Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan kutya, ami magának...

Van olyan kutya, ami magának való?

Figyelt kérdés
Szinte mindegik kutyára írják, hogy szeret a gazdi, család közelében lenni. De, még sose olvastam olyat, amelyik nem, elvan magának. Van ilyen fajta egyáltalán?
2010. júl. 14. 12:55
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

A kutya falkaállat. Az utóbbi pár 10 ezer évben falkában élt, mint ahogy az ember is. Ezért óriási igénye van a társaságra, fura lenne, ha ez az utóbbi 50 évben megváltozott volna. Maximum olyan egyed létezhet, aki magának való.


Ha magának való társat keresel, akkor egy macska sokkal jobb választás.

2010. júl. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
A csau csau. Ha vele nem foglalkoznak eleget kölyökként, utána el lesz magában és nem nagyon fogja érdekelni más. Úgy kell megküzdeni a figyelméért és a szeretetéért,nem az a hízelgő típus.
2010. júl. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem is a csau-csau. Annyira magának való, hogy még magának se. Szomszédnak van, az legalábbis ilyen. Szép kutya, de csak dísz.
2010. júl. 14. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van csaum, és ha szeretik és foglalkoznak vele nem zárkózik be. És szerintem az nem baj, ha nem barátságos minden jött-ment emberrel.
2010. júl. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Komondor is ilyen , szereti ha foglalkoznak vele , de ha mégsem akkor lefoglalja magát.
2010. júl. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 audryenne ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy a csau-csau ilyen. Mondjuk nekem havanesem van és rájuk elvileg abszolút az jellemző, hogy mindig nyüzsögnek, az emberek közelében vannak, de az enyémre ez egyáltalán nem jellemző. Szóval valamennyire egyedfüggő is.
2010. júl. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a gazditól is függ. Ha megszokja, hogy kiskorától sokat foglalkoznak vele, szeretik, simogatják, és nem kell egyedül lennie, vagy hasonló, sok figyelem éri, akkor nem lesz magának való. Szóval attól is függ, hogy hogyan szokta meg kölyökkorában. És az első válaszolóval egyet értek, ha magának való állatot keresel, macskáknál sok ilyen van, de ez is szoktatás kérdése. :)

2014. szept. 19. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!