Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igazságtalan vagyok a kutyámmal?

Igazságtalan vagyok a kutyámmal?

Figyelt kérdés

Nem régiben kiderült, hogy a kutyámnak az egyik fele a csípőjének súlyosan diszpláziás és műtét is csak annyiban segítene, hogy nem bicegve járna, aktív életre nem volna képes. (egyébként menhelyről hoztam kölyökként valószínű retriever keverék)

De én őt pontosan azért hoztam mivel az alakjánál fogva alkalmas volt a sportolásra frizbi-agility.

Na most itt állok egy beteg kutyussal, akinek tényleg mindent igyekszem megadni és biztosítani amit csak ez a betegség korlátai megengednek. A kutyus inkább olyan magának való nem nagyontudom elképzelni, hogy ha hoznék egy másik kutyát akkor nagyon boldog lenne, mivel irtóra féltékény, ha csak egy másik kutyához hozzá érek, már piszkál, hogy őt is simogassam.

De az van, hogy az agility-frizbizést se szeretném feladni ezért szeretnék egy új kutyust akivel tudnám űzni, de őt már tenyésztőtől hoznám, ahol vannak szűrések, nem akarok egy újabb diszpláziás kutyusba beletalálni.

És ezt kissé igazságtalanságnak érzem a másikkal szembe. De biztosíthatok mindenkit nem kerülne háttérbe, de azt hiszem ti is tudjátok azért egy dp-s kutya, főleg ha súlyos akkor nagyon korlátozva van, engedelmesezek vele, mást nem tudok csinálni.


2010. júl. 14. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%
ha ennyire féltékeny, akkor nem biztos hogy nagyon jó egy másik, ráadásul kiskutyát hozni mellé. esetleg eleinte próbáld meg összeszoktatni más kutyákkal. meglátod velük hogy viselkedik, ha bántja őket én nem ajánlanék még egy kutyát.
2010. júl. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%

Részvétem a kutyus miatt, nehéz döntés lehet. Rossz lehet nagyon szenvedni látni. Nézd, az biztos, hogy ha elkezdenél komolyan agilitízni, frisbiezni egy új kutyussal, akkor ő kicsit háttérbe szorunla, de ha tudod neki (anyagilag is) ugyanőgy biztosítani a minőségi élet feltételeit, akkor nyugodtan vegyél egy másikat szerintem. Gyakran látni olyat, ahol kutyák versenyeznek, hogy egy árnyékos helyen ott pihennek valahol kint a nyugdíjasok is :) A tiéd kicsit korai/rokkant nyugdíjas, de ha engedelmeseztek, akkor szerintem simán oda tudod fektetni egy fa alá bárhol, ahol a másikkal gyakorolsz. Érteni fogja, hogy ebben ő nem tud részt venni, de legalább ő is kint lehet, veled lehet.


Kitartást a beteg kutyushoz, és sok sikert az újhoz :)

2010. júl. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Hát egy picit igazságtalan vagy. De mint megírtad, hogy törődsz vele is így hozhatsz másik kutyust! DE mivel féltékeny kutyusod van ezért nem hinném, hogy jól meglennének lehet, hogy összekapnak majd. De lehet, hogy egy jó barátság kezdete lesz!:)
2010. júl. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Megértelek, szerintem hozhatsz egy másik kutyust hozzá, biztos megszokja egy idő után.
2010. júl. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%
Ha ugyanúgy fogod szeretni a régi kutyádat is mint eddig akkor nem vagy igazságtalan azért mert szeretnél egy olyan kutyát akivel lehet sportolni.Egy idő után majd ha látja,hogy őt is még ugyanúgy szereted akkor a féltékenysége is alább fog hagyni.
2010. júl. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
93%

Nyugodtan vegyél egy másik kutyust. Az én kutyám is rendkívül magának való volt,és a mai napig is az,emellett nagyon féltékeny volt. Aztán hoztam a kicsit,akit le se tudott magáról vakarni a mai napig. Ha olyan kedve van játszik,de általában ugyan az a magának való kutya,de már nem féltékenykedik,rájött,hogy őt attól még ugyan annyira szeretem.

