Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky kölyök neveléséhez...

Husky kölyök neveléséhez szeretnék segítséget kérni?

Figyelt kérdés

Kérem, hogy csak azok válaszoljanak, akiknek van tapasztalata a huskyk nevelésében ! Rossz indulatú kommentekre nem reagálok!


Tehát az lenne a probléma, hogy a huskynk rendkívül makacs...ez eddig teljesen rendben van fel voltunk rá készülve, tudtuk milyenek az alapvető tulajdonságaik. Viszont...nagyon kis rosszcsont, nem hallgat ránk illetve, amin a legjobban meglepődtem, hogy nem akar velünk játszani. Félre értés ne essék, nem arról van szó, hogy fél tőlünk, szeret minket, követeli a simit, meg a has vakarást, néha úgy dörgölőzik hozzánk, mint egy cica, tehát igényel minket, sosem húzódik el tőlünk, viszont akárhogyan is próbálnánk vele játszani, akár labdával, akár mással, egyszerűen nem érdekli, csak futkározik az udvaron, tombol és rombol, engedetlen.

Az állatorvos tanácsára nem visszük ki sétálni míg meg nem kap minden szurit, viszont már elkezdtük vagyis elkezdtük volna szoktatni a pórázhoz, de egyszerűen nem viseli el magán, nem hajlandó olyankor megmozdulni mikor rajta van, vagy ha megmozdul, akkor ellenkezik, nyüszít, hogy ő ezt nem akarja, pedig meg kellene tanulnia elviselni magán, mert így hogy visszük sétálni? A sétára, futásra szüksége lesz, de ha nem hajlandó engedelmeskedni, mit tegyünk?


Ti hogyan neveltétek, milyen trükkök, módszerek váltak be nálatok, mit tudtok tanácsolni?

Ismét csak arra szeretnék kérni mindenkit, hogy az válaszoljon, akinek a huskykkal van tapasztalata.

A rossz indulatú "minek kellett neked egyáltalán husky" típusú kommenteket figyelmen kívül hagyom.

Előre is köszönöm, ha valaki segíteni tud.

A kicsi egyébként 11 hetes.



2019. aug. 20. 18:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én is tapasztaltam hasonlót a saját kutyámnál, akit felnőttként fogadtam örökbe. Nem részletezném, előtte milyen élete volt, de sok játékot nem látott. Hiába hoztam neki plüsst, labdát, fejen is állhattam neki, csak nézett rám hogy mi a halált akarok azokkal. Eltelt 2 hónap, látott más kutyákat is játékokkal bíbelődni, és őt is elkezdték érdekelni. Az első “játéka” amúgy egy zokni volt... jó volt kötelet húzni :D

Szóval lehet hogy a tied is szimplán csak nem érti, hogy játszani akarsz, hiszen eddig az enyémhez hasonlóan csak a fajtársaival játszott fültépőset meg kergetőzőset, és labdát nem is látott.

2019. aug. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, az szinte biztos, hogy mi vagyunk az első gazdik, akik tényleg játszunk illetve játszanánk vele labdával meg ilyenekkel. Van mikor talál egy botot azzal játszik, de akárhogy próbálkozunk valahogy nem akar minket is bevonni a játékba és ilyenkor bepörög és amellett, hogy játszik rombol is. Néha oda jön egy has vakarásért, de ennyi, mikor bepörög, minket figyelmen kívül hagy.
2019. aug. 20. 20:12
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyakörvet meg a pórázt minden kölyök tragikusan fogja fel.

De nyilván mivel előtte nem volt rajta nyakörv,póráz,nem húzta semmi a nyakát,nem érti.


Nem Huskym van, de volt kölyök kutyám.


Először a nyakörvet rakd rá és játssz vele, jutifalattal tanítgasd lényeg,ne foglalkozzon a nyakörvvel, kb 5 perc után vedd le. Majd pár óra múlva ismét rakd rá.


Én ezt csináltam, napi 4-5 alkalommal is rá raktam 5-10 percre.. Amikor már abszolút nem érdekelte a nyakörv akkor rá raktam a pórázt, eleinte menekült és húzta maga után, de ismét tanítgattuk,tereltük a figyelmét 5-10 percig, húzta maga után is.Mikor már az nem zavarta,hogy maga után húzza akkor fogtuk meg a pórázt és szintén juti falat segítségével bíztattuk. Imádta a hasát,szóval könnyen motiválható volt.


Oltások után mikor levittük akkor leült,nem akart jönni, de akkor juti falat,labda és hívtuk, mivel 2 óránként le kellett,hogy hozzuk a szobatisztaság miatt elég hamar bele jött a sétába.


Lényeg a fokozatosságon és a sok sok dicséreten múlik.

Gondolom fogtátok ráraktátok a nyakörvet meg a pórázt és húztátok... na egy kölyök kutyánál nem így megy :D


Ami fontos találjatok olyan jutifalatot (sajt,virsli stb) ami érdekli és motiválható.


De amint megvannak az oltások kutyaovi,kutyasuli nagyon javasolt nektek,mert most 11 hetes és nem hallgat rátok abszolút, holott gondolom 8 hetes kora óta nálatok van.


Cesar milan műsorát,könyvét javaslom :)

2019. aug. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hozzá teszem,azért is nagyon nézettek utána a nevelésnek,mert most még baba kutya, 6-7 hónapos korban mikor kamaszodnak akkor még rosszabbak, akkor kell egy szigorú időszak.
2019. aug. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
62%
#1 vagyok, én Cesar Millant egyáltalán nem javaslom. Már rég megdőltek az ő dominanciaközpontú elméletei. Ha műsor kell, akkor inkább Victoria Stilwell.
2019. aug. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Csak a tisztánlátás kedvéért: miért kellett pont husky? Mennyi tapasztalatotok van kutyanevelés terén? Mit jelent az, hogy "fel voltatok készülve a makacsságára", ha mégsem tudjátok kezelni? Mi lesz a terv a kutyával? Milyen sport? Kutyasuli?
2019. aug. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyébként egyedül játszik csak veletek nem vagy egyedül se? Mert az én huskym bár már nem kölyök de még most is szokott játszani a labdajaval, gumicsontjaval. Velem viszont nem hajlandó. Én rahagytam, elszorakoztatja ő magát. 😄
2019. aug. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 sofiak03 válasza:
11 hónapos a huskym, két és fél hónapos kortól van velünk. Rohadt kis makacs egyetértek. :D A pórázt nekünk is nehezen szokta meg, szerintem ezen a jutalom falat tud segíteni, nekem az segített, hogy a másik kutyámmal együtt sétáltattam, aki 5 évvel idősebb nála, így tőle 'tanulta' meg. A rombolás az még itt is megvan és ha idegesen le is cseszem inkább fülét farkát behúzva elviseli, de akkor is csinálja utána is. Ne hagyjatok előtte semmi olyat amiben kárt tud tenni, mert inkább elviseli a következményeket csak, hogy csinálhassa
2021. febr. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sofiak03 válasza:
És hozzá tenném, hogy nekem se labdás a huskym, próbáljátok a kötelet az enyémnél bevált! Rákap és finoman húzod tőle és kialakul a játék köztetek :)
2021. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!