Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen büntetésre számíthatók...

Milyen büntetésre számíthatók ha a kutyám megharap valakit?

Figyelt kérdés
A kutyám nagyon szépen sétál mellettem nem húzza a pórázt stb... de ha pl gyalogátkelőhelynél állok és valaki a szemébe nézve hozzá szól vagy nyúl akkor egész biztos oda kap , felugrik rá , megtámadja, illetve embere válogatja de 80% esély van rá... Sajnos erről az évek során nem tudtam lenevelni és már feladtam mivelhogy 2 kutyaiskolában is jártunk és senki nem segített nekünk. Viszont szájkosárban nem tudom mennyire jó ötlet sétáltatni , kutyát nem zavarja nem kínzom ezzel őt vagy csak akkor tegyem fel ha emberekhez nagyon közel sétálunk?
2019. szept. 14. 18:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
21%

Direkt van nálam mindig egy borotvaéles bicska (tényleg jól viszi a szőrt), ha esetleg a lában egy kutya fogai közé szorulna. Csontig vág.

Jó lehet, hogy nem a torkát vágnám el, hanem a rágóizmait a buksija oldalsó-hátsó részénél...



Volt egy kretén szomszédom, akinek volt egy pitbull jellegű kutyája.

Már kicsi korától direkt hergelte, gumira haraptatta, azon lógatta stb. Képtelen volt a kertjében tartani.


Párszor megszaggatta a nadrágom még mielőtt be tudtam volna menni a telkemre.

Azóta fel vagyok készülve, hogy megvédjem magam.

2019. szept. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
85%

11 vagyok


Nyugodtan pontozzátok le ezt is.



Sokszor voltam a szomszéd kutyája miatt a jegyzőnél, de azt mondta, hogy addig nem tehet semmit, amíg a kutya nyála nem keveredik az ember vérével (amíg meg nem harap).


Nos nekem nincs betegszabim, mert vállalkozóként a két kezemmel keresem a kenyerem.

Sőt, ha pár hétre kiesnék, akkor elképzelhető hogy tönkremenne az egész éves munkám (kertészetemben kiszáradhatnának a növények egy héten belül 1-2 millió Ft értékben).


Ezt a kárt vajon kifizetné valaki?

Vagy a kutya gazdája locsolna a kertjeimben, amíg lábadozok?



Kérdező, te nem éreznéd magad felelősnek, ha egy percre megállnál beszélgetni egy ismerőssel és amíg 20 másodpercig nem nézel oda a kutyádra, addig egy odaszaladó kisgyereknek leharapná az arcát?



Szép. Ez a magyar kutyatartási kultúra.

Kiengedik a veszélyes kutyákat szájkosár (olykor felügyelet) nélkül és még a gazda van felháborodva, ha az ember mag akarja védeni magát.

2019. szept. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
azért annyira nem vészes a helyzet hogy leharapja bárkinek is az arcát, ha meg is harapna valakit max rászorítana , esetleg enyhén vérezne, akkor durvábban ha biztatnám ... ismerem a kutyám nem annyira beteg mint te 11 es.
2019. szept. 16. 21:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!