Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éves kutyával ellehet...

5 éves kutyával ellehet kezdeni kutyás sportokat, pl agility-t?

Figyelt kérdés
szeretnék örökbe fogadni egy 5 éves németjuhász keveréket , annyit tudok eddigi életéről hogy kertet sose hagyta el... de én szeretnék vele sokat túrázni, kirándulni, játszani, sportolni. Még kérdésem hogy ennyi idős kutyát lehet e még nevelni , tanítani? Köszönöm!
2019. aug. 28. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Munkavonalú 4 éves jucit fogadtunk be, semmit nem tudott azon kívül, hogy ha betartottam a karom ráfogott.


Hozzá kell tenni, Ő szuka, és nagyon meg akar felelni, de túlzás nélkül állítom, hogy egy csodakutya lett. Szocializáltuk, alap engedelmességet megtanítottam, veteményt kikerüli, macskákat kergeti(nem öli meg), sétakor ignorálja az agresszivitást, házat/területét védi, együtt kirándulunk, vágom a körmeit, cseppentem a szemeit, mosom a füleit. Gyönyörű bundája van, 32kg izom, kiegyensúlyozott, egy álomkutya. Ő volt az aki senkinek nem kellett 22kg gyenge, csúnya, és beteg volt, csomókban oszló bundával. Most mindenki megcsodálja, persze akik nem félnek tőle. :)

2019. aug. 28. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Meglehet nekem 8 éves németjuhász-Beagle keverékem van. 8 éves korában tanult meg szinte mindent alapengedelmeséget és agilityt is. Ő nagyon nem motiválható kajára alig csinálja meg amit kell így tanítani is nehezebb volt játék meg nem érdekelte de ugrálni azt nagyon szeret :)
2019. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

Bármilyen idős kutyát lehet tanítani, nevelni. Mielőtt komolyabb sportokba kezdenél, okvetlenül vidd el állatorvoshoz, vizsgálja meg az ízületeit, főleg az agility elég komoly igénybevételt jelent, ez nagytestű kutyáknál probléma lehet.


Ha a kertet eddig soha nem hagyta el, akkor fokozatosan, apránnként kell majd szoktatni az új élethez, kiránduláshoz, persze ez nagyrészt függ a természetétől. Ha szerencséd van, és rugalmas, nyitott természetű, jó idegrendszerű, akkor hamar belejön, egyébként viszont lehet, hónapokba telik, míg nyugodtan végig tud menni az utcán.


Türelem, szeretet, következetesség és sok jó tapasztalat, ezt minden kutya meghálálja. Sok sikert kívánok nektek!

2019. aug. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Első vagyok! Tudsz róla képet küldeni? Sokan keveréknek mondják a munkavonalas német juhászkutyákat, a köztudatban, csak a küllem vonalas(kiállításokra szánt) jucikat mondják fajtatisztának, közben ez tévhit. Illetve ha keverék se baj, kevésbé valószínűek a fajtabetegségei.
2019. aug. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút lehet. Kb. 3 évesen fogadtuk be utcai vegyesünket, most kb. 5 éves, és munkakutya lett belőle (egészségügyi segítőkutyám a napokban)
2019. aug. 29. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!