Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legokosabb, legtovább...

Melyik a legokosabb, legtovább élő kistestű kutya?

Figyelt kérdés

Átlagosan gondolom. Nagyon szerettem a kutyáimat, de mivel óriástestű kutyáim voltak eddig, sajnos 8-9 évnél tovább nem éltek. A legutóbbi német dogom sajnos csak 6 évet élt. Minden kutyám a legjobb tápokat kapja, rendszeres orvosi vizsgálatot, törődést, napi háromszori sétát, nagy udvart!

A kislányomnak szeretnék egy okos, kistestű kutyust, akivel akár “fel is nőhet együtt”. Magyarul jó lenne ha akár 15 évig is elélne rendes tartás mellett az állat. Kistesűben nem vagyok otthon, azt tudom hogy a fehérek betegesebbek.

Mik lehetnek ilyenek?


2019. aug. 31. 18:01
 1/7 anonim válasza:
18%
A francia bulldog az nagyon szép, de elég beteges fajta, szóval őt nem ajánlanám. A csivava az 12-20 évig is élhet, ismerősömnek van 11 éves. Mopsz is kb eddig él, amúgy lehet azért nem éltek tovább mert nem tenyésztő től hanem szaporítótol vettétek, ők papír nélkül árulják igaz olcsóbb, de rossz körülmények között tartják, és nem élnek túl sokáig, néha testvéreket parosztat nak, vagy akár szülőt kölyök kutyával.
2019. aug. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%

Ez adott kutyától is fugg fajtán belül

Én a tacskót tudom ajánlani,nekünk 13évig volt ,okos kutya.

2019. aug. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Törpe uszkár esetleg, de nagyon meg kell nézni milyen helyről.
2019. aug. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Shih Tzu.Annak ellenére,hogy nagyon makacsak tudnak lenni az egyik leg gyerek (meg úgy minden) barátabb kutya.Folyton vidámak,rengeteget lehet velük játszani,és semmi esetre sem buták.Ha kell heverészik egész nap a gyerek mellet,ha sétálni viszed órákig szívesen lent is van vagy kertben is eljátszik.

Kinézetre is végtelenül aranyosak tehát a gyerek biztos imádni fogja.Igaz,hogy nekem még csak csecsemőm van,de biztos vagyok benne,hogy pár éven belül jó játszótársa lesz a kutyusom.(Shih Tzu,jelenleg 2 éves.) :D


A szőrével sokat kell bajlódni,ha hosszút akartok neki,kölyök fazont elég havonta-két havonta megnyiratni fodrásszal és egy-két naponta alaposan átfésülni.Ha kedvet kap hozzá a kislány akár neki lehet venni mindenféle fésűt és babák helyett fodrászkodhat a kutyussal is,sokan szeretik és a fajta is jól tűri ha húzzák-nyúzzák. :)

2019. aug. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tacskót azért kisebb gyerek mellé nem igazán ajánlanék.Nagyon intelligens és ember szerető fajta,de az idegeneket és kis gyerekeket nem díjazza.


Gyerek mellé inkább spániel féléket tudnék még mondani vagy Havaneset.Cocker és Cavalier is pont olyan barátságos és aranyos mint amilyen a kinézete.

Boston Terrier,Mopsz és Beagle nagyon energikus egész nap tudna ugrálni a gyerekekkel,ráadásul rövid szőrűek tehát sok gondozást nem igényelnek.

Angol Bulldog a kevesebbet mozgó/sokat sulizó gyerek mellé.Szeret játszani,szeret ő is minden félét csinálni,de csak mértékkel.Ők biztosan jó társai egy nyugodtabb természetű,otthon ülősebb gyereknek is. :D

Bull terrierből van mini méretű,de közepesbe lóg bele az eredeti fajta.Ők is nagyon gyerek szeretőek,DE! nagyon védik a családot,család tagokat.Úgyhogy ha vendégségbe jön másik gyerek akkor figyelni kell,mert megvédi ha eldurvul a játék és ezt persze kutya módon teszi.Ugat,mordul.És ilyenkor azonnal jön,hogy 'úristen agresszív fajta'. :D


Yorkit,Bologneset,Máltai selymet,csivavát megint csak idősebb gyerekek mellé,vagy következetes gazdival,mert ezek nem mindegyike képes alkalmazkodni egy nagyon fiatal gyerekhez.


