Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Már több kutyám is volt ezelőtt, viszont egy pár hónapja meghalt a szeretett németjuhász kutyám. Borzasztó így itthon lenni, ezért úgy döntöttünk, hogy hamarosan szeretnénk egy új kutyát. Az előző 2 kutyámat is nagyon jól neveltük, mindent megadtunk nekik(mindkettő németjuhász volt). Viszont most úgy döntöttünk. hogy valamilyen másfajtát szeretnénk, hogy még véletlen se emlékeztessen az előzőekre.

Játékos, viszont intelligens kutyát szeretnék,aki hűséges és nem elszökős típus. Az előző kutyám olyan volt,hogy szinte a tekintetével is meg tudott vigasztalni, jó barátom volt minden helyzetben. A termete igazából mindegy,viszont mindenképp a kertben tartanánk, emiatt a nagyon kicsi méretűek kilőve. Elsősorban nagy-és közepes méretűeket néztem. Mivel még nem nagyon éltem ki a kutyasétáltatás örömét(mivel túl nagy volt és nehéz volt nekem sétáltatni), ezért most az nem lenne hátrány, ha olyan fajta aki szeret sétálni. Imádjuk a kutyákat, szóval minden fajtának jó dolga lenne nálunk. Apukám meg nagyon ért hozzájuk, neki a fegyelmezés része jól menne. Eddig vagy golden retrievert néztem,vagy az akita is tetszik még. De igazából keresgélek még. Mit gondoltok, milyen kutya lenne előnyös számunkra? Előre is köszönöm! :)



2019. máj. 1. 16:47
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy lenne időm vele foglalkozni, nyáron főleg. Az előző kutyámmal minden reggel 10-15 percet töltöttem, majd suliból hazaérve első dolgom volt kimenni hozzá. Megtanítottam kúszni,ülni, pacsizni, ugrani, feküdni. Szóval a lényeg, hogy tudnék rá időt szánni, meg hát mindeneim a kutyák..
2019. máj. 1. 17:32
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

A leírásod alapján nagyon sok fajta szóba jöhet. Ha kizárólag kinti, akkor télálló bundája legyen, vagy legyen biztosítva neki egy fűtött helyiség, ahová bármikor behúzódhat.


Akkor lehetne tovább szűkíteni a kört, ha mondanál még részleteket, hogy mit tudtok biztosítani neki. Hányan foglalkoznátok vele aktívan? Mennyit és milyen intenzíven tudnátok mozgatni? Mennyire tudnátok lekötni a figyelmét? Van-e másik állat?


Ha nincs határozott elképzelésed, jó ötlet lehet szétnézni a keverékek és a fajtajellegű mentett kutyák között is. Ugyanolyan ragaszkodóak, okosak, ügyesek, mint egy fajtatiszta.

2019. máj. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
A garázsba behúzodhat, kenelt és egy hatalmas helyet tudunk neki biztosítani. Mikor még megvolt az előző kutyánk,akkor vagy már reggel kiengedtük(de ha egyedül volt itthon akkor ásott, szóval ez ritkán volt) vagy koradélután hazaértem és kiengedtem a kutyust. Nincs másik kutya. Teljes mértékben tudnánk rá koncentrálni, főleg nyáron. van egy húgom aki 8 éves, ő is rengeteget foglalkozott az előző kutyával(bàr nagyrészt csak labdáztak). Én tanítottam, szerintem sikeresen is mivel sok dolgot megtanult. Azt nem ígérhetem, hogy mindennap elviszem sétálni, de amikor időm engedné biztos elvinném, hétvégente nagyrészt. A szüleim pedig fegyelmeznék, de ők a munkájukból kifolyólag nem hiszem hogy túl sok időt töltenének vele, csak ha késő délután hazaérnek akkor kint szoktak lenni, az előzőt is simogatták, foglalkoztak vele, szóval szerintem vele sem lenne másképp. Viszonylag gyakorlottak vagyunk már kutyatartásban.
2019. máj. 1. 20:11
 4/21 A kérdező kommentje:
Szívesen mentenék meg menhelyieket is igazából, de elsősorban fajtisztákban gondolkodunk. Fő szempont a hűség, okosság, ragaszkodás a gazdájához. Családias körülményeket biztosítanánk neki, az előző kutyánknak nem is olyan régen csináltattunk új ólat, meg kibetonoztuk a helyének egy részét. Ott akkora helye lenne, hogy akár futkározhatna is, de mint említettem kiengednénk délutánra.
2019. máj. 1. 20:15
 5/21 anonim ***** válasza:
68%

A Golden / Labrador retriver szerintem jó választás lenne! :)

Csak fáraszd le rendesen!

2019. máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Azóta főként a golden retriever felé húz a szívem.:) köszönöm a választ!
2019. máj. 3. 19:00
 7/21 anonim válasza:
34%
Ha fontos a hűség és az okosság akkor ajánlom a border collie-t vagy a retrievert, de a belga juhász is jó választás lenne. És lehetőleg menhelyről, mert egy menvelyi kutya lehet hogy részesül nevelésben, és az is lehet hogy szobatiszta. (Én már csak azért is a menhelyi kutyákat szeretem, mert az jó segíteni olyan állatokon, akiket lehet hogy rossz körülmények közül mentettek meg.)
2019. máj. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
35%
*menhelyi
2019. máj. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
79%
Akitát ne, belga juhászt ne, bordert ne. Goldi vagy labi.
2019. máj. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Mindig mentett kutyám volt, előbb sintértelepről erdélyi kopó, aztán golden retriever keverék. Ezt a két fajtát megszerettem.
2019. máj. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!