Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel kezeljem a mopszomat?...

Mivel kezeljem a mopszomat? Bolhagondok

Figyelt kérdés

Két hónapja vettük észre, hogy bolhás szegényem.

Azonnal kapott spot ont, azóta kéthetente biokillezem a lakást, domestos, a nem mosható cuccokat meg kifagyasztom.

Naponta porszívózok.

Sajna a spot on nem használ, a kutyám meg a szomszéd kutyától újrafertőződik.

(A másik szomszéd eteti nyomorultat, neki fizet a gazda ezert, de nem lakik senki a házban, és mivel az oltása rendben, a fekhelye meg szigetelt, így le van szegény tojva)

Milyen valóban hatékony bolhaírtó-riasztót ajánlotok egy 7hónapos, kb 8kilós mopsznak?


2018. okt. 24. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Foresto nyakörvet ajánlom. Nem csak bolhák, de kullancsok ellen is véd. Az én törpetacsimnak bevált.
2018. okt. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nálunk csak a tabletta használt, a spot on és a bolhanyakörvek sem értek semmit...

Bravecto vagy simparica tablettát ajánlom, az utóbbi 1 hónapig hat csak, viszont jóval olcsóbb a bravectonal.

2018. okt. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem fürdesd meg, és utána foresto nyakörv. Bravecto tényleg jó, de idegenkedek attól, hogy a kutyusba van egy "méreg" ami megöli az élősködőket.


Ha sikerült parazitamentesíteni adj neki egy Drontal féreghajtót is, mert a bolha hordozza őket.

2018. okt. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló vagyok.

Én is idegenkedem a Bravecto-tól, megöli a parazitákat, de ki tudja, hogy mit csinál a kutya szervezetével. Ha jól tudom több országban is betiltották.

2018. okt. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Megkapta a foresto nyakörvet, de kb semmi hatása nem volt.

Ma reggel az állatorvos beadta neki a bravectot és rá egy órára szédelegtek ki belőle a bolhák.

Délután megfürdettem és rengeteg döglöttbolha jött ki róla.

Szerintem ennél maradunk, úgy látom, bevált.

2018. nov. 5. 22:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!