Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann vagy dalmata?...

Dobermann vagy dalmata? (többi lent)

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy kutyát és ez a két fajta tetszik a legjobban. Sokat olvastam róluk, de mindenhol kicsit másat írtak. Személyes tapasztalatok érdekelnének.

Melyiknek kell több mozgás?

Melyik nevelhető könnyebben? stb.

Lakásban tartanám, de le tudnám mozgatni. Előre is köszönöm.



2019. szept. 1. 17:52
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Lakásban tartásra inkább a dalmatát javaslom, SZVSZ sokkal könnyebben megszokja a benti életteret. A dobermann kültérre jobb.
2019. szept. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem vedd fel a kapcsolatot a szimpatikus kennelekkel mindkét fajtából.

A tenyésztők megismerése nagyon fontos, biztos vagyok benne, hogy ők szívesen segítenek mindenben, a döntésben is.

2019. szept. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2%
Dalmata.Hallottam nem egy esetet,hogy a dobermann rátámadt a gazdájára.
2019. szept. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
6%
Azt én is hallottam. Ahhoz nagyon kutyaszakértő gazdi kell.
2019. szept. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

Lehet, hogy tudod, úgyhogy bocsi ha igen, de azt azért vedd figyelembe, hogy a dalmaták jelentős részénél van jelen siketség. A legtöbbjük ahogy öregszik, úgy romlik a hallása, de van hogy már kölyökkorban is teljesen siketek. Ez sajnos egy genetikai probléma. Tehát, ha dalmatánál maradsz, akkor lehet hogy számolnod kell majd ezzel.


A dobbermannak nagyobb a mozgásigénye, úgyhogy bentre a dalmata jobb lenne, de dobbermant is szoktak bent tartani, megfelelő mozgás mellett lehetséges. Ugyanakkor mindkét fajta hozzáértő nevelést igényel, mert elég bizalmatlanok idegenekkel és támadóan léphetnek fel.

2019. szept. 2. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mindkettő öntörvényű nagy mozgásigényű fajta. A nevelésük sem annyira eltérő. (behivás a gyengeségük) A Dobermann egy fokkal temperamentumosabb, de ha elbirsz az egyikkel, nem okoz gondot a másik sem.
2019. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

A dalmata vadászkutya, kissé önfejű, a behívással problémák lehetnek. Határozott gazdát igényel.


A dobermann munkakutya, gazdáját imádja, szüksége van munkára, azaz agyi fárasztásra, tréningre, képzésre is (kutyaiskola!).


Teljesen különböző a két fajta, közös jellemzőjük, hogy határozott gazdit igényelnek.


A dobi talán könnyebben nevelhető, él-hal a gazdiért, a munkáért (persze helyes nevelés esetén, illetve normális tenyésztőtől kell venni). Normálisan nevelt, megfelelő idegrendszerű dobermann soha nem támadna a gazdájára, hiszen ő az élete értelme.


Mozgásigénye mindkettőnek viszonylag nagy.

2019. szept. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és amit kihagytam: mindkettő csak lakásban tartható fűtésszezonban.
2019. szept. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Igen, arról több helyen is olvastam, hogy egyik sem a legkönnyebben nevelhető fajta, a dalmatáról több negatívumot hallottam (makacsság stb.). Esetleg tudtok olyan fajtát, ami kicsivel kisebb mozgásigénnyel rendelkezik és könnyebben nevelhető?
2019. szept. 2. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:
92%

#3, ezért van a dobikról téves ítélet, mert írod itt a hülyeségedet...

Bármilyen kutya rátámad a gazdájára, ha úgy van nevelve!

Plusz, ha olyan az idegrendszere, de pont ezért kell tenyészőtől venni.


Kérdező, a dobiknak sok mozgás kell, de neki nem csak fizikai, szellemi lefáradás is kell. Igazi pusziosztogató bajnokok :) Nevelés tekintetében ők keményebbek, de egy jó suli segít.

2019. szept. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!