Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám bevédi magának a...

A kutyám bevédi magának a zokninkat és a zsepit is néha. Hogyan kezeljem jól?

Figyelt kérdés

Alapvetően egy nagyon szófogadó kutyáról van szó, rendkívül szelíd, játékos, okos, sose harapott meg. (Egyébként szuka uszkárról van szó) Semmit se véd be, egyedül a zoknit és a zsepit. Ha talál véletlenül egyet a földön, fölkapja, rohan vele, elbújik és nem nagyon szereti visszaadni. Nem szoktam sose megütni, max egy kicsit rábökök a nózijára illetve próbálok erélyesen rászolni, de magától nem adja oda. Mikor próbálnám kivenni a szájából akkor morog. Rendszeresen megnyal miután leszidtam. Szerencsére ezt csak a zokniknál csinálja, nincs probléma máskor; simán belenyúlhatok a kajájába ha eszik, vagy a labdáját is kivehetem a szájából gond nélkül.

Van valami tanácsotok hogy mit csináljak? Szeretnék egy megoldást találni erre a problémára, hogy egyikünk se sérüljön se testileg se lelkileg.



2019. aug. 27. 17:46
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok kutyaszakerto, de tuzoltaskent adnék neki egy saját zoknit.

Lehet, ez meg is oldja a problémát.

Igen, tudon, az igazi az lenne, ha kérésre visszadna, de leginkább be sem gyujtene.

2019. aug. 27. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

First of all,mit keres a kutya közelében zsepi vagy zokni?

Takaríts,ne hagyj elől olyat ami nem neki való.Ha zsebkést hagysz elől és az tetszik meg neki zsebkéssel fog elfutni.Ha zoknit akkor zoknival.


Adj neki egy olyan játékot helyette ami jobban tetszik neki és a sajátja.Vagy helyette cseréld el ételre,jutalom falatra.Kinek mi jön be.

Morgás nem egyenlő azzal,hogy meg akar harapni,csak jelzi feléd,hogy az az övé és ne vedd el.

2019. aug. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vonulj el tőle, látványosan ne foglalkozz vele. Ha széttépi a zoknit, akkor széttépi... Előbb-utóbb rá fog jönni, hogy a zoknival senki nem fog játszani, magányosan meg nem buli a játék. Amikor már megunta a zoknit és nem figyel rá, akkor suttyomban fel lehet szedni és elrakni szem elől, így elkerülhető, hogy begerjedjen rá.


A másik módszer, amit még ismerek, hogy ilyenkor mindig el kell cserélni a zoknit valamilyen játékra (de nem jutalomfalatra vagy olyan játékra, amit jutalomfalat helyett használtok), de számomra nem teljesen világos, hogy ennek a módszernek mi lenne a célja... Addig oké, hogy a kutya megtanulja, hogy ha elengedi a zoknit, akkor kap helyette másik játékot, de azt már nem értem, hogy ebből hogyan fog leszokni a zoknilopásról? - Mindenesetre egy próbát megér, ha semmi más nem akar működni.


Még annyi megjegyzésem lenne, hogy ha ki akarod venni a szájából a zoknit, akkor vagy kiveszed vagy nem. Határozottan fogd meg, tartsd meg (de ne huzigáld, mert akkor az már átmegy játékba) és várd ki azt a pillanatot, ameddig el nem engedi. Ha engedsz neki, akkor ő győzött.


Ha esetleg stresszből megpróbálná megenni, akkor valamivel tereld el a figyelmét, erre azért figyeljetek, nehogy gyomorcsavarodás legyen a vége.

2019. aug. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kettesre semmiképp se hallgass. Ne adj neki semmiféle ételt/jutalmat, mert megtanulja, hogy akkor kapja mikor ellop valamit, és az életben nem fog leszokni.
2019. aug. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Ajánlom ezt a videót, jó módszer az "ereszd" vezényszó megtanítására (angolul, bár szerintem nyelvtudás nélkül is eléggé követhető):


https://www.youtube.com/watch?v=ndTiVOCNY4M


Vagy pedig ezt:


https://www.youtube.com/watch?v=tVivnOwiMoA


Mindkét esetben természetesen nem mindjárt a zoknival/zsepivel kezdeni a gyakorlást, hanem például a labdájával vagy más, kevésbé vonzó tárggyal, és találj ki egy olyan vezényszót, amit eddig nem használtál.


És persze vigyázzatok, amennyire lehet, ne legyen se zokni, se zsepi a földön, vagy olyan helyen, ahol elérheti. Valószínűleg azért találja ezeket ennyire vonzónak, mert ott van rajtuk a szagotok.

2019. aug. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat:)

Megnézem a videót:)

2019. aug. 28. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!