Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jól döntöttem? Válogatós...

Jól döntöttem? Válogatós kutyának kerestem kutyatápof.

Figyelt kérdés

Extra válogatós kutyánál rengeteg fajta tápot próbáltunk már, kezdetben értékelhetetlen vackokat (Darling és társai) de ezekről hamar váltottunk, miután utánaolvastam picit a dolgoknak. Középkategóriás tápokból is bőven próbálgattunk: Fitmin, Markus-Mühle, Brit, Bosch de egyiket se volt hajlandó szívesen enni, hosszútávon meg főképp.

Most úgy gondoltam, hogy akkor próbáljunk ki egy szuperprémiumot, így vettem egy 5kg-os PLATINUM csirkés tápot vettem. Ezt mennyire eszik a válogatós kutyák?


2019. aug. 23. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékben tökmindegy milyen hiperszuper tápot veszel neki, ameddig hagyod ok nélkül válogatni, válogatni is fog.

Állj meg az utolsónál, kezdd el etetni. Ha nem eszi, 10 perc múlva elveszed előle, és a másnapi etetésig semmi kaja. Amikor eljön az etetés ideje, ugyanezt lerakod elé, és addig játszod ezt, ameddig el nem kezd nagysága szépen enni. Ha nincs egészségügyi problémája, illetve nem allergiás a csirkére, semmi probléma nem lesz abból, ha pár napot koplal. Te vagy a főnök, nem ő, ezt vésd az eszébe. A kaját te adod neki, nincs abban a helyzetben, hogy ő mondja meg mit óhajt megenni. Az ősei sem válogathattak.

2019. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

"Extra válogatós" kutya egyébként nem létezik, csak extra engedékeny gazdi :)

2019. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezt próbáltam már, akkor evett is, de láttam rajta, hogy nem ízlik neki (ennek ellenére megette). Olyat szeretnék neki adni amit szívesen eszik, és sajnos nem megoldható a BARF, több okból is, tehát marad a jó minőségű száraztáp. (Plusz a családomat nem érdekli, hogy koplalnk kell ilyenkor, így ez jelenleg nem működik, de szeptember elején költözünk el, akkor kezdek majd a Platinummal etetni)
2019. aug. 23. 18:49
 4/9 anonim ***** válasza:
89%

Akkor lesz válogatós egy kutya ha hagyja a gazdi.


Miért a kutya diktál? ja értem sajnálod,hogy éhen marad pár napig.


Nem szabad hagyni a válogatást,mert bármit elé rakhatsz tudja,hogy mást kap helyette,nem hülyék!


Lerakod kaja időben a kaját 5-10 percre ha nem eszi elveszed,majd másnap megkapja, ismét lerakod 5-10 percre. Nem eszi,megint elveszed, addig csinálod,míg majd vmelyik nap el nem kezd enni. Nálunk is volt sztrájk mindkét kutyánál 5 napig nem ettek semmit, az egyik már savat hányt, akkor megsajnáltam kicsit, így bíztam benne hogy enni kezd. és 6. nap elfogyott a vacsora. Mindkét kutyám próbálkozott. De tudták,nem adom fel.


Bármit eléjük rakhatok megeszik,így ha tápot váltok sincs baj. Nem válogatnak.


Mielőtt szadistának hiszel, minden nap lehetősége lett volna minkét kutyámnak enni 10 percig lent volt a kaja. De ha nem akkor nem.

2019. aug. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Náluk nincs olyan, hogy ízlik-nem ízlik. Képzelj el egy farkast, aki magányosan él, de nem hajlandó megenni mást, csak a szarvashúst. Szerinted meddig élne? Ezen az elven haladj a kutyáddal is. Ez van, ha nem teszik nincs más. Kész, vége. Meg fogja érteni, ne aggódj, Kutyaként kezeld, de emberként, és olyan gyönyörűen meg fog enni akármit, hogy csak pislogsz.

Nálunk anyós kapatta el a kutyát, minden hónapban más Pedigree szintű (vagy rosszabb) tápot vett neki, mondván "kell neki egy kis változatosság". Elérte vele, hogy amikor (végre) elköltöztünk és megvettük az első csomag Brot Premiumot a kutyának, 4 napig koplalt mire hajlandó lett enni. Azóta imádja, teljesen bepörög mikor etetünk és fél perc alatt be is tolja az utolsó szemig.

2019. aug. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

*ne emberként

bocsi, elírtam :D

2019. aug. 23. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Mikor hozzánk került a kutya válogatós volt

Házikosztra fanyalgott, száraztápra fanyalgott, neki sem látott.

Aztán vettem egy zsák Wolf of wilderness tápot és csodák csodája, eléraktam úgy tisztán és mind megette kérdés nélkül.

Aztán ezt elkezdtem neki turbózni házikossztal is néha, és mostmár azt is eszi.

Elértünk arra a szintre hogy elérakok bármit ami neki jó, vagy csak simán táp vagy házikoszttal együtt néha a WoW konzervével és 5 percen belül üres a tál.

De egy nap 2* kap enni, reggel és este (kölyök), nincs előtte hagyva kaja egyáltalán, ez is fontos és nincs kunyizás met keksz meg csoki sem.

Nem tudom hogy ez a táp hozta meg a kedvét vagy a helyet addigra szokta meg de nálunk mikor ezt vettem akkor kezdett el enni normálisan.

2019. aug. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De ha igazából koplalással bármit megeszik, akkor végülis azt mondjátok hogy mindegy, hogy mit adok neki. A kérdésem inkább az lett volna, hogy mennyire jó ez a táp, hogy megéri-e az árát. Az elvevős módszert pedig ismerem, alkalmaztam is már, de mint írtam, a család ezt nem érti meg, úgyhogy most ez még 2-3 hétig nem megoldható, utána igen. Légyszíves ne ugyanazt írjátok le 5en, és reflektáljatok az utalgosan írt kommentemre
2019. aug. 23. 21:36
 9/9 anonim ***** válasza:
A kérdésed az volt, jól döntöttél e, mire mi elmondtuk, hogy mindegy hogy döntesz, a hiba nem a táppal van. Írtam is, hogy maradj ennél amit most fogsz kipróbálni. Ha azon kívül hogy extra válogatós őnagysága finnyázik minden szempontból megfelel, akkor jó lesz az.
2019. aug. 24. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!