Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelentés után mennyi idő,...

Feljelentés után mennyi idő, mire ténylegesen történik valami?

Figyelt kérdés
Szeretném feljelenteni a szomszédot és érdekében, hogy a bejelentés után mennyivel számíthatunk nyugalomra.

2019. szept. 12. 18:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Ne várj gyors eredményt! Ha foglalkozik is vele a jegyző, van rá 30 napja, hogy csináljon is valamit, de annak sem biztos, hogy számodra pozitív lesz az eredménye. Ha állatkínzásról van szó, azt talán komolyabban veszik, de ugat a kutya, kukorékol a kakas, hangosan hallgatja a zenét és hajnalban füvet nyír ügynél szerintem magas lehet az ingerküszöbük.

Ha amúgy normális a szomszéd, akkor érdemes inkább rá hatni normális hangnemben, konstruktívan, például mi lenne, ha éjszakára a házba zárná a kutyát vagy ilyesmi, mert a feljelentgetésből könnyen lehet szomszédháború, ami mindkét félnek rossz. Hallottam már olyat is, hogy kiment a jegyző egy kukorékoló kakas miatt és jelezte a feljelentőnek, hogy sepregessen inkább a saját háza táján, mert ezért és azért csúnyán meg lehetne őt büntetni.

2019. szept. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Ahogy a szomszéd tudomására jut, rögtön lesz változás. Mondjuk én nem siettetném a dolgot, mert az előző állapot biztosan nyugisabb volt.
2019. szept. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
37%

8-as!

Igen, létezik egyéni érzékenység.

Meg létezik birtokháborítás, zavaró hanghatás miatt!


Meg a kifejlődött agyú emberek körében létezik olyan kutyatartás, aminek az alapelvei, hogy elégítsük ki az igényeit (testi, fizikai, szellemi, mentális értelemben) és ezért cserébe fegyelmezettséget várunk el tőle.


Abban is egyetértek, hogy a kutya ugat. Dürhőparasztéknál ok nélkül, mindenen, ha meg a csimpánzoknál intelligensebb emberek tartják, akkor megtanítják neki, hogy fölöslegesen (pl éjszaka unalmában, vagy bármikor, szep.szor. miatt) ne ugasson.

Csak hát nehéz továbblépni az 1700-as évek állattartási színvonaláról, igaz?

2019. szept. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
54%
Kedves utolsó, én voltam a négyes, a kutyáimnak többféle engedelmes vizsgája van, nem bunkó parasztok vagyunk akik ráordítanak a kutyára hogy húzzon be a láncos hordóba. Az általánosítgatásaidat tartsd meg magadnak. A válaszommal arra akartam rávilágítani, hogy csak azért mert valakit zavar a kutyaugatás, nem biztos, hogy neki van igaza. Könnyű a részletek tudta nélkül itélkezni. Nálunk például a feljelentgető később költözött oda mint mi és csak albérlő volt. A régi lakosok közül az égvilágon senkinek sem volt baja velünk. A kedves szomszéd konkrétan testi sértéssel és nemi erőszakkal fenyegetett minket és a saját gyerekit is előszeretettel verte. Miközben a mi kutyáink azért ugattak néha feleslegesen mert az egyik újonnan lett süket (13 éves), a másik meg vak (10 éves) és a költözés után kicsit bizonytalanok voltak az új környezetben. Hát elnézést. Remélem legközelebb a ház háta mögött elfutó vonatot jelentik fel vagy a kukorékoló kakast, vagy ha egy rigó a kertjükbe szrik. Ja és amúgy meg két méteres téglafal volt a házaink között szóval az ilyen feljelentgetők kapják be oszt húzzanak valami panel 10. emeletére. Mi azóta elköltöztünk, mit ad isten a vevőnkkel ugyanezt csinálják. Aztán van egy csomó ismerősünk akiknek aztán tényleg reggeltől estig ugat a kutyája és senki sem szól semmit sőt még szeretik is őket.
2019. szept. 13. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Körülbelül 3 hónapja költözött ide a szomszéd (szóval eleve mi voltunk itt előbb).

Többször jelezve lett felé, hogy ugat a kutya, de azt felelte nevetve: Hogy kutya, mégis mit csináljon?! Nyavogjon?


Nem lenne baj, ha nem hajnali 5-től ugatna, amíg haza nem jön a gazda...

Majd este kezdi elölről.


A mérgezés nem megoldás (nekünk is van kutyánk, sose bántanám).

2019. szept. 14. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!