Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?...

Milyen kutyát válasszak? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Egy ideje már szeretnék egy kutyát, rengeteget olvastam róluk, de személyes tapassztalatok, vélemények is érdekelnének, amit nem igazán találtam eddig.

Lakásban tartanám, a belvárosban. Még diák vagyok, a családommal lakom, de a kutya nevelése, sétáltatása stb az én feladatom lenne. Olyan fajtát szeretnék, ami közepes vagy nagyobb mozgásigénnyel rendelkezik, a tipikus "apartmankutyák" nem a kedvenceim. A dobermann és a dalmata a nagy szerelmem, de tudom, hogy ezek elég nehezen kezelhető fajták, és nem szeretném, hogy rossz kutyát neveljek vagy boldogtalan legyen. A border collie is tetszik, de annak már túl nagynak látom a mozgásigényét. Ha van kisebb testű kutya, ami mozgékony és nem annyira kanapékutya, mint pl egy francia bulldog, akkor az is jöhet.

A kutyát reggel 45-60 percre tudnám levinni. Kb du 3-kor érnék haza, de lenne olyan nap is (egy héten 2), amikor csak 4 és 5 között, de ilyenkor valaki a családból már korábban hazamenne, tehát nem kéne egyedül lennie addig a kutyának. Du összesen kb 2 órát tudnék foglalkozni vele sétával és tanítással együtt. Hétvégén nagyrészt vele foglalkoznék, kivinném kirándulni, zöld területre stb és próbálnék új, izgalmas programokat keresni neki. A kutyasuli, ha szükséges, akkor nem lenne probléma, el tudnék járni. Az agility is érdekel, nem kimondottan versenyszerűen, inkább kapcsolaterősítő szórakozásként.

A válaszokat előre is köszönöm :)



2019. szept. 2. 17:23
 1/6 anonim ***** válasza:
10%

Palotapincsik olyan edesek :D nekem tacsim volt, de sharpei kutyus a szomszed lakasban lakik es nincs vele gond. Shitzu? Mopsz az sokat kakil egyszer nem lenne eleg levinned

A beagle es a spaniel fajtak is jo kutyusok :)

2019. szept. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem bevállalhatsz egy dalmatát vagy dobermannt, ha mellette kutyaoviba, kutyaiskolába járnál vele. Arra viszont figyelj, hogy sok a kontár, semmirevaló. Tatabányán tudok egy jó kutyaiskolát ha esetleg érdekel.


Ha mégsem, "lazább" vadászkutyák: retrieverek, spánielek

2019. szept. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%
Nekünk van egy Beaglenk és egy golden retrieverünk, mind a kettőnek viszonylag nagy a mozgás igénye és jól kezelhető fajták én csak ajánlani tudom őket, de ha neked a dalmaták és a dobermannok a kedvenceid akkor nyugodtan válaszd, szerintem kutya suli mellett nem lesz baj.
2019. szept. 2. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Panel kutyának nem elég a napi 2 séta, minimum 4x le kell vinned, kölyökként meg 2 óránként.
2019. szept. 3. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%

Agárfélék remek választás lehet, rövidtávon gyorsan, szeretik kifutni magukat, de nem pörögnek egész nap, szuperül elvannak a lakásban.

De remélem, az megvan, hogy napi minimum 3, de inkább 4 séta kell (ebből 2 eü. séta), ill. kölyökkorban ennél sokkal több?

2019. szept. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

#5: Igen, tudom. Akkor szeretném majd megvenni, amikor két hetet otthon tudok lenni vele, és fokozatosan rászoktatni arra, hogy több órát otthon töltsön egyedül :)

2019. szept. 4. 21:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!