Mondjuk az tény,hogy én mindkettőt viszem mindenhová,és ugyan azt csinálom velük,egyik se került előrébb vagy hátrébb,ami nálatok azért meglenne valamilyen szinten

2010. júl. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

A kutya azért mutat antiszoc viselkedést, mert ennyire tudtad megtanítani. Szép dolog, hogy menhelyről hoztad, de ebben benne van az is, ami történt veletek. Tehát el kell dönteni, hogy a kutyát azért hoztad ki, hogy ingyen legyen egy agilityre alkalmas kutyát, vagy mert szeretni akarsz egy kutyát, elfogadva őt olyannak amilyen.

Elfogad minden kutyát, ha a falkavezér úgy állítja be a sorrendet, hogy rendben legyenek a dolgok. Nem ő dönt, hanem te, vagyis a falkavezér.

Mielőtt kutyás sportra adnád a fejed, előbb old meg a szocializációs gondokat és már mehetsz is egy lépéssel tovább.

2010. júl. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Az alap lesz ha versenyre megyek és ha van hely, akkor ő is jönne velem, így is ha bárhová megyek jön velem kertipartira, családlátogatás mindenhová, ameddig bírja :)

Tán azért is jobb, hogy tartózkodóbb a többi kutyával, hogy nem lennének eszeveszett hancúrozások, futkosások mivel a nagyobbnak az nem jó.


Megnyugtattatok, hogy akkor nem hozok rossz döntést :) de azt a tanácsot kipróbálom, hogy először kipróbálom egy másik kutyával, a rokonoknál úgy is van sok kutyus, majd valakit kölcsönkérek néhány napra, hétre, hogy lássam miként viseli :)

2010. júl. 14. 10:20
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem csak azért hoztam, hogy agilityre legyen kutyám, kutyát mindenképp szerettem volna, mert nem tudok nélkülük meglenni, de az ő alkatánál fogva alkalmas is lett volna, így a kellemes a hasznossal egybekötve elhoztam őt. A szocializációt nem tudom miképp oldhatnám meg másképp, kölyök kora óta mindig vittem kutyasuliba, kutyástársaságba, túrázni, bandázni, sokat mentünk a városban, de ő mindig is olyan volt, hogy a többi kutyát kerülte inkább utánam és a labdája után jött, nem úgy gondolom, hogy félt volna tőlük, csak épp nem az a barátkozós típus, az emberekkel odaadóbb, verekedni nem verekedett sose, ha egy kutya kikezdett vele, akkor ő szépen elegánsan kivonta magát a helyzetből, elég önálló de nagyon ragaszkodik hozzám.
2010. júl. 14. 10:26
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Próbált ki hogyan reagál egy másik kutyusra.Ha veszel még egyet arra nagyon nagyon figyelj,hogy még egy hangyányit,se kerüljön háttérbe,mert ronthat akár az állapotán is,és ő úgy fogja fel majd,hogy leakarod cserélni azért amiért nem tud annyi mindent csinálni,és depis lesz.Gondolj bele: ő ott fog űlni a fűben és nézi,hogyan játszasz egy másik kutyával aki tud ugrabugrálni stb. Nem lesz egy sétagalopp,ne hagyd ki semmiből!Amit csak tud csinálj vele,labdázz vagy akármi!

Nagyon vigyázz,ne kerüljön háttérbe,mert baj is lehet belőle!

Tapasztalat:viszont lehet,hogy jót tesz neki,mert az én kutyusom rákos volt ,már már haldoklott,elhagyta magát kegyetlenűl.Vettem mellé egy kiskutyát.Csoda történt:a beteg kutyám felélénkült és még 3 évet töltött velünk.Állandóan játszottak.Amikor meghalt,a pici napokig nem akart enni,és nyüszített.

Lehet,hogy nagyon megszeretik egymást,de lehet,hogy nem.

Kitartást,és sok szerencsét kívánok!

2010. júl. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!