es kutyus)


Vagy még szóba jöhet a:

[link] [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link] (igaz kicsit kisebb mint amit kértél)

[link]

[link] ( ha kifuthatja magát akkor a nap többi részében már nem lesz annyira aktív)


Nem írtad,hogy benti illetve kinti kutya lesz-e?

Remélem segítettem ha van még kérdésed akkor írj nyugidtan

2011. júl. 15. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

9:12-es vagyok :)

Nem láttam, hogy írtad az angol pointert. Szerintem jó választás lenne, feltéve ha téll eltudod vinni futni napi rendszerességgel.

Hol tartanád?

2011. júl. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!