Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fül - farok vágás témában...

Fül - farok vágás témában ehhez mit szóltok? Hol vannak itt állatvédelmi szempontok?

Figyelt kérdés

Az egyik kutyafajtának fáj, a másiknak nem? Érdekes lista.


[link]


2010. júl. 14. 14:23
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
38%
Tehát azért nem jó természetesen mert a fejekbe természetes alatt a vágott ivódott be és nem hinném hogy erről mi tehetünk. Hiába természetes a lógó nem azt szoktuk meg.
2010. júl. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
nekem régen volt dobim. eredetileg egy nőstény(barna) aztán lett még egy hím(ami kóbor volt) is. neki is fel volt állítva a füle amikor pedig vissza nézem a képeket amikor még nem volt olyan furcsa mint ha nem is az a kutya lenne, de nekem akkor is tetszett :D aranyos volt vele bár felnőttként szerintem jobb volt a felállított fül bár ez csak az én véleményem
2010. júl. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
74%

Jól láttam, rottweilernél nem lehet a farkát csonkolni? Áhh...


Szóval,a fül-és farok csonkolás nem állatkínzás. Nem egy baltával csapják le a kutya farkát, hanem orvos teszi, akkor amikor a kutya még nagyon pici.

Azzal senki se jöjjön, hogy én mit szólnék ha nekem vágnák le.

Ugyanis én vagyok kutya, és a kutya sem ember. Az embert embernek, a kutyát kutyának kezeljük!


Vágatni meg nem azért szoktak mert valakinek feljött az agyvize, és azért kell.

Azért kell, mert bizonyos fajoknál ezt mindig is így csinálták, és nem véletlenül csinálták így.

Többek között bizonyára azért, hogy sérüléseket kerüljenek el vele!


Még az a szerencse, hogy a farkaskarom vágható. De jó hogy megengedik, de lehet majd azt is betiltják, mert ,,állatkínzó" műtét.

2010. júl. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
25%

Igen, a harc miatt vágták, de csak remélni merem, hogy senki nem harcoltatni akarja a dobbermanját. Egyébként komolya dobbermannos ismerőseim vannak, két olyan dobbermann párt is ismerek, ahol az egyiknek vágva van, a másiknak nincs vágva. De a tenyésztő ismerősök már sosem vágatják, mert nekem ők azt mondták (ettől még nem biztos, hogy így van), hogy kiállításra 2007 (vagy 2008?) után született vágott fülű dobbermannt már nem lehet vinni.


Aki meg nem ismer meg egy dobbermannt füllel, az magára vessen szerintem. Akit meg az zavar, hogy a kutyáját kopónak nézik, az pláne.

2010. júl. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
87%

Érdekes én rendszeresen nézem a tenyésztők honlapját és a legtöbb kiskutya vágatva van...

És ha le is vágják nem azért teszik mert úgy szebb hanem amert a tenyésztéshez szükségesek a kiállítási eredmányek és egy ilyen hülye szabály miatt nem akarják feladni az addigi sikereket.

2010. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
42%

A farok levágása, vagy a fül bemetszése állatkinzás,

tehát a körülmetélés emberkínzás.Ráadásul isten nem vélelenül rakott oda fitymát.

Tehát, BETILTANI! mind1, hogy csecsemőkorban történik, mind1, hogy van értelme, mind1, hogy sok helyen csak divat.

BETILTANI!!!

2010. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
0%
Undorító dolog ennyire tárgyként kezelni a kutyákat, a csonkítás az csonkítás. És valaki írta, hogy a kutya-kutya, az ember meg ember, ó igen, így van, de ettől még a kutya is élőlény, földlakó! Vannak érzései, és megvan a JOGA a füléhez, ahogyan a farkához is. Eszméletlen, hogy ennyien kiállnak az állatok megcsonkítása mellett... Hányok.
2010. júl. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
50%
de az én kutyámnak le van vágva a farka... :S már úgy vettem. egyébként rottweiler.
2010. júl. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Akiteki ***** válasza:
Nekem az tűnt fel, hogy a magyar vizslánál nem döntötték még el? Na ez gáz.
2010. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!