Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen büntetésre számíthatók...

Milyen büntetésre számíthatók ha a kutyám megharap valakit?

Figyelt kérdés
A kutyám nagyon szépen sétál mellettem nem húzza a pórázt stb... de ha pl gyalogátkelőhelynél állok és valaki a szemébe nézve hozzá szól vagy nyúl akkor egész biztos oda kap , felugrik rá , megtámadja, illetve embere válogatja de 80% esély van rá... Sajnos erről az évek során nem tudtam lenevelni és már feladtam mivelhogy 2 kutyaiskolában is jártunk és senki nem segített nekünk. Viszont szájkosárban nem tudom mennyire jó ötlet sétáltatni , kutyát nem zavarja nem kínzom ezzel őt vagy csak akkor tegyem fel ha emberekhez nagyon közel sétálunk?
2019. szept. 14. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
B+, ha tudod, hogy hajlamos harapni, akkor igenis tedd rá a szájkosarat! Az ilyenek miatt van az, hogy sokan ki vannak akadva a kutyásokra! :S
2019. szept. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

[link]


Rákerestem neked, ha már neked nem megy.

Fel is olvassam?

2019. szept. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én azokra vagyok kiakadva akik csak úgy se szó se beszéd megsimogatják a másik ember kutyáját. Én se nyúlók hozzá más tulajdonához.
2019. szept. 14. 18:22
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kutyád támadó természetű, és a leírásod szerint az, akkor köteles vagy szájkosárban sétáltatni. Ezzel nem kínozod a kutyát, kényelmes szájkosarat vegyél neki, amiben tud lihegni, nem szorítja, nem nehéz, és szoktasd meg rá, hogy eltűrje magán.

Ha megharap valakit, komoly büntetésre is számíthatsz, sőt, ha maradandó sérülést okoz valakinek, akár életed végéig is fizethetsz.

2019. szept. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, elég hülye, aki se szó se beszéd hozzányúl más kutyájához, de akkor is te leszel felelősségre vonva, ha megharap valakit. Köteles vagy megakadályozni, hogy a kutyád meg tudjon harapni bárkit is.
2019. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
44%
Ha engem, harap meg, akkor önvédelemből levágom a kutyád fejét.
2019. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Általában (főleg városban), ha nincs rajta szájkosár arra következtetnek, hogy nem harapós. Inkább tedd rá, hidd el, ha megharap valakit tényleg nagy bajod lehet belőle. Illetve annyit tudsz még tenni, ha látod, hogy valaki felé nyúl, akkor rászólsz, hogy ne csinálja, mert a kutya rosszul tűri.
2019. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
78%

"Az ebek vezetéséhez használt eszközöknek az állatra történő rögzítésére nyakörv vagy hám használható oly módon, hogy az az állat testi épségét, egészségét ne veszélyeztesse. A kutya testalkatának és méreteinek megfelelő nyakörvet, hámot válasszunk, az ne legyen túl vékony. Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni, valamint közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.

E körben fontos megjegyezni, hogy legyen a kutyánk bármilyen jól nevelt és szófogadó, az állatvédelmi jogszabályok a póráz használatát közterületen kötelezővé teszik, melynek be nem tartása szabálysértés.

Közterületen az eb tulajdonosának biztosítania kell továbbá, hogy az eb sem más állatot, sem embert harapásával ne veszélyeztethessen.

Bár szájkosarat használni az előbbiekben felsorolt előírások végrehajtása érdekében – ha törvény, kormányrendelet vagy miniszteri rendelet a szájkosár használatát nem írja elő – kizárólag az egyed jellemzően agresszív magatartásának ismerete esetén kell alkalmazni, amennyiben az eb viselkedését még nem ismerjük, illetve csak így tudjuk biztosítani, hogy más állatot vagy embert ne veszélyeztessen.

Közforgalmú közlekedési eszközön kötelező a szájkosár és a póráz használata, ellenkező esetben a kutyát vezető személy szabálysértést követ el. Természeti és védett természeti területen, vadászterületen nem szabad az ebet póráz nélkül elengedni, kóborolni hagyni, ezzel ellentétes magatartás szintén szabálysértésnek minősül."

2019. szept. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
6 os mert te meg kardal vagy késel rohangálsz emberek közt kint az utcán ? az teljesen szabályos te kretén.
2019. szept. 14. 19:17
 10/13 anonim ***** válasza:
Két rossz iskolába jártál. Megfelelő tudással közömbösségre lehet nevelni a kutyát.
2019. szept. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!