Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok ebben segíteni?

Tudnátok ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám.. 3 hónapos múlt, és az a problémám, hogy ha sétálunk mimdemt ami fura neki megugat és minden más kutyát megugat, elég durván. Kicsit mintha tartana is tőlük.Először azt hittem, hogy ez normális, és majd megszokja a dolgokat,de egyre jobban azt érzem, hogy én rontottam el valamit. Hogy kéne ezekben a helyzetekben cselekednem? Szeretném ha kiegyensúlyozott, jól nevelt kutyus lenne, aki szeret barátkozni :D

Első kutyusom, tapasztalatlan vagyok e téren.



2019. aug. 23. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Félelmében ugat "tamad"
2019. aug. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És ezzel mit lehet csinálni? Mármint, hogy ne féljen? Van a családban másik kutya, és őt imádja, nem fél tőle. Én nyugodt vagyok az ilyen helyzetekben, de nem hagyja abba az ugatást.
2019. aug. 23. 15:29
 3/8 anonim válasza:

Valószínüleg nincsen szocializálva a kutyád.

Vagy esetleg ha nem te vagy a falkavezér, akkor az is lehetséges, hogy védelmez téged séta közben.

Milyen fajta a kutyusod?

2019. aug. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vidd kutyaoviba.


Én nem vinném még ki 3 hónaposan. Megvan minden oltása (2pavro,2kombi)?


Először tanítsd otthon. Érd el ha mondod neki pl. Figyelj akkor figyeljen rád minden esetben.

Tiltó szót is ismerje és tud is használni.


Kiegyensúlyozott kutya úgy lehet ha elviszed kezdetnek kölyök kutyák közé,hogy játszon, szocializálodjon.

2019. aug. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem rég kezdtük a sétát, és természetesen megvannak már az oltásai. Köszönöm szépen! Én is gondoltam az ovira, de azt azért szüleimmel is meg kéne beszélnem. :D
2019. aug. 23. 21:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Simán szocializálatlan. Kutyaovit javaslok én is, ott hamar összebarátkozik más kutyákkal és remekül le is fárasztják egymást. :)


Vagy ha nem fér bele anyagilag, akkor el lehet vinni futtatóba is, fokozatosan hozzá lehet szoktatni a többiekhez.

2019. aug. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem későn kezdted kivinni, szocializálatlan. Kutyaovi és vidd minél többféle helyre, hogy sok inger érje és szokja őket.
2019. aug. 24. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenképp megakartam várni, hogy megkapja az oltásokat, és az orvos is engedélyt adjon a sétára...nehogy elkapjn valamit, nem a legjobb környék ahol lakom.
2019. aug. 24. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!