Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Ha autópálya matrica nélkül...

Ha autópálya matrica nélkül vezettem az autópályán mikor számíthatok büntetésre?

Figyelt kérdés

Autópálya matrica nélkül utaztam pár hete, egyszerűen kiment a fejemből, hogy váltani kéne arra az útvonalra, ahol mentem.


Csak napokkal később jutott eszembe, hogy kellett volna, ezért az már nem volt opció, hogy 1 órán belül, vagy még aznap vegyek matricát.


A bírság kifizetésének az az egyetlen módja, hogy meg kell várnom, amíg küldenek róla egy levelet?


Én nem kezdeményezhetem a bírság kifizetését valahogy?


Kb mennyi idő alatt küldik ki a levelet?



2019. aug. 17. 08:48
 1/2 anonim ***** válasza:
65%
Meg kell várni míg küldik. Nem tudhatod, hogy elkaptak-e (ha sokat mentél akkor valószínűleg igen, de 100%-ra nem tudhatod). Ha találkoztál "útellenőrzés" feliratú autóval, akkor elkaptak.
2019. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
65%

Csak akkor tudsz fizetni, ha megkapod a pótdíjkivetést. Hogy ez mennyi idő?


„Amennyiben a használati díjat nem fizették meg, a díj beszedésére jogosult szervezetek vagy az általuk megbízott gazdálkodó szervezetek az érintett jármű üzemben tartójának a díj beszedésére jogosult szervezetek vagy az általuk megbízott gazdálkodó szervezetek előtt ismertté válása időpontjától számított 60 napos jogvesztő határidőn belül kötelesek postára adni a pótdíjfizetési felszólítást.”

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről 33/B. § (5)


„Ha a pótdíjfizetési felszólítás megküldésének időpontjában a közúti közlekedési nyilvántartás nem a tényleges üzemben tartó adatait tartalmazza, illetve külföldi üzembentartók esetén az a 33/B. § (5) bekezdés szerinti határidő a tényleges üzemben tartó ismertté válásától számítandó.

1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről 33/B. § (5a)


Néhány hete volt egy kérdés itt: a díjfizetés nélküli közlekedés után 66 nappal kapta meg a pótdíjkivetést. Kérdés, mikor vált ismertté a díjbeszedő számára (nem tudom, hogy ez egybeesik-e az elkövetés napjával), illetve, hogy mikor adták postára?

2019. aug. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!