Illetve fontos lenne,hogy semmiképp se szaporítótól hozd a legtöbb fajtát az idegrendszer egészsége miatt.

2019. aug. 31. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szűkítsük a kört! A "nem beteges", "okos" egy dolog, de tapasztalt kutyásként csak van valami elképzelésetek, hogy milyen temperamentummal, mozgásigénnyel szeretnétek együtt élni és van-e olyan, ami abszolút ki van csukva nálatok.


Nem írtad, mennyi idős a lányod, de valahol mindegy is. Figyelmeztetés: apró fajta = sérülékeny, törékeny kölyök, balesetveszély.

Ha a kutya pöttöm marad felnőtt korára is (csivava, yorki stb.), inkább való idősebb gyermek mellé a balesetek elkerülése végett.


A Cavalier King Charles nem rémesen szívbeteg fajta? Még nem nyomoztam utána, de részemről ilyen lenne az ideális kutya. (Az angol cockereknek lényegesen nagyobb a mozgásigénye.)


Tacskoidom van, mentett, 14,5 éves, ettől függetlenül nagyon kicsi gyerek mellé nem ajánlanám a fajtát. Az a hosszú hátuk nagyon sérülékeny, egy gyerek akaratlanul is kárt tehet bennük, ha rosszul fogja meg őket. Másrészt, egyed és szocializáció kérdése is, de nem épp a legnyúzhatóbb kutyák.


Terrierfélék: olyat nem ajánlanék, amivel vadásznak, illetve a közelmúltig vadásztak. (Pl. jagd.) Azok élhetőbbek, akik régebb óta beköltöztek a kanapéra: 12 éves Westie-t ismerek, a szomszéd utcában 3 gyerekes, aktív családban törpe schnauzer van, rendszeresen járnak vele agility-zni.


Mopszot, francia bulldogot, egyéb extrémen rövid orrú, kidülledt szemű fajtákat kihúznám a listáról. A szemük vonzza a baleseteket, a cuki, rövid pofijukra ráment/rámehet a légzésük, mert fej- és nyak tájban minden össze van nyomva, zsúfolva rajtuk. A shih-tzuk elvileg még az élhetőbb nyomott orrúak közé tartoznak.


Uszkár-téma. Azt mondják, a töpörítés nem tett jót a temperamentumuknak. Egy közép mérettel lehet, jobban járnátok. Figyelmeztetés: az első 3-ban van a legokosabb (értsd: legtaníthatóbb) kutyák listáján és nagyon igénylik is a folyamatos tanítást.


Végezetül, bár tudom, nem most jöttetek le a falvédőről: a törzskönyv az alap. De ne csak kipipáljátok, hogy van, hanem nézzétek meg, milyen környezetben nőnek fel a kutyák, beszélgessetek a tenyésztővel, hogy hogy neveli őket, milyen kezdeti szocializációt kapnak stb.

2019. szept. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönjük a tippeket! Elfelejtettem írni (azt hittem egyértelmű) hogy eszünkbe se jut szaporítókat támogatni vagy menhelyi kutyát elhozni. Szívtelenségnak hangzik, de úgy tartom hogy ha pénzt adunk nekik azzal kutyák kínzását pénzeljük. A menhelyi kutyák elhozásával meg a kutyák traumái és az ismeretlen eredetük, fajtájuk zavar. Rokonon menhelyről hozott a 4 éves gyerekének egy kicsinek szép beaglet, aztán lett belőle egy agresszívabb nagytestű keverék, hiába tanítattják. Csak törzskönyves kutya, csak regisztrált díjnyertes kennelből a részemről!


A gyerek kiszúrta a törpe schnauzert, a skót terriert és a cairn terriert egy műsorban. A feleségemnek a cairn tetszik, szerinte egy barna westiere hasonlít és jó tapasztalatai vannak a kis fehérrel gyerekkorából (westiet az emlékek miatt nem akar!). Ezekről mi a tapasztalat?

2019. szept. 2. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!