Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszak?

Milyen kutyát válasszak?

Figyelt kérdés

Benti kutya lenne.


Napi 5 órát tudnék vele foglalkozni


Közepes méretű


Őrző-védő


Családdal barátságos


Agility lenne a "sportja"


Magabiztos kézbe


Amit kinéztem: amstaff (ezt kéne bővíteni)



2019. ápr. 3. 17:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
14%

Az amstaff a legjobb választás


Staffordshire bull terrier, malinois, tradicionális shar pei, holland pásztor ami esetleg még eszembe jutott

2019. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

#1 ne ajánlj hülyeséget. Az általad ajánlott kutyák nem agility fajták és nem első kutyának valóak.


Kérdező, döntened kell hogy most akkor mozgékony legyen a kutya vagy erős. Az agility-s fajták nem örző védőek, az őrzővédő fajtáknak meg nem elég az agility.


Én a mudit ajánlom, kicsi, fürge, családbarát, idegenekkel tartózkodó.


Hozzá hasonló még a puli és a pumi.


Ha jól le vannak mozgatva és eleget foglalkozol velük akkor első kutyának tökéletesek.

2019. ápr. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
77%
Sheltie
2019. ápr. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az meg nagyon csajos
2019. ápr. 3. 19:33
 5/14 anonim ***** válasza:
20%
simán lehet velük agilityzni. Tulajdonképpen bármely kutyával lehet bármilyen sportot űzni
2019. ápr. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%

Hány napig akarod még ugyanazt a kérdést feltenni? Előző kérdésben leírtad, hogy akkor is staff lesz.


Amúgy hogy válaszoljak, malinois.

2019. ápr. 3. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A malinois legalább olyan kemény fajta mint a staff, láttam mire képes, beszéltem tenyésztőkkel... nem kezdőnek való, és rengeteget kell foglalkozni vele, különben a fejedre nő. És itt most nem labdázás meg futás van értve, hanem öv, engedemességi, folyamatosan képezni és tanítani kell. Egy ismerősömnek van, nem első kutyája és őrző védőzik is vele, mégis elcseszte a nevelését, és bár szófogadó a kutya, de ha nem vigyáz simán elkapja a karját.... szóval malinoist ne...nem játék
2019. ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Airedale terrier

Sokoldalú munkakutya, őrző-védő ösztönnel, és mivel terrier alkalmas agilityre. 55-60 cm 25kiló körüli, azaz közepes, család-és gyermekbarát fajta.

2019. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet nem értek. Mi az hogy nagyon csajos? Már komolyan ott tartunk hogy egy adott kutyafajtára is rámondjuk hogy túl csajos vagy túl pasis?
2019. ápr. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Melyik csajos? A mudi, vagy a sheltie? :D

40-es, nagydarab férfi vagyok és egy szuka mudim van. Nem érzem magam csajosnak.

2019. ápr. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!