Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? Nem tudok ezen...

Mit tegyek? Nem tudok ezen változtatni? a kutyám nagy felfordulást okozott!

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves szuka chiwawám.

nem tudom hogy mit tegyek most? egy éve kezdődött.A szüleim elváltak és nem tudom de valamiért a kutyám megbolondult. szét szedi a házat mikor bent hagyom, ki nem engedhetem mert eljön velem a buszhoz és csavarog az utcán, mindig fékezgetnek miatta az autók.

fel is jelentettek ez miatt amiért apám nagyon mérges volt rám. ez ment 3 hónapig mindig csak veszekedtünk a kutya miatt.Egyszer megkérdezte hogy láncon lehet e a kutya? mert ha megszokja maradhat.

sajnos nem szokta meg 2 héttel később sem, csak fojtotta magát és vernyogott, persze a szomszédoknak nem tetszett és apámnak megjegyzést tettek rólam róla és a kutyáról. most mit tegyek??

Apámnak elege lett ebből és azt mondta hogy takarodik a háztól a kutya! én ezellen mit tudtam volna csinálni? mikor apám mondta hogy ha nem tetszik akkor én is mehetek a kutyával eggyütt.


lehet összevissza lett de nem tudom mit csináljak?

8 éve velem él de egyszerűen megkell hogy váljak tőle és fáj.szóval mit tegyek?



#kutya #baj #feljelentés #dühös emberek
2017. szept. 19. 09:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szaksegítség kellene, aki ért az állati viselkedéshez: ehhez értő állatorvos és/vagy kutyakiképző, aki megnézi a kutyát és tanácsokat ad.
2017. szept. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nyolc éve veled él és képtelen voltál ennyi idő alatt minimálisan megnevelni? A kutyádnak egyetlen egy problémája van, hogy neveletlen. Csivavát láncra ki a kertbe? Komolyan itt tart a magyar állattartó kultúra?

Keress neki egy új gazdát, azzal jár mindenki a legjobban de főleg a kutya.

2017. szept. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

az 1. válaszolónak köszönöm, megpróbálom.

2. 8 év alatt megvolt nevelve, azt elfelejtettem bele írni de ebben az évben csinálja csak ezt sosem volt ilyen, szó fogadó kis kutya volt, és ne azt a kis zseb chiwawát képzeld el hanem a legnagyobb termetűt nem egy irtózatos nagy láncon volt, nagyon apró szeműn mint amivel sétáltatni is lehet. nem arról van szó hogy kínzom vagy ilyesmi most is itt fekszik bent, de csak addig normális míg itthon vagyok és csak azért volt arra az 1 hétre is láncon hogy ne okozzon kárt.

2017. szept. 19. 09:37
 4/13 A kérdező kommentje:
egy egészséges boldog kutya, ezen az egy problémával nem tudok mit kezdeni hiába neveltem meg mostanában is. egyszerűen ha az utcárol hívom be akkor össze huzza fülét farkát és elrohan.
2017. szept. 19. 09:39
 5/13 anonim ***** válasza:
39%

"csak addig normális míg itthon vagyok"

Mert szeparációs szorongása van, amit minimális kötődési tréninggel és a falkasorrend rendezésével megoldhatsz, ha akarod. Indulás kutyasuliba, illetve kezdd elölről a nevelést, olvass utána, kezdetnek ajánlom Jan Fennel-től a Kutyaopszichológia című könyvet. Meg fogsz lepődni, mennyire alap dolgokat csesztél el, én már túl vagyok ezen.

2017. szept. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
köszönöm, megpróbálom
2017. szept. 19. 09:42
 7/13 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok megint.

"össze huzza fülét farkát és elrohan."

Velem ezt egyszer játszotta el a kutya. Nem mentem utána, egyszerűen visszamentem a házba és becsuktam az orra előtt az ajtót. Fél óra múlva nyüszítve kaparta az ajtót, azóta nem próbálkozik ilyesmivel.

(Persze ezt nem olyan kutyával kell kipróbálni aki örül, hogy x év után végre elszabadul az udvarról, mert az valószínűleg világgá megy örömében.)

2017. szept. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

hát igen, megpróbálom kikölcsönözni vagy megrendelni a könyvet

20 évig is elél ha elnem ütik addigra vagy megnem mérgezik a szomszédok. Nincs minden veszve

2017. szept. 19. 09:46
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

A., Nyugodtan írhatod, hogy csivava, magyarok vagyunk, így is értjük.


B., A kutyád nem egy boldog kutya, ahogy írtad. Egy boldog kutya nem fog elszökni, meg házat szétszedni. Nekem két kutyám van, egy boxer, és egy bull típusú. Képzelheted ők ketten hogy szét bírnák kapni a házat ha akarnák, de eszük ágában sincs. Pedig az egyikük még szeparációs stresszes is, de megfelelő foglalkozás után most már nyugodtan itthon hagyhatom egyedül akár 8-10 órára is, és semmit nem tesz tönkre.

A te kutyáddal is foglalkozni kellene. Nevelni, játszani vele, fárasztani napi szinten fizikailag, és szellemileg is. Döbbenet, hogy erre 8 hónap alatt nem jöttetek rá...

Meg kellene már érteni, hogy a kutya nem egy tyúk, vagy kecske, hogy kirakom az udvarra, "oszt jó van az ott". Ha egész nap nincs semmi "dolga", akkor keres magának. És ez minden esetben olyan, ami a gazdinak nem fog tetszeni. Szökés, rombolás, kertben hatalmas gödrök ásása. És ez mindenkinek rossz. Neki, is, nektek is.

Aki pedig lusta arra, hogy foglalkozzon a kutyájával napi szinten, vagy ideje sincs rá, az ne tartson kutyát.


és végül:


C., A k..va anyját annak, aki kutyát, pláne egy kb. 2 kg-os ölebet láncon akar tartani!

2017. szept. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

A fentiek jókat írtak.

Annyit fűznék hozzá, hogy apád se boruljon ki még jobban, hogy vegyetek egy minél nagyobb méretű szobakennelt (ketrec), amibe szoktasd be jutalmazással a kutyust, amikor otthon vagy. Pár nap, hét alatt érd el, hogy az legyen a helye.

Persze tegyél be neki fekhelyet, ivóvizet, rágcsálnivalókat.

Majd ide zárd be, a lakásban természetesen, ha egyedül hagyod, max. 6-8 órára. Így nem tud semmit szétszedni a lakásban.

Udvaron, pláne láncon nem tartunk kistestű kutyát!!! (Láncon semmilyet).

De ez csak egy része a megoldásnak, mármint a szobakennel, ezért fogadd meg, amit a többiek már írtak (szeparációs szorongás oldása).

2017. szept. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!