Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyával barfozni?...

Kölyök kutyával barfozni? Véleményeket, tapasztalatotokat várok.

Figyelt kérdés

19 hetes vizsla keverék.

Sok tápot kipróbáltunk már de eddig egyik sem válik be igazán. Tápszeren lett felnevelve így elég érzékeny a gyomra.


Kipróbáluk már a következőket:

Fit active hipoallergen puppy (lamb&rice) ettől sok volt a széklete de jó állagú.


Fit active puppy(chicken&pear) ettől híg volt neki és sok.


Majd eco pet ettől sok volt és rossz állagú, szagos


Ezekből mind 400 grammot kellet neki adnom.


Az ideiglenes gazdijánál pedigreet és bosch tápot evett.


Majd állatorvos javaslatára kipróbáltuk a brit care lamb&rice adult tápot ettől teljesen jó állagú a széklete de korpás lett és nem hízik.


Próbáltam neki főzni is de az sem vált be.


Márkus mühle tápon gondolkodtam még, hogy ki próbáljuk de sehol nem találtam 1-3 kg kiszerelést csak 15 kg. Valakinek van ötlete honnan rendeljek?


Barfon is gondolkoztam hátha.

Mush puppy menüt nézegettem jónak tűnik de barfozásban nem vagyok otthon és az állatorvosom sem.

Barfozással kapcsolatban véleményeket, tapasztalatokat várok.


Illetve, hogy van e hátránya vagy előnye ha kölyökként kezdi?


Ha ez számít akkor jelenleg 48 cm marmagas és 10 kg.

Elég sovány még mindig. Mikor hozzám került 6 kiló volt.


2019. szept. 1. 11:44
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
A barf kölyök korban hiánybetegségekhez vezetHET. 1 éves kor alatti kutyánál én nem alkalmaznám, de a ti helyzetetek szerintem más mert a táp egyértelműen nem válik be. Szerintem próbáld ki csak olvass utána rendesen.
2019. szept. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Jelenleg is kap multivitamin tablettát amely tartalmaz:E, D, C, B, A vitamint. Emellett rendszeresen kap zöldséget, gyümölcsöt.

2019. szept. 1. 12:41
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindent megtalálsz barfos oldalakon hozzá, de azt külön kihangsúlyoznám, hogy a csontos húsokkal tényleg óvatosan kezdj, ki kell kísérletezni, hogy mennyitől nincs szorulás, mert nálam mindegyik kutyám visított fájdalmában a javasolt típusú és arányú csontok után. Inkább a tojáshéjpor legyen a fő kalciumforrás, amíg ez a tapasztalat nincs meg.
2019. szept. 1. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A spitzemmel a barf vált be. 4-5 tápot próbáltam ki, de mindtől hasmenése volt. Végső kétségbeesésemben kezdtük a barfot. 1 hét alatt rendbe jött és elkezdett hízni is.
2019. szept. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nálunk szintén végső megoldás volt a barf, rettenetesen gyenge emésztésű kutyával, egyelőre úgy tűnik beválik. Mi próbáltunk hipoallergén tápokat, gyógytápokat, a legfelsőbb kategóriákat, de hasmenés és hatalmas mennyiségű széklet lett az eredmény, ráadásul borzasztóan sovány is volt. Most sem tökéletes mindig a széklete, de mennyiségre sokkal kevesebb, nem bűzös és az esetek nagy részében normál állagú, ha kicsit hígabb vagy keményebb, az általában indokolható etetéssel, pl. picivel több belsőséget kapott vagy nehezebb csontot.

Tényleg fontos, hogy jó helyről és alaposan tájékozódj, kezdésnek javaslom Perlaki Fanni barfshop oldaláról az e-könyvet: [link] de a facebookon a "B.A.R.F. elvek az alapoktól, mit-miért és hogyan" csoportban is vannak hasznos dokumentumok, külön a kölykök etetéséről is. Az ezeken a helyeken javasolt csontos arány (az étel 40-60%-a) az én kutyámnak is sok volt, de pl. a farkaskonyhások 25-30% csontost írnak, nekünk az be is vált, szóval érdemes több helyről tájékozódni és nagyon óvatosan, fokozatosan kísérletezni. Ennek ellenére ilyen pici kölyöknek kezdésnek én is inkább a csontlisztet/tojáshéjport javaslom kálciumforrásnak, az a biztosabb az elején.

A másik, hogy a "kezdő" húsoktól, a csirkétől és a nyúltól az én kutyám nagyon elkezdett fogyni, annak ellenére, hogy én a borzalmas tápos korszak után főtt étellel valamennyire helyrehoztam, megfelelő súlyúra tudtam hízlalni betegesen sovány lett 1-2 hét alatt. Szóval az elején brutál mennyiségeket, testsúlyának a 6%-át ette, több adagba elosztva, annak ellenére, hogy felnőtt kutya már és mivel elég aktív, most is 4,5%-ot eszik, így pont nem túl vékony. Talán ezt a legnehezebb belőni, főleg egy kölyöknél, hogy ne legyen se túl sovány, de inkább legyen egészségesen vékony, mert a túlsúly főleg növési időszakban nagyon árt az ízületeknek, de arra szerintem számíts azért, hogy nem a nyúltól meg a csirkétől fog megizmosodni, megerősödni.

Egyébként a markus mühlét is próbáltam, rengetegen dicsérték nekünk is, biztosan sokaknak be is válik, sajnos nekünk nem, csúnya hasmenése volt tőle, de hangsúlyozom az én kutyám emésztése kivételesen rossz, ha úgy gondolod, tehetsz vele egy próbát, te ismered a kutyád, tényleg sokan etetnek ezzel és ár/érték arányban sem rossz.

Egy ismerősöm van, aki 12 hetes korától barfozik a kutyusával, együtt nőtt fel az enyémmel, most másfél éves és teljesen egészséges, jók az ízületei, nem beteges, az emésztése is rendben van, az egyetlen, hogy egy picit túltolták a kálciumot az elején és border collie létére úgy áll a füle, mint egy németjuhásznak, mivel kiállítási kutyának szánták próbálták neki ragasztani is, de semmit nem ért. De ez egy olyan apró szépséghiba csak, ami kétlem hogy egy vizslánál előfordulna :)

2019. szept. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!